Dyskusja Ogólna

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
diuk
Falubaz
Posty: 1487

Dyskusja Ogólna

Post autor: diuk »

Moja propozycja - tutaj umieszczalibyście wszystkie dziwne dywagacja na temat Loeca, spamm na temat tego, co by było gdyby i inne takie śmieci.

Na przykład:

Co byście powiedzieli na Smoka w Rare'ach? To nie jest pytanie ani o zasady, ani o rozpiski, ew. o nowego booka, ale ten topik nie żyje, poza tym dzięki jednemu tematowi można uniknąć zaśmiecania wszelkich, bo przynajmniej jak ktoś ma jakiś temat, to nie zaśmieca innych, nie wiedząc gdzie napisać (bo pomyśleć nad tym o czym właściwe ten temat jest zazwyczaj nikomu się nie chce)

Wiadomo - jeśli temat dotyczy konwersji lub innych istotnych rzeczy, to warto przejść tam, ale z tego co widzę, to zazwyczaj pełno jest tematów trudnych do jednoznacznego sklasyfikowania. Można to nazwać spammem, albo dywagacjami.

Tak czy siak, jeśli Assaselo nie postawi tu kłódki to proponuję tuta przenieść nasze tematy, na przykład ten o SMoku w Rare'ach i co by było gdyby.

Komu się podoba idea tego tematu, to pisać tutaj ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Słyszał ktoś może jaka będzie kolejność co do nowych army booków, wiem tyle ze maja być teraz VC, a co dalej i kiedy w końcu będą nasze nowe HE?

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Na HE możemy jeszcze poczekać, bo na razie dali nam nowe modele, chociaż kto to wie, może właśnie teraz będą nowe HE - żeby właśnie zwiększyć sprzedaż nowych modeli>?

Ja słyszałem, że najpierw zajmą się bookami, które mają własne Magic Lore'y.

Szczerze mówiąc VC to bardzo podobna armia do HE - też polega na silnym booście magicznym, więc nawetbym się nie zdziwił gdybyśmy byli następni ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

diuk pisze: chociaż kto to wie, może właśnie teraz będą nowe HE - żeby właśnie zwiększyć sprzedaż nowych modeli>?
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=39&t=32307
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Chodziło mi o to, że HE miałyby być zaraz po VCtach. To, że VC teraz wychodzą już też czytałem, ale dzięki za linka tak czy siak Siweusz.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Ale tam jest napisane, że next to Empajer i Krasnoludy.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Pożyjemy zobaczymy ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Jak masz ciekawe linki, to zapodawaj. :P
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Jeśli do końca weekendu temat nie nabierze sensownego kształtu, a będzie wylęgarnią spamu to go usuwam :D
Informacje o kolejności wydawania podręczników, itp. to zapraszam do działu ogólnego.

Jak już to założymy temacik o zasadach HE, coby nie zaśmiecać pytań "początkujących".

pozdrawiam
A
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Krótki Deadline nam dałeś Assaselo ;(

To nie ma być wylęgarnia spammu, tylko topik na odśmiecenie innych (rozpiski, Pytania, etc.)

Czasami dochodzi do sytuacji gdzie się chce o czymś podyskutować, ale pewne meandry tej dyskusji wybiegają poza topik.

Ciężko wtedy o swobodę wypowiedzi - stąd ten pomysł.

Abyś zaś nie założył kłódki to postaram sie znaleźć jakiś ciekawy temat do omówienia tutaj do niedzieli, (chyba że ktoś mnie uprzedzi - na co liczę, bo mam mało czasu teraz :P).

Generalnie jeśli ten pomysł jest bardzo zły to prosze o dyskusję.

O proszę, znalazłem temat trudny do sklasyfikowania ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Siweusz pisze:Ale tam jest napisane, że next to Empajer i Krasnoludy.
i do tego się skłaniam
tym bardziej ze VC dostały nowe modele
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

http://redelf.narod.ru/w6/w6_warofthebeard.html#elf

przeglądając neta znalazłem ładnie wykonaną stronkę poświęconą wojnie o brodę.
Może ktoś nie zna tego konfliktu i tego ciekawego armylisty (cóż, ukłądanego jeszcze na 6ed:) ), warto przeglądnąć.
Mogliby takie elfy dać na nową edycję, 150pkt dla lordów, 75 dla herosów, prawdziwi dragon princes, oddziały ze szmtami za 100 pkt itd.

http://redelf.narod.ru/w6/soc/he_seapatrol_e.html

a tutaj sea patrol z okazji storm of chaos. :)
Szkoda, że nie ma obecnie takich podarmi danych armi :)

Ale teraz jest jakaś nowa kampania, czy będą do niej nowe army listy?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Ja bym bardzo chętnie grał na takie różne modyfikacje/oblężenia, gdyby były sensownie ułożone, np. przez GW, albo przez kogoś ogarniętego.

