Feedback po publikacji PKS.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Feedback po publikacji PKS.

Post autor: Dębek »

Nie było wprawdzie jeszcze turnieju, ale 2 sprawy mocno rzucają się w oczy. Nie tylko na forum, ale również w prywatnych rozmowach.

Kwestia WE i nie chodzi wcale o rozmiar bocznych kółek, lecz o możliwość rozłożenia akcentów punktowych w poszczególnych slotach.
Tutajec twierdzi, co znajduje potwierdzenie na forum, że ważne dla graczy WE jest to by mieć wzgledną swobodę ze złożeniem 2 lordów. Klepacza, który zrobi cokolwiek w kwestii puszek i maga, ewentualnie dwóch magów.

Podobnie w przypadku bestii, gdzie sam liczyłem, że po wyjęciu herdstona i dodaniu 100 pkt nie ma nadal opcji zmieszczenia dużego szamana i doombulla. Znaczy się jest, ale dopiero składając się na 2600 pkt.

Może lepiej zrobić tak, że jak już dajemy boosta, to do absolutnie dowolnego wykożystania i wyjścia poza ograniczenia slotowe.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Druga kwestia, która akurat do mnie trafia to zluzowanie Hashuta w ChD.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

JaceK pisze:Druga kwestia, która akurat do mnie trafia to zluzowanie Hashuta w ChD.
Czytałem.
2 strasznie mocne czary. Chyba 4 i 6. Zostanie wtedy -100 za death na lordzie i kadaj 0-1. Można się zastanowić. W sumie to krok w stronę uwolnienia ograniczeń.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Kwestia WE:
1. W dyskusji dotyczącej WE nie widziałem narzekania na za drogich herosów/lordów. Zawsze można przyoszczędzić na niektórych przedmiotach kosztem innych. Dotyczy to każdej armii.
2. Przy modyfikowaniu slotów sprawiamy, że gra jest bardziej rozsynchronizowana, podczas jednego turnieju mamy trzy formaty puntkowe.
\/\

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Mi osobiście bonus punktowy zwiększający dany slot nie przeszkadza. To nie kwestia zmiany formatu. Tylko dodania swojego bonusu do jednego wybranego slotu. Reszta punktów z bonusu do wydania wg normalnych zasad. Wolę nie uwalniać wszystkich limitów slotów, bo ciężko to potem kontrolować.
W przypadku bestii to o tyle fajne, że odbywa się w ramach kompromisu i wymiany herdstone za coś.

Jak to wygląda praktycznie?
Format podstawowy 2200. WE - 2300.
Sloty po 550.
Gracz WE może wybrać 1 slot (np. Lord), który wzrasta do 650. Swój bonus punktowy wydaje dowolnie, niekoniecznie tylko na ten slot, ale reszta odbywa się wg normalnych zasad.

Inna sprawa, że nie wiem czy to jest jakoś wybitnie potrzebne. Ale gdyby się okazało, że jest to jest to dość proste rozwiązanie.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Nie kombinujmy panowie. Armia ma bonus to ma, ma 25% na lordów i niech je tam wydaje, te plany z niemodyfikowaniem slotów czy jakimiś dziwnymi modyfikacjami to będzie mega dużo zamieszania po nic.

Co do hashuta to skoro na ETC nie grał mając alternatywę w death, wątpię by na PKS nagle się pojawił.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

kudłaty pisze: Co do hashuta to skoro na ETC nie grał mając alternatywę w death, wątpię by na PKS nagle się pojawił.
Tylko, że tu pojawia się propozycja, żeby Hashut nie miał kary, którą ma Death.
To może być już argument za jego wystawieniem.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Rozumiem, natomiast tniemy coś co nie wiadomo jak działa do końca, bo nikt tym poważnie nie pograł. Te czary i tak wchodzą z 4 kości, gdyby były takie dobre to by ktoś się skusił. Problemem tego lore'a są zasięgi czarów, które powiedzmy sobie są dość mizerne.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Panowie,
w ciągu tygodnia po DMP przygotujmy proszę aktualizację PKS (jeżeli mamy coś do zmiany).
Szykuje się Silesian i pierwsze lokale.
Warto się na to przygotować.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Z mojej strony sprawa wyględa dość prosto. Nie widzę przegięć w nowym booku do lizaków, coś trzeba zrobić z chalice w CHD, uwolnić lore of hashut.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

1. Chalice - zabroniłbym używania pomiedzy castingiem a dispelem.
2. Lizaki - jak dla mnie bez ograniczeń. Speciali jeszcze nie dotyczytałem wszystkich.
\/\

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

W lizakach ludzie się boją obszarówek z siłą 4 puszczanych wielokrotnie ze skinka, ale na większość armii to nie robi wcale tak dużo, w tym nie zabija kowbojów ani 1+ co jest mega problemem tej armii.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Lizardmen
Spece - bez ograniczeń. Jedyne co dobre to Gor-Rok (pieszy Saurus ze Stubbornem).
Reszta jest taka sobie/słaba/droga.
Dla mnie na tym etapie tylko "brak restrykcji". Nie umiem powiedzieć póki co, czy cokolwiek stanowi zagrożenie dla balansu.
A nie pójdę drogą Ar.com, czyli cięć prewencyjnych.

Chaos Dwarves
Jestem za uwolnieniem Hashuta.

Chalice - nie umiem powiedzieć co z tym robić. Dla mnie to w ogóle nie jest nasza robota, ale chyba 2 tego typu kwestie, które miała załatwić LS, gdzieś się zagubiły...
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

z Chalice jest problem taki że w FAQ jest wprost napisane jak działa.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

I wciąż jest problem.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Panowie, więc jak robimy z tymi Lizakami. Póki co widzę 3 głosy na puszczenie tego bez restrykcji.
Uwolniłbym lore of hashut w Chd.
Co do chalice, jeśli ma działać tak, że zabiera kostki między castem a dispellem to IMO jest coś nie halo.
Obrazek
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Moim zdaniem lepiej jest zrobić na poziomie rozpy restrykcje na chalice niż wymyślać własny przedmiot. Albo -100pkt za to, albo lord mag albo chalice.

Co do lizaków to nie kminie mocy saurusa ze stubbornem, a przynajmniej nie widzę synergii z resztą armii. Zaryzykowałbym wpuszczenie ich total open i niech próbują walczyć. Śmietnik mają nadal ale bardziej strachliwy, kohorty są zdecydowanie bardziej w dupie a slann ma mniej kostek. Brak itemów wpływa na build kowbojów. Nawet gdyby mieli mieć przez wpuszczenie ich total open ciut łatiwj na początku to dużo w moim odczuciu nie ryzykujemy.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ech nie mogę się doczekać końca cyklu wydawniczego tej edycji. Odejdą problemy z WE i Bestiami.
Póki co zgadzam się z kudłatym w kwestii lizaków.
Co siętychy chalice, może mag lord z lore of death albo chalice.
Zdejmujemy ograniczenia z hashuta?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Imo:

Lizaki open poki co, nie ma powodu aby ciąć teoretyczne przegiecia, najwyzej cos wyjdzie w praniu.
-W chadecji: haszut niech zostanie jak jest, chalice w obecnej interpretacji to jakis absurd, przez dowolny moment w fazie magii trzeba rozumiec moment miedzy jednym czarem a kolejnym a nie miedzy castem a dispelem. Jak będzie działał tak jak mówię i tak jest dobry i powinien zasługiwac na 2pd/dd
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9&start=60
Mnie nie musisz przekonywać. Problem w tym, że wiele osób interpretuje FAQa dosłownie.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