Jak zostać Generałem - pytania o HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Re: Jak zostać Generałem - pytania o HE

Post autor: Marks »

Aoa, to jak sie domyślam, Anointed of Asurian, hero pudełka z Feniksem, czy taki niezbędny na sam początek, rzecz raczej dyskusyjna.

Bsb, to Battle Standard Bearer, czyli chorąży armii, może nim być u He Noble albo Lothern Sea Helm, chyba wszyscy wolą Nobla, bo jest tańszy punktowo.

Mówiąc o drogach, czy stronach miałem na myśli to, że można wpierw kupić Wl a później Phoenix guardow, lub odwrotnie, albo najpierw lucznikow i Silver helmow itd. Jak możesz sobie pozwolić na kupno wszystkiego na raz, to oczywiscie tego problemu nie ma. Ja na początek kupilem lucznikow, 10 ER (taka akurat ilosc powinno sie mieć), 30 Wl, i feniks guardow w identycznej ilości. Na 1600 trochę tego trzeba wystawić mimo wszystko, także trochę tych boxow będziesz musial kupić, pytanie co pierwsze. Jakąś pomocą może być info, czego nie kupować -swordmastersow i lothern sea guardow i sky cuttera, bo mimo ze to bardzo fajny model, tak w bitwie powodow do radosci, to on Ci raczej nie przyniesie.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

Dziękuje za objaśnienia, rozumiem że zakup IoB był bezsensowny ? skoro ani swordmastersi ani seaguardzi nie są zbyt użyteczni ? raczej nie planuje wydawać więcej niż 100 PLN na miesiąc na to hobby (w tym miesiącu już zamówiłem bolca, ale znajomi wypytują co bym chciał na urodziny , więc wiadomo jak się sprawy mają... XD ) No i trochę z uporem chciałbym w swojej armii znaleźć miejsce dla Dragon Prince (z racji póki co ogromnej sympatii do tego modelu ;) )

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

Ja proponuje sledzic oferty na forum i uzywki brac. Ja dzięki temu dość szybko skompletowałem cała armie i nie zbankrutowalem przy tym :D
Jedynie co kupiłem ze sklepu to Phoenixa i paru championow.

Awatar użytkownika
olomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 153

Post autor: olomir »

takie mam pytanie o arcymaga na smoku. Co o nim sądzicie i dlaczego nikt nim nie gra? Wydaje mi się, że to może mieć związek, z dużym kosztem pkt i zbiciem dużej ilości pkt i arcymaga w jednym pkt. Do tego smok musiałby unikać combatu ze względu na maga. Czy taki komplecik mag+smok ma jeszcze jakieś wady?

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Wada którą wymieniłeś jest tak duża że nie trzeba szukać innych....
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Da się grać na dragon magu z sv 2+ jak bardzo chcesz czarodzieja na smoczku :D ale szału nie ma

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Ja jestem zwolennikiem unikania jakichkolwiek ponadprogramowych wydatków w sekcji hero w naszej armii. Arcy lub Loremaster i bsb, więcej raczej nie potrzeba, choc zależy od złożenia ogolnego.na pewno odpuscilbym magow na monsterach 8)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Wiadomo, że nie w 'standardowej' rozpisce. Ale w niektórych sytuacjach można się tak pobawić, ja np. zagrałem kiedyś rozpiską na stardragonie, sundragonie, wagonie kawy z BSB i 2 feniach :D Dało się!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Bercik pisze:Wiadomo, że nie w 'standardowej' rozpisce. Ale w niektórych sytuacjach można się tak pobawić, ja np. zagrałem kiedyś rozpiską na stardragonie, sundragonie, wagonie kawy z BSB i 2 feniach :D Dało się!
Teraz już się nie da na euro :(
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Pytanko. Jak na Masterach widziane są RBTy z DE, ale załogantami HE? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

nie ma wymogu obsługantów przy rbt na masterach;)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ale da się to jakoś wystawiać w ten sposób? Jakieś przeróbki trzeba poczynić? Generalnie te RBTy z DE bardziej mi się jako modele podobają, ale czy można coś zrobić, aby to Proxem nie było, no bo RBTa to RBTa, ale różni ludzie różnie patrzą? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Galharen pisze:nie ma wymogu obsługantów przy rbt na masterach;)
na niektórych jest, lepiej czytać uważnie regulaminy.

A RBT z DE przejdą o ile będą pomalowane na HE (w kolorystyce pasującej do całej armii).
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Stardragon z magiem z Book of Hoeth i wardem 4+/5+ i ironcurse.
Ja tak to kiedyś wymyślałem.
Tylko za mało czarów ma.
Jak już się wyciągnie scrolla, to się wylatuje na cannona z 3+ warda u góry i 5+/4+ na dole.
Są lepsze złożenia ofc, no i to się punktowo nie mieści na Euro, ale brzmi fajnie.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
olomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 153

Post autor: olomir »

mam pytanie, czy Korhil na rydwanie otrzymuje bonus ze swojego przedmiotu Pelt of Charandis? czy rydwan ma wtedy 3+ w combacie i 2+ na strzelanie armora?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Postać na Rydwanie to model 2-częściowy zupełnie jak Książę na Smoku. Oznacza to, że Korhil ma podwyższanego Save'a za bycie "Mounted" (3+ w CC i 2+ na Shooting), ale Rydwan nie otrzymuje bonusu od Korhila, tylko posiada własny profil i osobną pulę Woundów. Przeciwnik w CC decyduje, czy uderza w Rydwan, czy w Korhila, a przy Strzelaniu rozdziela się trafienia (5+ w korhila, 1-4 w Rydwan) i tak jak w przypadku Smoka i Księcia, można zdjąć Rydwan, a Korhil przeżyje i na odwrót :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
olomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 153

Post autor: olomir »

a może on wtedy używać drugiej broni?
mam jeszcze pytanie o ilość ataków bohatera z 2weponami, czy taki Korhil ma 3ataki magic weaponem a potem 3 tym zwykłym czyli w sumie 6?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Korhil ma tylko Magiczną Broń. Nie bierz pod uwagę Hand Weapona, bo nie używa go, jeśli ma broń Magiczną lub Specjalną. Jeśli natomiast jego Magiczna Broń była Paired Weapon, to wypłaca tyle ataków, ile ma w profilu oraz dodatkowy atak za kombinację. Nadal jednak jest to Magiczna Broń. Z tego co kojarzę, nie można używać Additional Hand Weapona gdy jest się Mounted :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
olomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 153

Post autor: olomir »

przytoczę fragment opisu owej broni Korhila, Chayal:Magic Weapon. Close combat attacks made with Chayal are resolved at +2S, and have killing blow special rule. Futhermore, Chayal and Korhil's hand weapon count as Paired weapons.

w polskim podręczniku pisze, że nie wolno używać pary broni będąc wierzchem, ale jednak w rydwanie się stoi, a Konhil ma daną opcje bycia w rydwanie.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Magicznej Broni używa zawsze. Po prostu będąc Mounted, a Rydwan też się do tego wlicza, nie będzie miał bonusu za Paired Weapon. Walcząc "z buta" ma 4 ataki, a na Rydwanie będzie miał 3. Tak to by wyglądało imho :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