Dark Elves

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Dark Elves

Post autor: Dębek »

Sorry Kudeł, ale to co teraz napisałeś nie wynikalo z wcześniejszej propozycji.

Rozumiem, że ma być tak:
Mam w puli 7 kostek.
2 na PoD w puli zostaje 5
wypada 3+1 czyli 4 - całość trafia do puli (nie wiem dlaczego całość skoro dodatkowe kostki max 2, ale niech tam)
mam teraz 9

To co powyżej rozpisałem wynika wprost z zapisu, że sam PoD jest nieograniczony. To z kolei wynika z zapisu, że sztylet max 2 kosci, armia ze sztyletem nie może zagrać PoD.
Combo PoD+Sztylet - jest ban
Sztylet - jest ograniczenie 2 PD
PoD daje w praktyce max 2 dodatkowe kostki. 2x PoD daje max 4, ale po drodze jest cała masa ale.
Obrazek
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Spróbuję ostatni raz. Przy sztywnym limicie liczenia kostek brutto jak proponuje Dębek, czar pt. PoD jest niemal nie do użycia.
Licząc do limitu tylko kostki netto (ilość wygenerowanych - ilość na wygenerowanie) jednocześnie pozwalamy z czaru skorzystać, oraz nie pozwalamy na jakieś dziwne eksplozje ilości powerdiców.

Moim zdaniem limit kości magi powinien być jeden niezależnie od źródła, nie bardzo kminie czemu odłączyliśmy chanelle od puli.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ja zaproponowałem nielimitowany PoD w armii bez sztyletu. Ile wykulasz minus to co zainwestowałeś daje ci bonus w postaci nielimitowanych kostek. Przy 2 PD na cast jest to od 0 do 2 dodatkowych kostek na każde skutecznie rzucone Power of Darkness.

Kudłaty przeczytaj dokładnie: sztylet max 2 dodatkowe kostki, armia ze sztyletem nie może zagrać PoD i tyle. PoD jest w armii bez sztyletu jak najbardziej grywalny.

Twoja koncepcja zakłada limitowanie kostek z PoD do dwóch, który to limit działa efektywnie w przypadku rzucania czaru z jednej koski (tu zysk może być od 1 do 3) rzucania go częśćiej niż raz na turę x(0-2) lub x(1-3), gdzie x to ilość rzucanych PoD.
Problem w tym, że to nie wynikało z zaproponowanego przez Ciebie zapisu o czym piszę poniżej.
Ostatnio zmieniony 3 cze 2013, o 12:30 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Twój zapis jest IMO niejednoznaczny bo:
Ja proponuje zapis, że w wyniku działań sztyletu i PoD nie można zwiększyć ilości kości o więcej niż dwie.
oznaczać może, że wynik osiągnięty z PoD nie może zwiększyć ilości kości o więcej niż dwie, co w połączeniu z dwoma rzuconymi na ten czar daje zerowy zysk kostek.
Dopiero w kolejnych postach doprecyzowałeś sprawę brutto/netto.
Obrazek
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Daruj sobie Dębek, to jest robocze sformułowanie z przed X stron w dodatku poparte przykładem, ja się nie wyzłośliwiam, że ktoś rozumie netto i brutto.

Wracając do tematu, mamy następujące możliwości:
1.Łączny limit kostek z różnych źródeł,
2.Limit kostek na sztylet lub nielimitowany PoD.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Daruj sobie Dębek, to jest robocze sformułowanie z przed X stron w dodatku poparte przykładem, ja się nie wyzłośliwiam, że ktoś rozumie netto i brutto.
Nie mogę normalnie. Wskaż mój jeden złośliwy post. Nie załapałem o co Ci chodzi stary, a ty szukasz drugiego dna.
Dałem Ci do zrozumienia, że dopiero gdy napisałeś o kościach netto i brutto zrozumiałem OCB. Butan też od razu nie załapał i prosił byś to rozpisał.
Przy sztywnym limicie liczenia kostek brutto jak proponuje Dębek, czar pt. PoD jest niemal nie do użycia.
Tą wypowiedz starałem się sprostować.

Odnośnie pytania:
Może być, że łączny limit dodatkowych kostek z różnych źródeł w przypadku DE wynosi 2 (w przypadku PoD dodatkowe kostki to ostateczny zysk w puli PD powstały na skutek rzucenia czaru).
Do mnie trzeba drukowanymi dużymi literami. :wink: Pomyśl, że ktoś może być nie dość lotny zanim zarzucisz mu złośliwość.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Dobra miśki, nie napinać się tu proszę.
Młody, Butan - czy akceptujecie:
łączny limit dodatkowych kostek z różnych źródeł (nie dotyczy channellingu) w przypadku DE wynosi 2 (w przypadku PoD dodatkowe kostki to ostateczny zysk w puli PD powstały na skutek rzucenia czaru).
?

Wykluczyłem z tego channel btw, bo gdzie indziej go nie liczyliśmy.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Tak akceptuję ten zapis.
\/\

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jak wyżej.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Jeżeli do końca dnia nie pojawią się zastrzeżenia ze strony Młodego, zamknijmy temat.
Kudłacz raczej zaakceptuje, bądź co bądź to jego propozycja :)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Ja akceptuje swoją propozycje.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

JaceK pisze: Wykluczyłem z tego channel btw, bo gdzie indziej go nie liczyliśmy.
Ja jestem w dalszym ciągu za wliczaniem chanela, nie wiem gdzie niby wczesniej go nie liczylismy, w bestiach tak samo powinien być liczony. Dorzucacie zbędną losowość do magii, niby ma być balans w tym PKS, a otwieracie furtkę na fartowne tury. Akurat to ograniczenie PD na Euro jest jedną z najlepszych rzeczy którą na siłę próbujecie ulepszać.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Młody pisze:
JaceK pisze: Wykluczyłem z tego channel btw, bo gdzie indziej go nie liczyliśmy.
Ja jestem w dalszym ciągu za wliczaniem chanela, nie wiem gdzie niby wczesniej go nie liczylismy, w bestiach tak samo powinien być liczony. Dorzucacie zbędną losowość do magii, niby ma być balans w tym PKS, a otwieracie furtkę na fartowne tury. Akurat to ograniczenie PD na Euro jest jedną z najlepszych rzeczy którą na siłę próbujecie ulepszać.
Dwa lata temu dodatkowe PD to było wszystko ponad chanelowanie i wiatry i też było spoko.
BTW Młody do czego ma być ten chanel wliczony skoro nie mamy limitów PD na poziomie globalnym, a na poziomie armii mają to póki co tylko DE.
Ostatnia kwestia to dispel. Kij ma bowiem dwa końce. Chanele na dispela też mogą się przecież pojawiać i zwiększac pule i w konsekwencji szansę na zatrzymanie magii. Scrole nie wchodzą do limitów, bo takowych w przypadku dispela też nie ma. Każdy może chanellowac dispel do woli.

Zablokowany