Rage Craft - nowe polskie studio

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Rage Craft - nowe polskie studio

Post autor: danysatan »

Witam,
długo mnie tu nie było, ale nadarzyła się dobra okazja, by ponownie zajrzeć na forum. Chodzi bowiem o rozpoczęcie działalności nowej firmy znad Wisły, która tworzy figurki. Rage Craft to marka, za którą stoi dwójka moich przyjaciół - firma dopiero stawia swoje pierwsze kroki, ale w ich ofercie znajdziecie 3 modele w warhammerowej skali, które idealnie nadadzą się jako alternatywa dla figurek do WFB. Modele widziałem na własne oczy (zresztą właśnie zabieram się za malowanie) i muszę przyznać, że jakość odlewów z żywicy jest rewelacyjna, a liczba szczegółów powala. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie firmy (http://www.ragecraftstudio.com/collections/all) i na ich fejsie (https://www.facebook.com/ragecraftstudio/?fref=ts) - lajk bardzo mile widziany. Oczywiście chłopaki liczą na feedback z Waszej strony, więc czekamy na opinie. W razie pytań walcie śmiało przez Facebooka, gdzie możecie także umówić się na bezpośredni przelew, a jeśli chodzi o polską cenę to wynosi ona 68 PLN już z przesyłką. Decydując się na zakupy za pośrednictwem strony możecie skorzystać z kodu rabatowego RC4BORDER na darmową przesyłkę - ten aktywny będzie do 11 listopada.

Obrazekkostenlose bilder

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tak na oko to tylko rycerz się nadaje do poczciwego battla.
Tylko cena IMO zaporowa.

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: danysatan »

Tylko rycerz? Assasinka pomalowana na fioletowo idealnie wkomponuje się do Dark Elfów, a wampir jak lord do Wampirów oczywiście :D .

siker
Warzywo
Posty: 16

Post autor: siker »

Pan Stan, to chyba lubi tak ponarzekać dla ponarzekania. Figurki świetnie wyglądają i z pewnością wkomponują się w niejedną armię battla.

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

prawdę mówiąc żadna się nie nadaje bo są za duże, modele bardzo ładne ale bez dedykowanego systemu pod nie, nie będą się sprzedawać w tak zaporowej cenie

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: danysatan »

Za duże? Skąd to przekonanie? To standardowa skala 32 mm i idealnie mi się komponują z WFB. Na życzenie mogę nawet podesłać zdjęcie modelu obok bohaterów z Wood Elfów (ewentualnie ogrów, bo takie armie posiadam :D )
Ostatnio zmieniony 1 lis 2016, o 20:50 przez danysatan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

danysatan rozumiem że mocno fanboy'ujesz projekt kolegów ale 68zł za pieszą figurkę to jest kosmos.
A że da się taniej udowodniło np. hidden dreams:
https://www.indiegogo.com/projects/hidd ... es-fantasy
10 euro za bohatera. Zrobionego idealnie w skali systemu.

Zrób fotkę z czymś do battla obok.

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: danysatan »

Figurki z Indiegogo, które podesłałeś są w 28 mm skali, a GW obecnie używa 32mm heroic i w tej skali są modele Rage Craft. Samych wzorów nie chce oceniać bo to kwestia gustu, ale w przypadku Rage Craft mogą ręczyć za jakość odlewów, a chętnie zobaczył bym na żywo te od Hidden Dreams. Chłopaki nie szczędzili na jakości i to widać, stąd też i wyższy koszt. Poniżej porównanie:
Obrazek

Co do ceny to jest tańsza opcja bez scenicznej podstawki, tylko w wersji jak powyżej, gdzie koszt figurki to 50 PLN (+ 8 PLN za wysyłkę).

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Powiem, jak pewnie większość pomyślała. Zajebiste figsy. Nie kupie.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

na duży plus że ktoś z PL robi figurki do młotka :)
Nadal na minus że ludzie zaczynają od Hero i chcą podobnej ceny co producent uniwersum.
Myśląc że na Hero najwięcej da się zarobić jest oczywiście błędem myśleniowym
Ja długoletni seller wiem że Herosi nie schodzą zbyt dobrze.Powód jest prosty potrzeba ich ok 4 na armie (zależy jaką) i mało kto zważa na herosów a co dopiero na inne firmy.
Jak chłopaki chcą się dorobić to polecałbym im zrobić Najlepiej sprzedające się figurki czyli Crypt Horrory w wersji alternatywnej , Te stworki sprzedają się jak świeże bułeczki .
Na Herosach nie wróże im majątku niestety

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Obecnie crypt horrory grzeją półki, stawialbym raczej na bestie nurgle, warhawki, varghulfa.
Te modele są bardzo drogie u gw i występują w jednym wzorze a obecnie widuje się ich bardzo dużo na stołach.

Ale generalnie masz rację, na herosach ciężko zarobić, szczególnie pieszych bo takich mało kto wystawia.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Bardzo fajne modle....

Ja akurat uważam że łatwiej na herosach zarobić niż na unitach. Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach :wink:. Np. czy jesteś producentem czy resellerem.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jakie modele macie w planach następne?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

bardzo ładne modele. szczególnie ten zamaskowany mi się podoba. obstawiam że można by go wykorzystać też u Harlequinów z Wh40k

ODPOWIEDZ