Dlaczego HE?

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Re: Dlaczego HE?

Post autor: Slayer »

Krzysiek_312 pisze:Cieszymy się z Twojego szczęścia, ale byłoby miło gdybyś 'obczaił' zasady ortografii i interpunkcji. Wtedy nawet dałoby się bez większych problemów czytać Twoje posty. :P
Które jeszcze do poprawki? :oops:

Krzysiek_312
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Krzysiek_312 »

Jako, że nauki humanistyczne, a w zasadzie j. polski nigdy nie był moją mocną stroną (ledwo wyciągnięte 3 na świadectwie maturalnym :P ) nie będę występował w roli nauczyciela i wyszukiwał wszystkich błędów. :D Poza tym nie chcę się czepiać, w końcu obydwoje gramy najlepszą armią w WFB. :mrgreen:
Obrazek

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Tez wyciagnalem 3 na swiadectwie i jestem z tego dumny! :-D
Ale nie to jest chyba istotne w tym temacie... :-P 'w ogóle' a nie 'wo gule' :-P gule to sa w VC

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Przyznajmy się: gra w wfb jest przez wiele osób postronnych postrzegana co najmniej jako dziwactwo. Dlatego ja się nie chwalę nikomu, chyba, że samo wyjdzie na jaw. Wtedy wchodzi najlepszy argument: "w takim razie równie dziwaczne jest granie na komputerze w multi", lub coś w tym stylu, jakby nie patrzeć, warhammer to zwykła strategia, tyle, że bez prądu i bardziej wymagająca intelektualnie.
http://9.asset.soup.io/asset/2398/7913_7668_500.jpeg
W takim razie nie chcę normalnej kobiety.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

lol. jak ty sie wstydzisz wlasnego hobby to to jest troche dziwne, ja chetnie pokazuje swoja armie gosciom i nie odnislem wrazenia abym byl postrzegany jako dziwak, raczej kazdy sie zachwyce ile pracy i czasu trzeba wlozyc w to hobby aby pomalowac i uzbierac tyle modeli...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Klafuti pisze: http://9.asset.soup.io/asset/2398/7913_7668_500.jpeg
W takim razie nie chcę normalnej kobiety.
Ja mam nienormalną kobietę i bardzo mnie to cieszy. Nie ma nic gorszego niż normalna kobieta. :D

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Semi pisze:lol. jak ty sie wstydzisz wlasnego hobby to to jest troche dziwne, ja chetnie pokazuje swoja armie gosciom i nie odnislem wrazenia abym byl postrzegany jako dziwak, raczej kazdy sie zachwyce ile pracy i czasu trzeba wlozyc w to hobby aby pomalowac i uzbierac tyle modeli...
Zależy jeszcze na kogo się trafi, znam paru erpegowców, zwykłych fanów fantastyki i osoby które grały w WAR albo DoW-a, oni są całkowicie tolerancyjni, a nawet wykazują pewne zainteresowanie tym hobby. Wtedy owszem, można poszpanować.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Semi ma rację - bez sensu takie nastawienie.
Nie można wstydzić się tego co się kocha.
Jak ktoś się z tego śmieje, to wyrzuć go za drzwi, bo nie warto z nim gadać.

Mam 30 lat, bawię się w WFB od 11 lat, znam sporo ludzi spoza tego środowiska i mam różne doświadczenia.
Jednak bardzo rzadko spotkałem się z całkowicie negatywną reakcją, graniczącą z wyśmianiem.

Wszystko jest kwestią argumentacji.
Jak wyjaśnisz, że to jest po prostu gra strategiczna osadzona w klimacie fantasy, takie bardziej skomplikowane szachy, to raczej nie będzie nikt się śmiał. Chyba, że jest idiotą.
A z tymi po prostu nie warto gadać.

