19.10.2013 Vanahaim - Ciupaga vol.3

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

19.10.2013 Vanahaim - Ciupaga vol.3

Post autor: Gremlin »

Klub CIUPAGA TAALA wraz ze sklepem VANAHEIM, ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na turniej W:FB.
Obrazek

Obrazek

Data: 19.10.2013
Format: 4 bitwy po 1200 pkt
Wpisowe: 10zł
Nagrody: Zależne od frekwencji + dla zwycięzcy BoX do 100zł.
Limit miejsc: 20 + 1 (BAY [14:6] na starcie).

Liga: Jest to TRZECI z serii czterech turniejów organizowany przez nasz klub wraz ze sklepem VANAHAIM. Każdorazowo po każdym turnieju zapisywane będą zdobyte duże punkty każdego z graczy, by na końcu wyłonić najlepszego gracza. Do rankingu wliczone będą trzy z czterech turniejów z najlepszym wynikiem.
Zwycięzca otrzyma pamiątkowa statuetkę!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przedpłaty ( as Sevi)
Koszt: 10zł
Przedpłata jest bezzwrotna - jeżeli osoba która dokonała przedpłaty nie przyjdzie na turniej - przedpłata idzie do puli na nagrody.
Osoby które dokonają przedpłaty - zaznaczmy pierwsze 20 osób - bo taki jest limit miejsc na turnieju - mają pewne miejsce.
Proszę o rozwagę i nie wykonywanie przelewów w piątek popołudniu dzień przed turniejem!! Piątek 15:00 to ostatnia godzina księgowania. Jeżeli do tej godziny nie będzie wpłaty to nie ma że boli i chociaż będzie się ktoś zarzekał i nawet przyniesie potwierdzenie to będzie musiał zapłacić papierowe wpisowe.

Osoby, które dokonały przepłaty, będą zapisani pogrubioną czcionka.
Tomasz Kanclerski
(iPKO): 61 1020 3466 0000 9102 0043 0173
Tytułem: Przedpłata -turniej V - "NICK"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPISY W TEMACIE, BĄDŹ PRZEZ PW.
Adres: ul. Lubicz 34/6
Start turnieju: równo 10:00 zaczynamy grać bitwy (zapisy od 9:30)
Zakończenie turnieju wraz z rozdaniem nagród: ok. 18:20-19:00
Czas na bitwę: 2h (choć i tak to za dużo)
Gramy 4 bitwy, każda 6 tur:
1 – 10:00 – 12:00 – Karczemna popijawa
2 – 12:05 – 14:05 – Blood & Glory
(10min przerwa na jedzenie - zamówienia na pizze/kebaba będą zbierane po pierwszej bitwie)
3 – 14:10 – 16:10 – Harnaś wisi za poślednie ziobro
4 – 16:15 – 18:20 – Battleline

*Karczemna popijawa

Przed bitwą każdy generał nominuje jednego swojego bohatera jako uczestnika popijawy ostatniej nocy. Bohater ten w trakcie trwania bitwy ma potężnego kaca, skutkującego modyfikatorem -1I. Dodatkowo gęba jednego z wrogich bohaterów (nominowanego przez wrogiego generała) wybitnie nie przypadła do gustu naszemu chempionowi, dając mu zasadę Hatered przeciwko temu modelowi - o ile spotkają się w CC na polu bitwy. Dodatkowo bohater posiada zasadę specjalną Panucku! Pockaj no.

Panucku! Pockaj no. - O ile obaj (wybrani przez swojego generała) bohaterowie przetrwają bitwę, chcą wyrównać zniewagi wypowiedziane w trakcie jej trwania pod swoim adresem na własna rękę. Biorą do ręki Ciupagę, i gnają co sił na wroga. Walczą do upadłego na normalnych zasadach ( kolejność ataków wykonują po I, uwzględniając własne zasady specjalne). Wygrana w tym epickim pojedynku niezależnie od kosztu pokonanego bohatera daje +1DP do wyniku bitwy.

Jeżeli jeden bądź obaj z bohaterów zginęli podczas trwania bitwy nic się nie dzieje.

