statut

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

statut

Post autor: JaceK »

Proponuje ponizszy statut, jako wyznacznik naszych prac.
Z doświadczenia wiem, że warto, bo zawsze się można do tego odwołać, na każdym etapie prac:




Moja propozycja statutu działań PKS:
1. Celem powstania grupy PKS jest stworzenie Pakietu Zasad Kompozycji Armii WFB.
2. Pakiet ten zostanie stworzony przez wyłonioną przez Listę Ligową grupę 5 graczy turniejowych.
3. Podstawą działań grupy będą zasady demokratyczne – w przypadku niezgodności, decyduje głosowanie większościowe, przy czym minimalna ilość oddanych głosów to 3 z 5.
4. Pierwszy Pakiet Zasad powstanie w przeciągu 1 miesiąca od wyłonienia grupy i zawiązania jej prac.
5. Dedykowanym formatem rozgrywek w ramach Pakietu Zasad będzie XXXX punktów na stronę. Grupa dopuszcza też wydanie w późniejszym okresie wariacji systemu dla innych formatów.
6. Kolejne aktualizacje tych zasad będą wprowadzane jedynie przy okazji wydania przez GW kolejnych podręczników armijnych i FAQ lub też rażących wad poprzedniej wersji pakietu zasad. To ograniczenie ma na celu zminimalizowanie wahań w zasadach turniejowych.
7. Zadaniem PKS jest stworzenie uniwersalnego zestawu zasad kompozycji armii, łatwego w użytkowaniu przez wszystkich graczy i zachowującego ducha rozgrywki możliwe blisko założeń bieżącej edycji WFB.
8. Zadaniem pakietu zasad kompozycji jest możliwe wyrównanie szans graczy, tak aby o wyniku w możliwie dużym stopniu decydowała taktyka i strategia obrana przez gracza, a w możliwie mniejszym wybór armii.
9. Zadaniem pakietu zasad kompozycji jest ograniczenie występowania w armiach turniejowych najbardziej skrajnych kombinacji zasad i jednostek, gdzie przez skrajne uważa się bardzo skuteczne wybory kompozycyjne dla danej armii wykorzystywane jednocześnie przez gracza, powodujące zły wpływ na balans gry.
10. Jednocześnie, nie jest zadaniem Pakietu ograniczanie armii stworzonych wokół konkretnego typu jednostek, popularnie rozumianych jako armii w stylistyce „papier/nożyce/kamień”, czyli np. armii w której wystawione jest 20 jednostek Fast Cavalry.
11. Wyklucza się zmiany kosztów punktowych, zasad specjalnych jednostek czy przedmiotów magicznych.
12. Pakiet Zasad ma być alternatywą dla zasad Euro i być w stosunku do niego bardziej zbliżonym do oryginalnych zasad WFB, wykorzystując mniej liczne ograniczenia oraz skupiając się na turniejach Single.
13. Nadrzędnym celem PKS jest korzyść graczy i dobra zabawa w wyniku pakietu zasad powstałego w ramach tego statutu.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2013, o 22:35 przez JaceK, łącznie zmieniany 3 razy.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Proponuje tez swoja osobe na sekretarza PKS.
Moją odpowiedzialnoscia bedzie wiec m.in. redagowanie dokumentu podsumowujacego wspolne ustalenia.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

JaceK pisze:Proponuje tez swoja osobe na sekretarza PKS.
Moją odpowiedzialnoscia bedzie wiec m.in. redagowanie dokumentu podsumowujacego wspolne ustalenia.
Nie mam nic przeciwko temu.

Co do statutu to z grubsza się z nim zgadzam, nie mogę jednak obiecać, że będę się stosował do wszystkiego, co napisałeś. IMO za dużo tego.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2013, o 08:09 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Rowniez nie mam nic przeciwko abys zostal seketarzem. Statut ok.
\/\

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Ja tam mam w paru punktach zastrzeżenia ale po prostu to lekkie nieścisłości rzeczowe, wypiszę dokładniej wieczorem :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Statut jak statut. Ja bym zmodyfikował punkt 11, nie ma sensu tworzyć listy możliwości którą potem być może trzeba będzie zmieniać. Zamiast tego proponuje zapis, że każda zmiana zasad wymaga jednomyślności/zgody co najmniej 4 członków grupy. Daje to gwarancję że się cuda nie będą działy, a nie będzie trzeba w jakimś hardcorowym przypadku nic tu modyfikować.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Pkt 5, na razie jest propozycja, napisałeś żeby sobie był.

Wszedzie tam gdzie jest 'single', serio ?, a to na drużynówki już nie chcemy żeby się na to grało ?.

Pkt. 8 powinien być chyba taki:
8. Zadaniem pakietu zasad kompozycji jest możliwe wyrównanie szans graczy, tak aby o wyniku w możliwie dużym stopniu decydowała taktyka i strategia obrana przez gracza, a w możliwie mniejszym wybór armii.
To tyle ode mnie, reszta niech sobie będzie, chociaż ja jestem przeciwny jakimś statutom, tak jak całe środowisko w żaden formalny sposób nie funkcjonuje, tak grupka 5 osób nie potrzebuje swojego regulaminu.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Najchetniej to usunalbym pkt 8.
\/\

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Wprowadziłem 2 zmiany w poście 1 - na czerwono.

Punkt 5 zmienię po głosowaniu na ten temat.
kudłaty pisze:Statut jak statut. Ja bym zmodyfikował punkt 11, nie ma sensu tworzyć listy możliwości którą potem być może trzeba będzie zmieniać. Zamiast tego proponuje zapis, że każda zmiana zasad wymaga jednomyślności/zgody co najmniej 4 członków grupy. Daje to gwarancję że się cuda nie będą działy, a nie będzie trzeba w jakimś hardcorowym przypadku nic tu modyfikować.
Zmieniłem to znacznie. Myślę, że teraz lepiej oddaje zastrzeżenia Twoje i Młodego.
Co do 4/5 głosów - za dużo, żebyśmy mieli decyzje. A, że wszystkie zmiany są zmianami zasad WFB, dotyczyłoby to wszystkich głosowań.
c4h10 pisze:Najchetniej to usunalbym pkt 8.
Zmieniłem wg uwagi Młodego. Czy teraz lepiej? Jeżeli nie - dlaczego chcesz go usunąć?


Nie robię tu głosowania, bo to ma być tylko wspólne wyrażenie misji i wizji, a nie zapis wiążący ręce.
Ale zależy mi na tym, żeby oddawał trafnie wspólne spojrzenie na meritum.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Proponowałbym dodanie pkt 14 - członkowie PKSu zobowiązują się nie wpadać w pyskówki z Przemciem. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

:oops: skasowałem, bez sensu to było.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

ODPOWIEDZ