[Master] Łódź Macki Wojny 17-18.10 parowy

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Re: [Master] Łódź Macki Wojny 17-18.10 parowy

Post autor: ślivek »

Glegut pisze:rozumiem że jako "jednostki kawalerii" nie traktujemy: pegazów, bohaterów na konikach bo jest to już ograniczone
Bohater to też jednostka. Nie wiem skąd to przyzwyczajenie, że nie. Strona 5 podręcznika. Z taką myślą były układane ograniczenia w tym roku jak i w zeszłym.
Abrasus pisze:Co do 1 - Dobrze rozumiem zapis : "Sojusze wszystkie niepewne (podręcznikowo)." - Dwarfy i DE dalej mają niepewny sojusz?
Tak, Dwarfy i DE są w niezmiennie niepewnym sojuszu podobnie jak każda inna konfiguracja armii. Dopisek "podręcznikowo" służy wyjaśnieniu co to znaczy niepewny sojusz (np. dla osób które nie grały na parówce i nie wiedzą, że w podręczniku są opisane zasady grania w sojuszu).
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

ślivek pisze:Pewnym minusem dla części graczy zapewne będzie fakt utrudnionego korzystania z narzędzi jak Armybuilder czy Battlescribe.
Plik armybuildera będzie dostępny już w tym tygodniu.

Podręczniki będą gotowe do 10 września. Wszystkie, z rulebookiem włącznie.
Rulebook ze zmianami pojawi się w tym tygodniu, tj. poniedziałek / wtorek.

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Zedytowałem swojego posta. Fajnie, że się wyrobisz :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Bohater to też jednostka. Nie wiem skąd to przyzwyczajenie, że nie. Strona 5 podręcznika. Z taką myślą były układane ograniczenia w tym roku jak i w zeszłym.
Ok czyli tniemy DE jeszcze bardziej niż w zeszłym roku;)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Sporo armii ma większe restrykcje niż rok temu, więc DE nie powinny czuć się specjalnie wyróżnione.

Btw, zupełnie niepotrzebny jest zapis w małych skavenach o stormfiendach 0-3 modele. Jest to oddział rare z unit size 3+ kosztujący 255 pkt/3 turboszczury, czyli nie mieści się. :wink:
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Okoń pisze:Sporo armii ma większe restrykcje niż rok temu, więc DE nie powinny czuć się specjalnie wyróżnione.

Btw, zupełnie niepotrzebny jest zapis w małych skavenach o stormfiendach 0-3 modele. Jest to oddział rare z unit size 3+ kosztujący 255 pkt/3 turboszczury, czyli nie mieści się. :wink:
Racja, to był copy-paste z dużych najwyraźniej. Dzięki.
Tak, ograniczenia są inne i raczej zapisów przybyło niż ubyło. Akurat w przypadku DE nie jest to spowodowane czysto wzmocnieniem armii (chociaż tak też troszkę jest) ale możliwością połączenia. Jeśli nie znalazłeś super mocnych połączeń które ten zapis ucina a za to miałeś jakieś inne, fluffowe, którym się dostało to przepraszam za rykoszet.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

częstochowa wystawi pewnie z dwa może trzy składy. Dla mnie osobiście opcja nr 1. Jeszcze się nagramy na nowe euro, furionhammer czy szwedzką piątą kolumnę a format macek jest jeden w swoim rodzaju i fajnie gdyby tak zostało :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Furionowe booki byłby mega. nikt nie mówi, że 2+1 nie moze być

Furionowe booki i parówka = hitens :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Furionowe booki - na pewno nie.
Compscore jeszcze będzie się zmieniał czy taki już zostanie?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dla mnie albo 2+1 albo furionowe. Albo połączenie.

Mam nadzieję, że nic mnie nie powstrzyma przed przybyciem, a może nawet specjalnie dla Was namówię Fischa na grę w parze :twisted: Bójcie się!

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

W sumie to nie jestem pewien czy się rozumiemy. Widać coś źle napisałem.
W każdej z tych trzech opcji zakładam granie w parze armiami na 2000+1000.
Każdy wariant jedynie nakłada ograniczenia na ten, pewny, format. Parówkę zrobimy na pewno bo na to dostaliśmy mastera.
To także pozostaje w mocy:
ślivek pisze:1. Zdecydowaliśmy po dłuższych rozmowach, że format pozostaje tradycyjne 2+1.
...
3. Kusiło bardzo stanąć okoniem ale jednak będzie można grać samemu dwiema armiami.
Także aby była jakaś nazwa niech będzie odpowiednio - ograniczenia własne, euro, furionowe.
Janus pisze:Compscore jeszcze będzie się zmieniał czy taki już zostanie?
To zależy od komentarzy tutaj i na pw. Generalnie liczymy, że udało się to zrobić w miarę sensownie ale dopuszczamy możliwość pomyłek.
Ostateczny format ograniczeń najpewniej będzie na miesiąc przed masterem ale jeśli uwag nie będzie i przytłaczająca liczba głosów będzie za ograniczeniami własnymi to może być szybciej.
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

2.200 + 1.000 na euro
na Furionowe jeszcze zdążymy zagrać, najpierw testy domowe, potem na lokalach, nie zaczynajmy z wynalazkami od mastera :)

edit. szczególnie, że jeszcze nie wiemy jakie zmiany będą w zasadach ogólnych z RB
Ostatnio zmieniony 31 sie 2015, o 14:53 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

+1 Robson.
Nie grajmy mastera na format bez beta testów.
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

2+1, bez furionowych.

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

2+1, compscore ktory sami tworzycie.
Obrazek

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Wasze ograniczenia. Wersje Furionowe ograjmy najpierw na lokalach.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Robson pisze:2.200 + 1.000 na euro
na Furionowe jeszcze zdążymy zagrać, najpierw testy domowe, potem na lokalach, nie zaczynajmy z wynalazkami od mastera :)

edit. szczególnie, że jeszcze nie wiemy jakie zmiany będą w zasadach ogólnych z RB
format 2+1 z compem łodzkim tez nie jest ograny. A ETC to piesn przeszlosci. i rzygac juz sie tym chce :)

juz w sobote jest piewrszy lokal na furka a do mastera 6 tygodni
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Ziemko pisze:2+1, bez furionowych.
+1

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

WoC małe: Ward Save 3+/Third Eye of Tzeentch na jednej postaci 0-1, Hellcannon liczy się jako maszyna, Throgg 0, bohater na Daemonic Mount 0-1,
troszkę nie rozumiem, czy można mieć tutaj gościa na DM z 3++?
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Ward Save 3+/Third Eye of Tzeentch na jednej postaci 0-1
Hellcannon liczy się jako maszyna
Throgg 0
bohater na Daemonic Mount 0-1

Czyli mały Woch może wystawić Exalted hero z 3++ na DM.
Obrazek

ODPOWIEDZ