Powrót do starego hobby

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
kuba2111
Plankton
Posty: 2

Powrót do starego hobby

Post autor: kuba2111 »

Witam, z warhammerami rozstałem się 10 lat temu. Z tego co widze w tej dziedzinie sporo się zmieniło od tamtego czasu. Czy ktoś mógłby mi streścić główne zmiany? Co to jest 9th age? Co jest mi potrzebne żeby wystąpić obecnie w turnieju warhammer fb? Skąd pozyskać figurki jeśli games workshop wycofał się z produkcji? Czy warhammer fb wymiera? Czy moge nadal grać moimi figurkami bretonni sprzed 10 lat? Skąd pozyskać aktualne armybooki skoro games workshop wycofał się z biznesu?

UlrykWilk
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: UlrykWilk »

Cześć i czołem,

9th age to de facto 9 edycja Warhammera (10 lat temu to była bodaj 6/7 edycja). W międzyczasie jak Cię nie było, była jeszcze 8 ;).

Żeby zagrać na turnieju potrzebujesz armii na 4500 ( stare 2250 pkt.)

Figurki można pozyskać stąd:

Chłopaki z Polski wypuszczają armię
https://tabletop-miniatures-solutions.com/
Bretonia na piechotę:
http://norbaminiatures.com/en/22-bretones

Warhammera FB nie ma - teraz jest Age of Sigmar, osobiście nie grałem, ale na którymś forum przeczytałem że to jest "beer and pretzels skirmish wargame"

Możesz nadal grać figurkami z Bretonii (Teraz Kingdom of Equitane)

Army Booki teraz są za darmo, łap

http://www.the-ninth-age.com/filebase/i ... equitaine/

kuba2111
Plankton
Posty: 2

Post autor: kuba2111 »

Dzięki bardzo za info :D

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

napisz jeszcze z jakich okolic jesteś to ktoś ciebie wprowadzi w grę na nowo

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

AoS to stary WFB jesli chodzi o figurki GW dalej produkuje figurki do WFB ale teraz nazyw asie to na ich stronie Age of Sigmar

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@Albo_Albo
GW nie produkuje już figurek do bretonni, która gra OP.. Trzeba szperać na allegro/e-bayu lub szukać alternatyw.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

A AoS nie ma prócz nazwy nic wspólnego ze starym WFB =)

Awatar użytkownika
Sir_Hipolitowski
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: Sir_Hipolitowski »

AoS to system prosty i bardzo łatwy do opanowania - do gier na luzie. Moi znajomi z figurkami z czasów 4,5 i 6 edycji pykają teraz starymi pacynkami na tych zasadach. Fakt - przy piwku ;-).

9th Age to kontynuacja 8 ed. zdecydowanie bardziej złożone zasady, chęć zbudowania balansu armii (rzecz zasadniczo obca w ostatnich produkcjach GW), do gier turniejowych.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja bym to rozróżnił zupełnie inaczej:
age of sigmar to skirmish
9 age to gra w której poruszasz się oddziałami na kwadratach które mają przód/tył/boki

Awatar użytkownika
Peroox
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Peroox »

W AoSie dalej są te śmieszne zasady typu: "Mów do figurki to dostanie boosta, jak ci odpowie to dostanie jeszcze więcej" - to było chyba na jakimś wampirze.
For Sigmar and the Empire!

argh
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: argh »

Peroox pisze:W AoSie dalej są te śmieszne zasady typu: "Mów do figurki to dostanie boosta, jak ci odpowie to dostanie jeszcze więcej" - to było chyba na jakimś wampirze.
Tak są. I nie ma. Zależy jak się dogadasz.
Fun fact. Żadna z edycji WFB nie zabraniała zabrania przeciwnikowi figurek ze stołu i twierdzenia, że nie ma czym grać :shock:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

fun fact. W wyscigach formuly1 albo w zasadach pilki noznej nie ma nic o polamaniu nog przeciwnikom na chwile przed rozpoczeciem wyscigu/meczu. Jednak nikt tego nie robi z pewnych dosc oczywistych powodow.

w grach jest powiedziane jakie ruchy masz dozwolone a nie jakie masz zabronione. One nie symuluja gry do stopnia w ktorym ludki robia sobie przerwe na fajka co jakis czas i sie kloca, ze powinni moc ta przerwe miec

ODPOWIEDZ