Age of Sigmar: Aelf pierwsze wrażenia

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Age of Sigmar: Aelf pierwsze wrażenia

Post autor: Galharen »

No to pojawiło się oficjalnie Age of Sigmar...
Jakie są wasze pierwsza wrazenia? :)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Na szybko i pierwsze wrażenie:

To za co wybrałem HE jakieś ponad 10 lat temu czyli niebiesko-białe smoki wydają się super! :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Dla mnie szok w trampkach!
Mam nadzieję, że wydanie waracrolli potwierdzi zachowanie jednostek w sprzedaży.
Poki co nie wiem jak to będzie działać, ale zagram na nowe zasady z waracrollami :?
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Trzeba jakoś sprawdzić jak jest z tymi atakami, bo jeśli tak jak pisałem w tamtym wątku, to taki smok to maszynka do zabijania wszystkiego.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wg mnie to gostek wali jedną bronią, którą wybierasz jakby przed bitwą ale smok pazurami i zębami :D no i ogniem :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Jest ogień! To fakt :D
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

obczajcie maidenki...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Antek na ognistym jest niezlym koksem teraz, a zasada wstawania gdziekolwiek na stole tez wesola;)

Z wstepnych ogledzin to armia na smokach/feniksach az sie sama prosi:)

Ancient dignity...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no Antek gorszy niż obecny :P
Nie bije się wcale tak dobrze, pomimo warda i tak da radę go utłuc, znacznie gorzej wstaje, bo na 4+ a tak to na 5+ sobie wstawał i ginął tylko na 1 więc na wstawanie nie ma co liczyć ale jak wstanie to jest smutna minka u przeciwnika ;)
Jednak ma bardzo niebezpieczny przelot :)
Chociaż atek może dispelować czary jak mag. Ogólnie masa plusów i minusy też są. Cóż rzecz, nie ograne to wszystko jest :)

A armia na smokach pewnie zniszczy wszystko :D ale z irongutami może mieć problem.
Lodówka fajna ze względu na aurę, sporo daje.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

A ja od innej strony, hobbystycznej. Czy mam błędne przeczucie, że elfy przejdą takie redesign, że ich całkowicie nie poznamy?

Co do jednostek, to nawet podstawowe unity wydają się interesujące, choć sam zarys skupiałby się pewnie na dużych lataczach + no własnie i tutaj ciężko mi wskazać, oprócz czegoś masowego ;)

Awatar użytkownika
desaxe
Plankton
Posty: 4

Post autor: desaxe »

Ja przy okazji AoS dokupiłem do moich armii z Wh40k podstawkę elficką z IoB + maga pieszego no i zobaczymy jak się to sprawdzi wgrze przy piwku :) Nie grałem nigdy w WFB zbytnio - doradźcie czy jako armię przeciwną wybrać elfom by była bardziej z nimi zbalansowana (brat myśli o kupnie małej bandy na moich długouchych) - Undead-ów, Chaos, Dwarfy czy może Ogry?
::Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego::
MOJE MALUNKI
SM 3500 p, IG/AM 500 p, CSM 700 p

Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »

Aż się dziwię że ktoś planuje w to grać, jak już mam wyjąć moje zakurzone pudła to na którąś ze starych edycji. Po wstępnym przejrzeniu zasad do tego nowego cuda zapłakałem.

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

desaxe pisze:Ja przy okazji AoS dokupiłem do moich armii z Wh40k podstawkę elficką z IoB + maga pieszego no i zobaczymy jak się to sprawdzi wgrze przy piwku :) Nie grałem nigdy w WFB zbytnio - doradźcie czy jako armię przeciwną wybrać elfom by była bardziej z nimi zbalansowana (brat myśli o kupnie małej bandy na moich długouchych) - Undead-ów, Chaos, Dwarfy czy może Ogry?
No to bez potworów chyba masz lipę z Hiborn Aelfami w Age of Shit :wink: Chaos spoko, Dwarfy mogą Cię wystrzelać też spoko, ale najtaniej chyba wyjdą Ogry i zawsze Cię rozjadą przy piwku :lol2:
Miłego i powodzenia :D
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
desaxe
Plankton
Posty: 4

Post autor: desaxe »

PAWEL.KAROLAK pisze:No to bez potworów chyba masz lipę z Hiborn Aelfami w Age of Shit :wink: Chaos spoko, Dwarfy mogą Cię wystrzelać też spoko, ale najtaniej chyba wyjdą Ogry i zawsze Cię rozjadą przy piwku :lol2:
Miłego i powodzenia :D
:mrgreen: tak czułem, że bez jakiegoś smoka się nie obejdzie, chyba sobie też jakiegoś sprawię bo to ładne bestie i zawsze mi się widziały. Jak tylko swoich snobów posklejam to gdzieś w Trójmieście popykam w Aos i się przekonam czy warto się w to bawić, bo mam mieszane uczucia jak czytam fora (armia na półce zostanie i tak :wink: )

Fajnie, że na nowych zasadach można teraz do HE dodać jakieś fajne jednostki DE i WE, w końcu się długouchy zjednoczyły w End Times - czy mi się źle zdaje?
::Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego::
MOJE MALUNKI
SM 3500 p, IG/AM 500 p, CSM 700 p

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

raczej sie wymordowaly a nie zjednoczyly...ale jak zwal tak zwal ;P
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Założyłbym osobny temat dla rozpisek helfów w AOS, niestety jak na razie wydawca chyba nie przewidział opcji "składania rozpiski".
Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

tak na szybko po przejrzeniu naszych warscrolli najbardziej rzucają mi się w oczy te rzeczy:

- Prince na smoku
- ellyrianie
- bolce
- lotherni/siostry (w combie z bohaterami np. sea helmem czy princem z totemem robią się naprawde spoko)

Jak wyjdą wszystkie scenariusze itp. to moze to ugrywalni troche tą gierke;)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Asassello pisze:Założyłbym osobny temat dla rozpisek helfów w AOS, niestety jak na razie wydawca chyba nie przewidział opcji "składania rozpiski".
ale mozna dac koncept wystawienia w AoS dla HE :) mimo wszystko czymś się tam gra nie

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Wszystko zależy od scenariuszy, widać, że w tej nowej książce jest ponad 80 stron zasad dotyczących własnie różnych misji, więc możliwe, że to one będą balansowały grę w jakiś sposób.
Niemniej, lord na smoku wydaje się musowy;p
A swordmasterów też bedzie fajnie znowu wystawić na stole czasami :mrgreen:
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

teraz myślę, że PG>SM>WL ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