*Bohaterowie walczą w takim stanie jak na końcu bitwy. Jeżeli byli ranni walczą zranieni. Mogą uzywać magicznych potionów, o ile ich wcześniej nie zużyli podczas walki. Nie ma bonusów za szarżę (lance, włócznię etc.) Normalny regularny combat po Inicjatywie.


*Harnaś wisi za poślednie ziobro

Przed bitwą każdy generał nominuje jednego swojego bohatera tytułem Harnasia - dzięki temu tytułowi model zyskuje +1LD, które może być wykorzystywane przez sojusznicze oddziały. Jeżeli model ten normalnie miałby zginąć w walce (CC), bądź nie zda break testu, zostaje pojmany, więziony, zakuty w dyby, aż w końcu powieszony za poślednie ziobro dając Murgrabiemu, który dokonał tego czynu +100Vpts, do ogólnego wyniku bitwy.

*+1LD liczy się rozpatrywania sygnaturki z magii Heath etc.


ZASADY TURNIEJU
Zgodne z 8 edycją WFB.
Rozpiski jawne, zakaz wystawiania bohaterów/dowódców imiennych.
Obowiązują aktualne oficjalne erraty i FAQi oraz polskie uściślenia sędziowskie (http://www.mediafire.com/?ocy1h56sysm0630).
Gramy na SLOS (by nie mylić - tak jak na EURO)
Gramy na stołach 48x48”
Proxy dopuszczalne.
Brak wymogu pomalowanej armii.
Bezwzględnie wymaganym, a zarazem syto premiowanym minimum to akcesoria ułatwiające płynną grę zatem:
* posiadanie Army Booka, CZYTELNEJ rozpiski (może być zapisana na pen drivie jako plik *.txt bądź *.pdf – możliwość wydrukowania (!tylko i wyłącznie wydrukowania!) w sklepie;)
* wzorniki oraz odpowiednie modele – jeśli wymagane
* spis czarów/karty magii – jeśli wymagany
* miarka oraz kostki.
Posiadanie całości = +5DP do klasyfikacji generalnej. Brak czegokolwiek = 0DP.

Dopuszczone listy armii:
Wszystkie armie dopuszczone przez Listę Sędziowską.

OGRANICZENIA

- Zakaz wystawiania lordów.
- Zakaz wystawiania imiennych bohaterów.
- Maksymalnie 3 maszyny i/lub strzeleckie bronie używające wzornika (template) (Steam Tank/Iron Deamon liczą się jako maszyny)
- Large Targets z sekcji RARE(jednostek rzadkich) oraz SPECIAL (jednostek specjalnych) 0-1
- Maksymalnie dwie jednostki eteryczne.
- Limit jednostek strzelających o zasięgu powyżej 12": 35modeli (nie wliczając w to bohaterów i rydwanów)
- Każda armia może wygenerować dwie dodatkowe kość na fazę (wliczając w to: magiczne przedmioty, channeling), 5 kości na czar, można maksymalnie użyć 12 kostek magii w turze magii (kostki zużyte do dorabiania kości liczą się do tego limitu), przysługuje "look out, sir" od następujących czarów: Dwellers Below, Final Transmutation, Dreaded 13th.
- BsB, może korzystać z ekwipunku jak każdy normalny heros (ukłon w stronę starszych booków), dokładnie tak jak na zasadach euro.
- Elektrycy 0-3 (...)
- Folding Fortress & Power Scroll & Chalice zakazane.
- Wochowy bohater może mieć max worda 4+, bez przerzutu 1.
- Doch: Skullcannon 0-1, Beast of Nurgle max. 5.
- VC: Crypt Horrors max 8, zombii 0-3



PROGI:
co 100pts

BONUSY:
50pkt za generała,
50pkt za BSB,
25pkt za inne sztandary,
25pkt za zabicie bohatera przez dowódcę w pojedynku,
50% wartości uciekającego bądź "zćwiartkowanego" oddziału.

