Warhammer Quest Silver Tower

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Warhammer Quest Silver Tower

Post autor: ravtheone »

Witam Was wszystkich

Jakiś czas temu ukazał się na rynku tytuł Warhammer Quest Silver Tower. Przed jego premierą pojawiło się kilka recenzji i opinii na temat tego produktu. Na YouTube można znaleźć też kilka "unpacków", ale ciężko znaleźć jakieś porządnie opracowane opinie od graczy, którzy trochę w tą grę pograli. Dlatego zaczynam cykl artykułów skonstruowanych w formie bloga odnośnie poszczególnych elementów tej gry.

Obecnie zostały opisane ogólne wrażenia i uwagi do zasad ogólnych systemu, a także opisani podstawowi bohaterowie. W najbliższym czasie będę opisywał poszczególne misje i problemy z nimi związane. Wszystkie rozdziały będą aktualizowane wraz z dalszym postępem gier. Myślę o tym aby w przyszłości przetłumaczyć cześć fabularną oraz Adventure Book. Wszędzie wskażę także moje propozycje małych modyfikacji zasad, tak aby gra nabrała dodatkowych rumieńców dla zaawansowanych graczy.

Zapraszam do lektury: wh-quest.blogspot.com
Będę wdzięczny za komentarze i wasze opinie odnośnie Warhammer Quest Silver Tower zarówno tu na forum, jak i na blogu.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Dorn
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Dorn »

Fajnie, ale jeśli skupisz sie tylko na silver tower to blog wkrótce umrze :cry: , musisz tam wcisnąć coś jeszce. Ja odbieram ten blog bardzo pozytywnie.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

No to chyba mam co czytać :)

Awatar użytkownika
yarick
Plankton
Posty: 4

Post autor: yarick »

Bardzo fajnie ze ktos postaral sie dokladnie opisac Silver tower. Tak na goraca, po przeczytaniu artukulu: nie przekreslalbym krasnoluda - akurat runa to dobra sprawa, a ze nie wskakuje przy kazdym przeciwniku... To nawet dobrze, nie tworzy nam sie taran do walki i trzeba kooperacyjnie roztrzygac walke. U Sigmarity tez za czesto nie zdazaja sie savy na 6 wiec polemizowalbym z niefortunnym zapisem ze im mniej skuteczny w walce tym wieksze dostaje doswiadczenie. Priest tez jest dobry - on ma leczyc i walczyc pieskiem. Moze mam lekkie odchylenie najego punkcie ale mamy druzyne 3 osobowa i jest trudniej bo nawet akolici moga stanowic problem.
Chetnie przylaczylbym sie do idei przetlumaczenia zasad - przyspieszy to rozgrywke a i moze rozszerzy krag graczy.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

O ciekawe :) Poważnie myślałem o zakupie gry, gł. ze względu na figurki Tzeentchowe :)

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Zapraszam do lektury kolejnego posta. Tym razem znajduje się tam tłumaczenie dla wszystkich akapitów związanych z Niespodziewanymi Zdarzeniami. Myślę, że przydadzą się.

Czekam na uwagi tu lub na blogu.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
yarick
Plankton
Posty: 4

Post autor: yarick »

Szacun i respekt za prace. W piatek na pewno skorzystam, bo niestety groty zrobily lomot i trzeba powtarzac przejscie. Jezeli masz wole brnac dalej to z niecierpliwoscia czekam na opis pomieszczen i postaci.
PS. Paragraf: 66 – Atak Ogroida Cudotwórcy
Rozumiem ze Ogroid jest traktowany jak po pierwszej smierci - przynajmniej ja tak gralem.

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Wiesz... mam tu problem interpretacyjny. W zasadach jest napisane, że jest "enraged", "jakby" otrzymał 9 ran, a nie "bo" otrzymał 9 ran. To sugeruje, że jest wściekły, ale wcale nie oznacza, że ma wbite jakieś rany. Też na początku grałem uznając, że potrzebuję mu wbić jeszcze tylko 9 ran, ale obecnie bliższy jestem stwierdzeniu, że jest całkiem zdrowy, a tylko inaczej się zachowuje.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
yarick
Plankton
Posty: 4

Post autor: yarick »

Coz, ja zalozylem ze wbicie pierwszych, 9 ran doprowadza go do tego efektu; tak jak w zasadach monstra jest opisane. Moze faktycznie sa jeszcze wariacje zasad.

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Tym razem post o modelowaniu figurek z podstawki oraz prostych technikach przygotowania podstawek. Raczej dla początkujących.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Witam. Opublikowałem tłumaczenie pierwszej przygody. Miłej gry.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Sir_Hipolitowski
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: Sir_Hipolitowski »

Świetna robota! Gra jest super i powoli się przygotowuje do pierwszej rozgrywki z córka. Polska wersja językowa bardzo pomocna.

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Dzięki za miłe słowa. Po rozgrywce proszę o komentarze jeżeli będziesz mieć jakieś uwagi do tłumaczenia.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Witam. Na blogu opublikowałem tłumaczenie kolejnej przygody - tym razem zielonej. Miłej gry.

Liczę na Wasze opinie i uwagi.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

ODPOWIEDZ