[MASTER] Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1508
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: [MASTER] Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017

Post autor: Ciara »

Serio ma rozpiskę na 15 kartkach? Z czego on to drukuje?
Obrazek

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Nie ma, Jarekk wyolbrzymia, żeby wygrać dyskusje. Swoją drogą, czy ktokolwiek poza Jarkiem woli ten format, bo widzę "miliony" postów krytycznych i tylko jego poparcia ;)

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Ja wolę
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

AndrzejAndrzej pisze:Nie ma, Jarekk wyolbrzymia, żeby wygrać dyskusje. Swoją drogą, czy ktokolwiek poza Jarkiem woli ten format, bo widzę "miliony" postów krytycznych i tylko jego poparcia ;)

Największą jaką widziałem to 6 stron. Ale to chyba tylko szczury takie mają. A mogłaby mieć max 3 wystarczy w AB czcionkę pomniejszyć...
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

No nie mam zdjęcia, ale ostatnio na DMŚ ktoś w Czarnych Wronach takową miał. Może mój team potwierdzi (były jeszcze na końcu 2 kartki wgl nie zadrukowane). Klops prawie zawsze ma takie rozpy, więc to nie jest moje przewidzenie. Plik kartek zadrukowanych jednostronnie w liczbie kilkunastu.
AndrzejAndrzej pisze:Nie ma, Jarekk wyolbrzymia, żeby wygrać dyskusje. Swoją drogą, czy ktokolwiek poza Jarkiem woli ten format, bo widzę "miliony" postów krytycznych i tylko jego poparcia ;)
Nie musi być ten konkretny format. Może być dowolny inny, ale jeden i przejrzysty.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Potwierdzam słowa Jarka.
Te ilości kartek przy ostatnim parowaniu to był koszmar

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

wolę krótki format - szczególnie na drużynówkach gdzie jest 5 rozpisek do przeczytania

rozumiem jednak graczy którzy grają rzadziej i nie mają 14 booków w jednym palcu (ja przed ETC musiałem się sporo naczytać żeby sprawnie robić ocenić poszczególne armie (pozdro Crus :wink: ))
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Ja też wolę krótki format - a te rozpiski na pierdyliard kartek to jest gówniany format domyślny Battle Scribe'a, który nawiasem mówiąc każdy średnio ogarnięty użytkownik potrafiłby sobie zmienić na plain text, no ale najwyraźniej nie każdemu się chce.

Generalnie na drużynówkach idealny byłby format, w którym rozpiska mieści się na maks jednej stronie A4, a już kwestia czy to będzie Army Builder, Battle Scribe czy inna cholera jest w sumie bez znaczenia.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ja wolę krótkie rozpy.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Jako nowy gracz też wolę krótkie rozpy, całościowe można przecież przeczytać przed turniejem (jako że pairingi będą znane) albo w trakcie przerwy. W ostateczności podczas wystawiania można przecież porozmawiać z przeciwnikiem. No i zawsze pozostaje opcja że jak czegoś nie wiesz i przegrasz przez to grę to zapamiętasz na całe życie
:P
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Jaaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Jaaf »

No i zawsze pozostaje opcja że jak czegoś nie wiesz i przegrasz przez to grę to zapamiętasz na całe życie
I przyjdzie kolejny patch który coś zmieni a Tobie już się raz na zawsze zakoduje 8)

Ja jestem za wersją AB. Wklep przed turniejem 150 rozpisek do AB żeby mieć pojęcie w czasie turnieju z czym grasz. Jeszcze po drodze załapiesz że w 10% rozpisek są błędy.

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Format rozpisek z DMP powinien obowiązywać na wszystkich masterach a nie raz do roku. Wtedy z czasem ludzie się nauczą robić rozpiski w tym formacie. Format z AB wcale nie jest czytelny zwłaszcza jak komuś wydrukuję się np., ucięta tabelka i nie wiesz czy ta kolumna to WS czy BS.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

To skoro jednak poparcie w środowisku się znalazło, może warto by było przegłosować to na LL? Ustalić czy ma być 1 format, jeśli tak to jaki, czy karać za wysyłanie w złym formacie, jeśli tak to jak bardzo.

Jak to przegłosujemy, to rozwiąże to problem różnych decyzji podejmowanych przez organizatorów i wskaże jedną prawidłową wykładnię. Przy okazji można by stworzyć tak długo wyczekiwany, przez niektórych, przykład poprawnego formatu (jeśli przegłosowanym zostanie format ETC).
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

JarekK pisze:To skoro jednak poparcie w środowisku się znalazło, może warto by było przegłosować to na LL? Ustalić czy ma być 1 format, jeśli tak to jaki, czy karać za wysyłanie w złym formacie, jeśli tak to jak bardzo.

Jak to przegłosujemy, to rozwiąże to problem różnych decyzji podejmowanych przez organizatorów i wskaże jedną prawidłową wykładnię. Przy okazji można by stworzyć tak długo wyczekiwany, przez niektórych, przykład poprawnego formatu (jeśli przegłosowanym zostanie format ETC).
Dokładnie tak =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Odnośnie rozpisek - czy organizator może udostępnić rozpiski w formacie do pobrania? Taka książeczka z rozpiskami byłaby bardzo pomocna dla wszystkich kapitanów. A ściąganie tego ze strony i obrabianie chwilę zajmie :)

Awatar użytkownika
Kapeć
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kapeć »

Pożyczę stegadona i 20 saurusów, najlepiej ze spearami. Zapłata chmielowej zupce bądź w wodzie o zawartości 40% boskiej mocy.
Obrazek

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Aku. pisze:
JarekK pisze:To skoro jednak poparcie w środowisku się znalazło, może warto by było przegłosować to na LL? Ustalić czy ma być 1 format, jeśli tak to jaki, czy karać za wysyłanie w złym formacie, jeśli tak to jak bardzo.

Jak to przegłosujemy, to rozwiąże to problem różnych decyzji podejmowanych przez organizatorów i wskaże jedną prawidłową wykładnię. Przy okazji można by stworzyć tak długo wyczekiwany, przez niektórych, przykład poprawnego formatu (jeśli przegłosowanym zostanie format ETC).
Dokładnie tak =D>
Dokładnie nie tak

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

JarekK pisze:To skoro jednak poparcie w środowisku się znalazło, może warto by było przegłosować to na LL? Ustalić czy ma być 1 format, jeśli tak to jaki, czy karać za wysyłanie w złym formacie, jeśli tak to jak bardzo.

Jak to przegłosujemy, to rozwiąże to problem różnych decyzji podejmowanych przez organizatorów i wskaże jedną prawidłową wykładnię. Przy okazji można by stworzyć tak długo wyczekiwany, przez niektórych, przykład poprawnego formatu (jeśli przegłosowanym zostanie format ETC).

Jak stworzysz jeden prawidłowy, darmowy i legalny program do obrabiania rozpiske w tym formacie to masz mój głos poparcia.

W innym wypadku nie mamy o czym rozmawiać.

Zaśmiecanie tematu.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1508
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Pożyczę 2x5 heath/glade riders (albo jakakolwiek elfia lekka kawa). Wynagrodzenie wiadome.
Obrazek

Awatar użytkownika
Snajper
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Ad Astra

Post autor: Snajper »

Ciara pisze:Pożyczę 2x5 heath/glade riders (albo jakakolwiek elfia lekka kawa). Wynagrodzenie wiadome.
Załatwione! Będą na ciebie czekały przy stoliku sędziowskim 8)

ODPOWIEDZ