Rozpiski Elfów 8 ed. (od maja 2013)

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Rozpiski Elfów 8 ed. (od maja 2013)

Post autor: Asassello »

Witam,

Nowy podręcznik już za parę dni, więc zakładam temat dla rozpisek na nowy book do HE.
Zapraszam do dzielenia się swoimi pomysłami. :)

pozdrawiam
A.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2015, o 12:32 przez Asassello, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: koniec 8 edycji WAFB
Obrazek

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Nikt się nie wychyla? :mrgreen:
To wujek Siwy będzie pierwszy. :wink:

Loremaster, tarcza z parry sejvem, magiczna broń, scroll, stubborn, i jak coś zostanie to MR lub ward. Do tego PG za 450 pkt. Czempion ma bound spela, po to, aby podbić warda do 3+.
Arcy, book, loedstone. WL za 450 pkt. HM do boostowania warda.
3 X 21 łuków. Core dalej bida.
2-3 kury. Nie wiem czy z asf, ale raczej gołe.
Dalej mam problem, nie wiem co z latającymi bolcami.
Zadaniowiec z unikaniem kul też mi się podoba.
Kusi również ambusz z 30 spirami.
70 pkt za bolca też niezłe.
Feniksy zbytnio nie kuszą, ale przez słabą znajomość angielskiego może czegoś nie ogarniam.
Oczywiście zakładam, że podbijanie warda działa do końca gry a nie tury. (wstępnie)

Podpowiadajcie towarzysze i prostujcie znajomość zasad. :D
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Siweusz pisze:Nikt się nie wychyla? :mrgreen:
Nikt jeszcze nie wie co skopiować od Andrzeja:D
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

cory mozna lepiej zlozyc....
20 lukow, 2 fasty, 2 ciezkie fasty, a jesli zostanie elit army to 5 fastow
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Cory mozna powtarzac do woli, możesz wsadzić 7 fastow, no chyba ze Euro to przytnie.
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Pewnie przytnie.

W moim przypadku core to zapchanie silverami (najchętniej oddział jeden lub dwa po 10-15+ modeli) a reszta fasty.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Siweusz pisze:Do tego PG za 450 pkt. Czempion ma bound spela, po to, aby podbić warda do 3+.
Jesteś pewien, że będzie się dało tak to złożyć, bo w sumie ciągle widzę, że Championi tylko magiczne bronie mogą brać, a DP oprócz tego dodatkowo zbroję i to wszystko? :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Już też widzę, trzeba będzie upchnąć to na Loremastera.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to moja pierwsza kmina:
-jakoś robione pod euro ;) (zakładam 2dd na BotWD i 0-1 frost oraz 1dd/pd na książkę)
-muszę kupić tylko feniksa i box maidenek, czyli praktycznie wszystko mam :D

Archmage 320
-High Magic
-Book of Ashur
-Obsidian Amulet

Sea Helm BSB 175
-Shield of the Mermrym
-Golden crown of atrazar
-Reaver Bow
-Ironcurse Icon

Dragon Mage 410
-Dragon armor
-Enchanted Shield
-Dawnstone
-Gem of Sunfire


18x Archers 210
-fcg

5x Ellyrian Reavers 80
5x Ellyrian Reavers 80

5x Silver Helms 115
5x Silver Helms 115

28x White Lions 444
-fcg
-BotWD

5x Maiden Guard 70
5x Maiden Guard 70

Frost Phoenix 240

Great Eagle 50
Great Eagle 50

2399

BotWD wydaje mi się lepszy niż książka jednak. Jest zbyt wielkim gamebrejkerem an wiele rzeczy. Dlatego coby poczarowac arcymag dostał +1 do casta, razem ma już +6 i nadal +5 do dispela, do tego MR2 więc jakaś osłona na snajperki jest... to 4+ przynajmniej zawsze powinno być.
BSB dziwoląg :D ale sea helm jest świetny ze swą naval discipline wtedy WL bardzo głupio mogą sobie iść do przodu nie zważając na nic. Do tego ma łuk jakby jednak nie postanowił maszerować w WL, to zawsze coś ustrzeli. W miarę jest chroniony 4+parry, 2+ ward na pierwszą ranę i daje mi jeszcze jakieś 6+ na klopki, moze się postacować z shield of saphery. Taki morski komandos :D

I Dragon mage :D wydaję się być grywalny... ma ogromną ilość plusów:
-2+save z rerolem i smok 3+save pozwala mu ogarniać śmieci ze sporą łatwością.
-zianie z S4 i +1 do woundowania? amazing :D bądz jeden firebal również z +1 do woudnowania
-firebal z +3 do casta
-do tego może dokończyć hydrę w combacie, ogólnie gem of sunfire jest świetny na niego, daje spoooro możliwości.

