T9A Quick Starter

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

T9A Quick Starter

Post autor: swieta_barbara »

Zgodnie z planem w piątek wyszedł Quick Starter do dziewiątki:
http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... /&pageNo=1

Miał już ktoś okazję przejrzeć?
Jakie wrażenia?

Jakbym miał kilka sztuk profesjonalnie wydrukować i rozesłać (cena zapewne ok.100 zł z przesyłką) to ile osób by chciało?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

A te zasady tez mają się zmienić we wrześniu ? :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Eltharion pisze:A te zasady tez mają się zmienić we wrześniu ? :roll:
Tak, będą trochę dostosowane.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Dużo uproszczeń (niektóre chętnie bym widział nawet w podstawowej wersji gry), wszystko przejrzyste, nie wiem jak to wszystko jest zbalansowane. Niestety nie udało się zagrać w weekend, ale moja Pani zobowiązała sie przeprowadzić ze mną testy, więc bedą też wrażenia od osoby początkującej.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

profesjonalne wykonanie, krótkie przejrzyste zasady do zapamiętania po jednym czytaniu.
balans chyba nie jest najważniejszy biorąc pod uwagę, że to ma służyć początkującym, więc raczej do casualowego grania.

ogólnie dobra robota.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

swieta_barbara pisze:
Eltharion pisze:A te zasady tez mają się zmienić we wrześniu ? :roll:
Tak, będą trochę dostosowane.
No to jaki sens jest to drukować za 100 zł na 3 miesiące ? :D
Same zasady bardzo fajne. Dobra robota chłopaki !! =D>
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

ja za 30zł mogę wydrukować z wysyłką w twardym grzbiecie z folią z przodu i oprawką z tyłu .
Mam drukarkę do zdjęc więc jakość powinna być ok.
Potrzebna mi jest do robienia etykiet na borówkę ,więc mam bardzo duże podajniki do farby i strasznie tanio wychodzi druk w kolorze. więc jak ktoś by chciał to mogę wydrukować , bo po co przepłacać :wink: :wink: :wink:
Pozdrowionka ziomeczki

Awatar użytkownika
Sir_Hipolitowski
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: Sir_Hipolitowski »

Z wielką ciekawością przeczytałem od deski do deski w poniedziałek. Wielkie gratulacje dla osób zaangażowanych w projekt! Arty robią wrażenie (przypominając nostalgicznie stare dobre czasy okolic 5 i 6 ed.). Jednak z perspektywy starego pryka który ma kilka pomalowanych armii na kwadratach i zarzucił regularne granie w WFB na początku 7 ed. - ta pozycja nie wniosła nic nowego, co zachęciło by mnie do powrotu do gry klockami. Trzymam jednak dalej kciuki za projekt (zwłaszcza za rozwinięcie fluffu, którego jak dla mnie w projekcie bardzo brakuje) i spokojnie czekam na kolejną odsłonę we wrześniu.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

mógłby ktoś przetłumaczyć na polski zasady?
ja bym mógł wydrukować dla wszystkich i było by super a tak to i po Ang i w pdf-ie #-o #-o #-o

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Angielski jest spoko :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

po 1 barriera dla młodszych
po 2 barriera dla osób które nie znają perfekt angielskiego
po 3 barriera dla osób nie wierzących w swój angielski
po 3 nie chęc do czytania czegoś w obcym języku ( ja tak mam . znam dobrze angielski w mowie i w piśmie , ale nie sprawia mi radości czytanie zasad , które są bardzo ważnym aspektem bitwy po innym języku)

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Z tego co wiem to bela zajmuje się tłumaczeniem (tak jak robił to wcześniej z resztą zasad), które powoli się robi, ale nie można oczekiwać, że takie rzeczy będą natychmiast.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Super inicjatywa ze strony T9A, lecz po rzuceniu okiem na te zasady jestem lekko zdezorientowany... na początku myślałem, że dla uproszczenia jednostki z GW posiadają dodaną siłę do profilu oraz inicjatywę ustawioną na 0, lecz np. Slayerzy mają 2 ataki z I3, S5 oraz Thunderous Charge(więc w szarży mają S6) podczas gdy w normalnej grze gdy noszą 2 bronie to mają tylko S4, żeby było zabawniej Runesmith jest zwykłym Wizardem posiadającym zaklęcia Corruption of Tin oraz Stone Skin, a Infernal Dwarfs nie posiadają zasady Relentless więc maszerują tylko 6 cali na turę. Takich różnic nie zgadzających się z pełną wersją zasad T9A jest więcej i nie rozumiem w ogóle dlaczego jest to tak zrobione, przecież gdy taka osoba grająca w T9A starter przesiądzie się na pełną wersję to będzie wielce zdziwiona dlaczego krasnoludzka magia jest zupełnie inna oraz dlaczego statystyki jednostek się nie zgadzają:P
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017, o 19:19 przez Slayer Zabójców, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Ulf
Plewa
Posty: 6

Post autor: Ulf »

Jak dla mnie świetna sprawa. Mam tylko nadzieję, że z czasem pojawi się więcej jednostek.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Serio nikogo nie zainteresowały te zmiany w statystykach jednostek:p?
Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

przecież to tylko uproszczenie. Imo logiczne - np warriorzy mają str5, ale to dlatego że byliby wystawieni z halkami, tu jest to scalone i dobrze; nie są to zasady do małych gier [jak np grają ludzie na 300pts], ale zasady w zamierzeniu dodawane do zestawów startowych w stylu wyciągnij z pudełka i graj
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Janus pisze:przecież to tylko uproszczenie. Imo logiczne - np warriorzy mają str5, ale to dlatego że byliby wystawieni z halkami, tu jest to scalone i dobrze; nie są to zasady do małych gier [jak np grają ludzie na 300pts], ale zasady w zamierzeniu dodawane do zestawów startowych w stylu wyciągnij z pudełka i graj
To dlaczego slayerzy mają S5 + thunderous charge, Tan ma 10LD, Arcane Engine ma M5, a Beast Chieftain ma staty combatowego herosa, 9LD i do tego jest magiem :P? Pomysł zacny, ale nie wiem dlaczego to jest takie przekombinowane...
Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Tłumaczenie się robi :-) już są zrobione zasady ogólne, a dziś po nocy ruszam z druga częścią booka. Z racji, że dużo miejsca zajmują tabelki z jednostkami, to może uda mi sie skończyć na jutro :-)

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

Niby ładnie pięknie ale u DE korsarze mają 2 ataki (rozumiem że scalone additional hand heapony, ale w takim razie ja się pytam dlaczego nadal mają I5 a nie 6 :D:D

Bo Czarną Gwardie z I5 to całkiem przemilczę :D:D

Moim zdaniem jeśli ktoś "nowy" będzie chciał z tego przenieść się na normalną grę to będzie dla niego irytująca męczarnia i komedia omyłek...

Ja rozumiem że się ktoś napracował a nam leniom łatwo tak krytykować ale czy to aby na pewno dobry pomysł ?? moim zdanie niestety nie.
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Mi się widzi, że z tymi zmienionymi statami chodzi o jakieś kwestie balansowe coby w tych małych grach jakaś jednostka za bardzo się nie wybijała ponad inne.

ODPOWIEDZ