Fajny Drake Knight (a propo tego co pisałem o Dragon Prince'ach w Rare'ach ;) )

Kod: Zaznacz cały

Profile	M	WS	BS	S	T	W	I	A	Ld	Points
DP	5	5	5	4	3	3	6	2	9	270
Drake	6	5	0	5	5	5	3	4	7

* - You may take 1-3 Dragon Princes as a single choice.

Unit Size: Each Dragon Prince is a single unit.

Weapons & Armor: Hand weapon, lance, dragon armor and shield.

Options:
Each Dragon Prince may be equipped with magical items worth up to 25 pts.

Special Rules:
Dragon Prince: Dragon Armor
Drake: Fly, Cause terror, Large Target, Breathe Fire (S3), Scaly Skin (4+ save).
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

wystawial bym takie cos, imho jest mega.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Relosu pisze:wystawial bym takie cos, imho jest mega.
A ja bym się cieszył z tego u przeciwnika.
4 kury i jeszcze na dopakowanie WL zostanie. :P
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

eh... widać ,że większość z Was to mało wie o historii HE :mrgreen: ... Smoki w Caledorze praktycznie wymarły , są bardzo rzadkie - dlatego Smoczy Książęta jeżdżą sobie grzecznie na konikach
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

PiotrB pisze:eh... widać ,że większość z Was to mało wie o historii HE :mrgreen: ... Smoki w Caledorze praktycznie wymarły , są bardzo rzadkie - dlatego Smoczy Książęta jeżdżą sobie grzecznie na konikach
Historia w WFB lubi się zmieniać, za parę lat może być napisane że smoki wcale nie umarły.
Jak można było oswoić dzikie lwy do rydwany, to takie rzeczy też są możliwe.

ps. Temat idzie niedługo do zamknięcia. Zrobimy nowy o zasadach. Temat-spam to kiepski pomysł.
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

A propo smoków to we fluffie np. Dragon Mage jest napisane, że są to porywczy magowie, którzy obudzili młode smoki - więc jednak historia lubi się zmieniać.

@ Assaselo

Nie wiem jak to rozwiązać, ale imo lepszy (przynajmniej na razie) taki zbiorczy topik niż śmieci w jak zostać generałem i rozpiski. Idea jest taka, że jak jakiś temat np. z "Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka" wyskoczy poza schemat pytanie-wątpliwości-odpowiedź-radość-z-odpowiedzi to można od razu przenosić dziwaczną dyskusję tutaj gdzie będzie się próbowało ją sklasyfikować by powróciła z powrotem.

Czy nie sądzicie że w tych kategoriach High Elfich panuje trochę bałagan ?

Wydaje mi się że warto podyskutować nad logiką tych kategorii (zbiórczych tematów), co o nich myślicie?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Diuk ma rację, nie ma takiego tematu ogólnego, np. ta teraz dyskusja nie pasuje zbytnio nigdzie indziej, można dać temu tematowi chwilę, zobaczy się :)

co do smoków, one nie umarły, one śpią za sprawą klątwy jaką Druchi na nie rzuciły. Tak chyba było.
Z resztą jest tam jakaś przepowiednia, że w czasie wielkiej trwogi smoki się zbudzą? Czy coś pokręciłem, nie pamiętam dokładnie.

A ten drake jest mocno za drogi, taki jeden powinien kosztować z niecałe 200 pkt.
Mówię to oczywiscie po porównaniu do hydry, czołgu, abomki... Bo ogólnie koszt jest w porządku, problemem jest niedoszacowanie innych potworków z rarów.

Z resztą jak wychodził 7edycyjny book były plotki o pojawieniu się takich oto smoków jednakże ktoś z GW powiedział: nie chcemy dopuścić przegięcia w rodzaju pegazów bretońskich więc się nie pojawili ale może w końcu smoki się przebudzą? :)

Cieszyłbym się aby można było złożyć jakąś tematyczną smoczą armię.
Wszakże to dobry chwyt marketingowy by był, dzieciaki by kupowały HE ile wlezie, w końcu smoki działają na wyobrażnię i po prostu wydają się mega potężne, majestatyczny itd. ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

smoczusie zrobiły by fajny klimat, a temat jest dobry wiec stal bym po tej stronie która chce żeby on przetrwał

ODPOWIEDZ