Cory, wreszcie takie jakie być powinny. Nie zapominajmy, że SH mają ithilmar barding, czyli 9 ruchu mają :)
Reszta to wiadomo o co chodzi :)

Podsumowujac, jak tak patrzę i próbowałem coś sobie sklecić to te HE nie są jakoś specjalnie mocne... ale naprawdę przyzwoite i miło się kmini, bo w zasadzie prawie póki co każda rzecz warta jest rozważenia. Od przyszłego tygodnia testy :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

ciekawe jak z tym zianiem bo z FAQ wiemy że itemy na nie nie działają

Q: Do Breath Weapon hits benefit from any other special rules,
equipment or magic items of the model that inflicts the hits? (p67)
A: No.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

w opisie gema jest ze jego mount tez dostaje bonus
co do rozpy to tak samo skladalem core, spec i rare, ale herosow inaczej, Sun dragon jest troche biedny. Sea helm jest fajny w WL, powinien nie ginac za szybko, ciekawe tylko jak nasze usciclenia podejda do tematu tego reforma, bo juz widze sporo niescislosci (skoro robimy po dostawieniu sie przeciwnika to czy bedzie mozna zmienic liczbe walczacych modeli, czy herosa bedzie mozna wyciagnac z cc i czy bedzie mozna robic jak dostanie sie szarze na 2 strefy, czy trzeba bezie zachowac srodek?) Arcego tez chyba inaczej bym zlozyl, jakas antymagia by sie przydala i dalbym warda na maga nie MR. Moze ironcurs na lewki? mozna miec fajnego warda od maszyn przez 2 pierwsze tury ;)
Ostatnio zmieniony 2 maja 2013, o 09:31 przez Semi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ale nadal nie będzie to działało na breatha. Poza tym, komentujcie tu rozpiski. Temat to omawiania zasad jest gdzie indziej.
Obrazek

Artemis - RYK
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Artemis - RYK »

Powrót do korzeni - bunkier i strzelanie.

Arcymag 305
-4lvl
-Book of Hoeth
-Crown of (ward 2+ na 1 ranę)
-Ring of Fury
#High Magic

Szlachetny szlachcic 151
-BSB
-Dragon armor
-Reaver bow
-Shield of the Memrym
-Opal amulet

SWx5 70

SWx5 70

SWx5 70

Archesx10 105
-musican

Archesx28 285
-musican

Łajt Lajonsx29 447
-dowódca, chorąży
-BoWD
(muzyk jest dla słabych)

SMx26 374
-dowódca, muzyk, poition of strenght

Mrozowy Fenix!
240

Balistax4
280

2397pkt


Arcy przetestowny, działa jak złoto, czy na Rign of Fury działa atrybut domeny?
BSB miał być Sea Helmem, ale jak się dobrze zastanowić to nie mogłem znaleźć w grze sytuacji, przy której ten combat reform za 30pkt miałby uratować komuś dupę.
Cory typowo strzeleckie/oginaczkowe.
WL z BoWD miażdżą, praktycznie wszyscy bohaterowie/kowboje w grze mają magiczne ataki. Chaos Knighci i ich khornowi koledzy też.
SM dają radę, brak przerzutu doli, ale i tak są lepszą piechotą, którą można wystawić na te punkty.
No i fenix. Sam jakoś nie widzę żeby miał wymiatać cokolwiek poza piechotą, ale jeśli szarżuje razem z Wl/Sm to 1.) Biją pierwsi, 2.) -1S boli jeszcze bardziej.
Balisty przy 70pkt/model są super, nie wymiatają ale do tej armii są kapitalnym uzupełnieniem.

Przetestowałem ją na WoChu, i nie jest złą, grunt to żeby przeciwnik nie doszedł za szybko, trochę brakuje mi orła, ale w sumie chimery czy rydwanów orłem nie odegnę.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Artemis - RYK pisze: Arcy przetestowny, działa jak złoto, czy na Rign of Fury działa atrybut domeny?
Tak, działa :)

Artemis - RYK pisze: Przetestowałem ją na WoChu, i nie jest złą, grunt to żeby przeciwnik nie doszedł za szybko, trochę brakuje mi orła, ale w sumie chimery czy rydwanów orłem nie odegnę.
Jeśli z BotWD na WoCh nie wymiata, to może jednak ten przedmiot nie jest jakiś gięty? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Azurix pisze: Jeśli z BotWD na WoCh nie wymiata, to może jednak ten przedmiot nie jest jakiś gięty? :)
Powiedz to graczowi demonów :D
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

BotWD to śmieszna kwestia. Łatwy do osądzenia, trudny do rzetelnej analizy.
Co do graczy demonów, to nie możesz go sobie wpuścić na ryj tak samo jak nie możesz wpuścić 7 skullcrusherów. Dokładnie takie same prawa tym rządzą.

Na WL rzucamy transmutację, podstawiamy furie, rzucamy transmutację znowu i w 5-6 turze szarżujemy wroną i stompujemy do zera.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Czyli że Daemon Prince w WoChu ma Magiczne Tratowanie, a Lord of Change w DoChu nie ma? :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Azurix pisze:Czyli że Daemon Prince w WoChu ma Magiczne Tratowanie, a Lord of Change w DoChu nie ma? :D
Na Thunderstomp nie działają żadne zasady specjalne. Rulebook, sekcja special rules oraz FAQ GW.

Thunderstomp jest zawsze niemagiczny, niepłonący itd.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No tak, ale z tego co mi wiadomo, jeśli w AB i RB jest mowa o tym samym, ale zapis jest inny, to górę bierze to co w AB. A w AB do WoChu jest:"Attacks made by a model with this special rule are magical. This includes any special, ranged or Stomp attacks they make". To się nie liczy?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

a przy czym jest to napisane ? przy zasadzie demonic czy jakos tak ?
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

ODPOWIEDZ