Poza tym - po Władcy Pierścieni i Harrym Potterze jakoś nie chcę mi się wierzyć, że masy patrzą na to negatywnie - przecież te masy obejrzały powyższe filmy i raczej się na nich dobrze bawiły.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Popieram Semiego i Jacka.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Forumowicz Bartosz
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Forumowicz Bartosz »

JaceK pisze:takie bardziej skomplikowane szachy
:shock: Bez takich ;) Od wielu lat gram w klubie szachowym i szachy w porównaniu do wfb to jak niebo i ziemia. Złe porównanie. W szachach nie ma elementu losowego, cała gra opiera się na strategii gracza, którą tworzy się długo przed grą, analizując system gry przeciwnika. Tu nie ma IF, pięciu sejwów na 6+, spalonych szarż itp. :)

Co do nastawienia innych - najlepiej jak niedowiarek zagra z Tobą. Zobaczą, że to nie jakieś ludki z gazety tylko cały przemyślany system. Oczywiście figurki w większości muszą być pomalowane, bo szare niestety bardzo psują efekt...

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

dlatego sa bardziej skomplikowane, bo tutaj tez musisz przewidzec ruchy i zamysly przeciwnika a do tego musisz przewidziec element losowy.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Relosu pisze:dlatego sa bardziej skomplikowane, bo tutaj tez musisz przewidzec ruchy i zamysly przeciwnika a do tego musisz przewidziec element losowy.
:D
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja generalnie nie chwalę się tym sam z siebie, jak mnie ktoś zapyta o hobby, to mówię że gram w warhammera, po czym opisuje mu pokrótce ock i tyle.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Ja w warharmmerze siedzę od roku. Moim pierwszym zestawem była Wyspa Krwi.Wybierając armie kierowałem się pewnymi ,,zasadami": chciałem grać armią dobrą i honorową. Już mogłem odkreślić Wojowników Chaosu, Demony Chaosu, Mroczne Elfy, Zwierzoludzei, Skaveni, Wampiry, Królowie Grobowców, Orki i Ogry. Kolejnym punktem był klimat. Nie lubię ani renesansu (Imperium) ani rycerskiego średniowiecza (Bretonia) i partyzantów z łukami (Leśne Elfy i Lizardmeni) zostały Krasnoludy i Elfy Wysokiego Rodu. Kolejnym punktem był styl gry. Elfy grają defensywnie z kontrą lub ofensywnie. Krasie natomiast tylko defens. Ale i tak smok był najważniejszy. Od dziecka mam zajawkę na smoki więc Elfiaki.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Ja generalnie nie chwalę się tym sam z siebie,
+1 ;)

Opowiadanie komus kto nie interesuje się fantasy o zabawie plastikowymi malowanymi ludzikami, elfikami, potworakami i czarownikami :P o turlaniu z wielką ekscytacją kosteczkami jest zdecydowanie nie na miejscu, po skończeniu powiedzmy 14-15lat :mrgreen:

ale, co kto lubi :wink:
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

E tam. Ja prezentuje to jako grę sportową z elementami modelarskimi w świecie fantasy (dla laika wystarczy powiedzieć, że to taki podobny do tego z Władcy Pierścieni)
Jakoś nie mam problemów z otoczeniem :)
Obrazek

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Najtrudniej to chyba przekazać tak, by ktoś zrozumiał ze to nie jest na komputerze... :)

Ostatnio tłumaczyłem kumplowi z pracy... a on do mnie: 'a jest wersja na x-boxa, bo bym spróbował...' 8)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Najtrudniej to chyba przekazać tak, by ktoś zrozumiał ze to nie jest na komputerze...
Też zawsze mam ten problem, kiedy tłumaczę komuś czym jest Warhammer. Jak jeszcze ktoś siedzi w grach komputerowych to od razu kojarzy z 40k i najpierw się dziwi, że do gier komputerowych dorobiono cały figurkowy system bitewny (o.o), a potem się dziwi, że jest wersja fantasy (O.O). I weź takiemu wytłumacz. :cry:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ludzie zazwyczaj najbardziej dziwią się, jak im mówię, że to ani gra komputerowa ani planszowa :P . Są zresztą trudniejsze rzeczy do wytłumaczenia. Weź np. spróbuj przekonać ludzi że MLP jest super kreskówką dla każdego, niezależnie od wieku ( bo jest ) :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

przecież to jest taka duża planszówka:D
Obrazek

ODPOWIEDZ