T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki

Post autor: Dancaarkiiel »

Slayer Zabójców pisze:Edit: Chyba trzeba napisać na forum 9th age o sprecyzowanie zasad działania spearów... ah te uproszczenia :D
:|
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak. Tylko pewne armie będą to miały, np elfy mają mieć enczanty na łuki itp.
Obrazek

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Dancaarkiiel pisze:
Slayer Zabójców pisze:Edit: Chyba trzeba napisać na forum 9th age o sprecyzowanie zasad działania spearów... ah te uproszczenia :D
:|
Ludzie, nie przesadzajcie - zasada dzidy jest bardzo prosta i klarowna - wystarczy ją przeczytać literalnie - zasada odnosi się do modelu, lub części modelu dzierżącego dzidę, a nie oddziału. Jeżeli odnosiła by się do oddziału to była by mało precyzyjna. Jednak zasada odnosi się do modelu, więc jest prosta jak budowa dzidy - dzidujesz do przodu - masz bonus, dzidujesz w bok - nie masz bonusu.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ludzie, nie przesadzajcie - zasada dzidy jest bardzo prosta i klarowna
Tak samo jak budowa dzidy bojowej.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Spear: Attacks with a Spear gain Fight in Extra Ranks and +1 Armour Penetration and if allocated towards a Charging model, an additional +1 Armour Penetration. Close Combat Attacks from model parts wielding a Spear gain +2 Agility in the first Round of Combat provided they are not Charging and are not engaged either in their Flank or Rear. Cavalry, Beasts and Constructs cannot use Spears

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

wind_sower pisze:Spear: Attacks with a Spear gain Fight in Extra Ranks and +1 Armour Penetration and if allocated towards a Charging model, an additional +1 Armour Penetration. Close Combat Attacks from model parts wielding a Spear gain +2 Agility in the first Round of Combat provided they are not Charging and are not engaged either in their Flank or Rear. Cavalry, Beasts and Constructs cannot use Spears
Ja by dodał jeszcze jedno podkreślenie:
Spear: Attacks with a Spear gain Fight in Extra Ranks and +1 Armour Penetration and if allocated towards a Charging model, an additional +1 Armour Penetration. Close Combat Attacks from model parts wielding a Spear gain +2 Agility in the first Round of Combat provided they are not Charging and are not engaged either in their Flank or Rear. Cavalry, Beasts and Constructs cannot use Spears.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Czyli że jak oddział jest atakowany z boku to +Ag tracą tylko ci w kontakcie z atakującym z boku...? Dobrze czytam?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak. To ma sens biorąc pod uwagę że suportingi trzeba robić w bok/tył.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Kaszalot »

JimMorr pisze:Czyli że jak oddział jest atakowany z boku to +Ag tracą tylko ci w kontakcie z atakującym z boku...? Dobrze czytam?
wg. mnie źle czytasz, szarżowanie lub angaż z flanki, tyłu przekreśla bonus do Ag całkowicie.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Przecież jest napisane że model party które mają speary nie mają bonusu do ap jeśli szarżowały lub stykają się z kimś od boku lub tyłu.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Pytanie czy jak masz dwa modele w oddziale i sa szarżowane z flanki to dwa są engaged? Moim zdaniem tak, zdaniem, Nargha nie :P

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Mam nadzieje, że to wszystko wyjdzie projektowi na dobre, chociaż mam jakieś przeczucie, że w roku 2018 średnia uczestników na turniejach zacznie spadać... oby wszystko zostało ogarnięte zanim będzie za późno :P
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

To na pewno. Ważne, żeby w następnych rosła. Zazwyczaj tak jest, że przy zmianie ludzie kręcą nosem, ale jak sie okazuje, ze fajnie to wracają ;)

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

wind_sower pisze:Pytanie czy jak masz dwa modele w oddziale i sa szarżowane z flanki to dwa są engaged? Moim zdaniem tak, zdaniem, Nargha nie :P
Ja patrzę na to w ten sposób:
engaged znaczy się tłucze przeciwnika dzidą. Jeżeli mamy w szeregu dwa modele i przeciwnika na flance, to dziduje tylko ten w bezpośrednim styku - znaczy się engaged jest tylko model w styku. Jeżeli mamy 4 szeregi i biorą nas z przodu i z tyłu to od przodu engaged są dwa szeregi - te mają bonus, 4 szereg jest engaged od tylca, więc nie ma bonusu. Dla rozróżnienia szereg 3 nie jest engaged, więc się nie bije i bonusów nie ma żadnych.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Idąc Twoim tokiem rozumowania, mogę strzelać snajperą w maga bedącego w combacie, ale nie będącego w btb. Mogę też czucać misajle z combatu wystarczy, że stoję magiem w drugim szeregu.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Dobra skończcie se podniecać mało ważnymi sprawami. Ja mam pytanie czy ktoś tam w końcu poszedł po rozum do głowy i zmieniono zasadę volley fire? to była chyba najbardziej rakotwórcza zasada 1.3 #-o
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Eltharion pisze:Dobra skończcie se podniecać mało ważnymi sprawami. Ja mam pytanie czy ktoś tam w końcu poszedł po rozum do głowy i zmieniono zasadę volley fire? to była chyba najbardziej rakotwórcza zasada 1.3 #-o
A czytał panocek zasady dotyczące zmian LOSa ;)?
Obrazek

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Co do tych spearów i bonusów, to odpowiedź zależ od tego, czy Engaged in Combat zostanie tak samo określone, jak na stronie 54 aktualnego RB (tzn, że jeżeli jeden model jest w styku, to wszystkie modele w unicie uważa się za Engaged in Combat).

Jeśli zostanie jak jest, to bonus z pierwszego zdania cały unit dostaje zawsze, a bonus z drugiego zdania cały unit dostanie tylko w sytuacji, gdy (1) nie szarżował i jednocześnie (2) nie mają w styku wrogiego modelu na flance lub na tyle.
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Slayer Zabójców pisze:
Eltharion pisze:Dobra skończcie se podniecać mało ważnymi sprawami. Ja mam pytanie czy ktoś tam w końcu poszedł po rozum do głowy i zmieniono zasadę volley fire? to była chyba najbardziej rakotwórcza zasada 1.3 #-o
A czytał panocek zasady dotyczące zmian LOSa ;)?
Nie bo nie zostało wklejone a nie każdy ma dostęp do tego głupiego forum na 9th.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Chyba volleya jeszcze nie wyjawiali ale jest bardzo fajnie rozwiązany.

ODPOWIEDZ