Zapisani:
1. AlBo - HE
2. DyDu - WE
3. PsZ - O&G
4. XieR - DoCh
5. DilDo - BoCH
6. Legion - Bre
7. GarG - DE
8. VampiR - Dw
9. Hypnotic - DE
10.HarrieR - VC
11. Pocahontaz - VC
12. Gnoblar vel Górken - WoCH
13. PiotrB - HE
14. Niedziel - CDW
15. Prohu - WoCH
16. Kosmo - WoCH
17. Kukunamuniu - O&G
18. Styku - TK
19. Caledor - BoCH
20. Nina_Love - DoCH
21. Valdi - WoCH
22. Baszut - O&G
23. SqRi - LiZz
24. Jakub Fenert HE
25. DiaMo


28. (...)

Bay: Gremlin
Ostatnio zmieniony 18 paź 2013, o 20:28 przez Gremlin, łącznie zmieniany 32 razy.
xYz

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2832
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

postaram sie byc jesli mi jakis wyjazd nie wypadnie

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

jeżeli będę w Polsce to będę.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Zapisuje się ;)

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Raczej będę :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Powinienem się zjawić - Bretonnia ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Raczej na pewno będę :)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Nie planuje nic na wtedy :) .. chyba że przyzwie mnie Dębicka ziemia ale wątpie :)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

zjawię się! i tym razem chaosem;)
Podpis usunięty - nieregulaminowy. Administracja

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Będę, ogrami :)

Nie ma przedpłaty?
Wisła Kraków.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Ano brak przedpłat. Raz, że nie chce mi się tego pilnować, dwa zapisze się Zdzichu i co wtedy?
xYz

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Wtedy będziemy mieć dodatkową dychę na nagrody ;)
Wisła Kraków.

Harrier
Plewa
Posty: 6

Post autor: Harrier »

Poproszę o zapisanie, armia VC.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zgłaszam się.

Uważam, że powinna być przedpłata. Na pewno będzie więcej zgłoszeń niż miejsc i na pewno część zapisanych nie przyjedzie/zgłosi to pare dni przed turniejem., Brak przedpłat będzie więc nie fair dla tych, którzy naprawdę chcą przyjechać.

Było to już omawiane wiele razy, przedpłaty mają praktycznie same plusy. Jak organizator naprawdę rezygnujesz z zapewnienia sobie na turnieju dużej frekwencji i zwiększenia komfortu graczy, bo "nie chce Ci się" ogarnąć 10-15 przelewów? Dla mnie nie ma to żadnego sensu, zwłaszcza, że Kraków jest znany z nieprzychodzenia na turnieje. A jak pokazał ostatni turniej by Sevi, przedpłata bardzo skutecznie ten problem eliminuje.

Może jednak warto zadać sobie trochę trudu i sprawić, że w Krakowi będą dwa turnieje pod rząd na 16+ osób, co nie zdarzyło się już chyba od naprawdę długiego czasu?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

dobrze gada :D jednak znacznie przyjemniej gra się w większym gronie (daje większą kombinację przy parowaniu plus więcej punktów do ligi oraz inne bajery), które wręcz gwarantują przedpłaty i ja jestem za ich ponownym wypróbowaniem. Sprawdziły się raz, dały super efekt, więc czemu nie kontynuować tego i nie stworzyć nowego ususu krakowskiego?
Podpis usunięty - nieregulaminowy. Administracja

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Jutro z rana wam odpisze, bo nie mam dzisiaj już sił na tęczowy trolling Pacahontaz i małego gnoblara co chce jej zajrzeć pod sukienkę.

@up listy
xYz

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

proszę mnie wstępnie zapisać
PiotrB 3781 HE

Andrzej ma racje zrób przedpłaty... ja wiem sam po sobie że może mi się nie chcieć w sobotę a jak zapłacę wcześniej to na pewno przyjdę bo mi będzie żal...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Czochraj wiewiórę Gremli, i tak wiem, że zazdrościsz Górkenowi :D

Przedpłaty to rewelacyjna sprawa dla Krakowskich turniejów. Argumentów przeciw nie ma prawie wcale, a korzyści od groma.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Niedziel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Niedziel »

Wstępnie ja też, przedpłaty to dobry pomysł, mimo że sam takiej nie zrobię :P.
Prawdziwy Legionista nie ma kaca...

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Prosze o zapis scullcannon 0-1.
\/\

ODPOWIEDZ