[MASTER] Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Re: [MASTER] Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017

Post autor: AndrzejAndrzej »

Semi pisze:Widac ze format robienia rozpisek z etc sie nie przyjal. Chyba nikt nie ma zgodnie ze wzorcem ;)
Ale zobacz, ile różnych interpretacji wzorca powstało :p

A serio, to uważam ten format za kompletny bezsens i stratę czasu, mam nadzieję że za rok nie będzie wymagany

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Mam nadzieję, że będzie i na każdym turnieju go wprowadzą. Czytanie rozpisek na 15 kartkach bez dupleksu, gdzie na 1 kartce występuje 1 unit, a itemy są rozsiane po całej stronie to jakiś żart. Można też ustalić, że jest 1 format drukowania rozpisek, ale jest sporo ludzi, którzy używają innego programu niż Army Builder, stąd ten format, który jest tutaj jest idealny, bo jest perfekcyjnie przejrzysty i każdy musi swoją rozpę przerobić.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Jaaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Jaaf »

Może ktoś przekona miłe osoby od AB żeby wprowadziły taką formę wydruku rozpiski która by była zgodna z formatem ETC? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Shakin' Dudi pisze:Mały missclick:
Grzegorz Krusiński = team MORIA
10 Chosen of Lust; Mark of Dark Gods (Lust); Halberd; Shield; Champion = 380 Pts

Powinien być sztandar. Przez omyłkę wpisałem Championa. Możemy to jeszcze zmienić?
Zmienione.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Tylko czemu Druchii Ciebie nie ma? :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

JarekK
Format etc jest dobry dla pro graczy bo w nim nie ma ekwipunku ktory jest z bazy wiec nowy gracz moze nie wiedziec wielu istotnych informacji nt oddzialu.
Kolejna spawa jest to ze szablon jest malo przyjemny bo brakuje przykladu co skutkuje wlasnymi interpretacjami, przez co mamy mnostwo 'autorskich' rozpisek.

Nieoszukujmy sie robienie rozpisek recznie to relikt 5 ed teraz jestesmy zbyt leniwi i dopoki nie biedzie ab ktore bedzie wypluwal rozpy w formacie etc doputy kazdy bedzie robil po swojemy ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

AB to nie jest narzędzie idealne i nikt nie wprowadzi do niego wbijania takiego formatu, bo wszyscy korzystają z kradzionego 1.22, które ma już chyba z 10 lat i nie jest supportowane. Cały t9a musiałby przerzucić się na nowe AB, które jest znacznie lepsze, ale nie tak łatwo je ukraść, więc się nie przyjmie.

Balansowanie rozpisek pod nowych graczy to studnia bez końca, bo równie dobrze możesz też kazać dawać przy każdej nazwie i zdolności jej pełny opis. Myślę, że najłatwiej jest po prostu rozmawiać ze sobą w trakcie bitwy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Semi pisze:Nieoszukujmy sie robienie rozpisek recznie to relikt 5 ed teraz jestesmy zbyt leniwi i dopoki nie biedzie ab ktore bedzie wypluwal rozpy w formacie etc doputy kazdy bedzie robil po swojemy ;)
Zgadzam się w całej rozciągłości.
Semi pisze:Format etc jest dobry dla pro graczy bo w nim nie ma ekwipunku ktory jest z bazy wiec nowy gracz moze nie wiedziec wielu istotnych informacji nt oddzialu.
Nie ma "nowych" graczy. Wracają tylko starzy wyjadacze, więc to nie jest problem. Dodatkowo zawsze możesz zapytać co dany oddział ma w ekwipunku.
Semi pisze:Kolejna spawa jest to ze szablon jest malo przyjemny bo brakuje przykladu co skutkuje wlasnymi interpretacjami, przez co mamy mnostwo 'autorskich' rozpisek.
Szablon może i nie jest idealny, dla przykładu rozpisywanie maga BSB'ka w HE, ale jest klarowny, przejrzysty i zajmuje max pół strony A4. Nie mam nic przeciwko rozpiskom wydrukowanym z army buildera w wersji od razu z programu czy HTML, ale jak widzę rozpę na 15 stronach to wiem, ze po prostu nie jestem w stanie ogarnąć co tam tak na prawdę jest. To po co takie coś?

Najlepszym rozwiązaniem jest zrzucenie drukowania rozp na organizatora, ale wtedy dokłada mu się masę roboty, bo niektórzy wyślą mu txt i będzie musiał to przepisywać. Należałoby ustalić jeden format i każdy ma taki mieć, jak nie to karne. Inaczej się tego nie da wprowadzić i wyegzekwować. Dodatkowo jeśli na przykład ustalić ten format na HTML z Army Buildera, od razu ujednolici to program, z którego wszyscy korzystają.

Tak btw, może nie na tym DMP, ale karniaki powinny lecieć, za nie wysłanie w poprawnym formacie.
Fedek pisze:Myślę, że najłatwiej jest po prostu rozmawiać ze sobą w trakcie bitw
To jeszcze pomyśl o parowaniu, gdzie 2 drużyny muszą się dowiedzieć na co grają i sparować w max 30 minut.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Sa tez nowi gracze.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Zawróćcie z tej drogi....
Został tydzień do DMP a wy gadacie o AB.

Kto bierze piłkę?
xYz

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

JarekK pisze:Dodatkowo jeśli na przykład ustalić ten format na HTML z Army Buildera, od razu ujednolici to program, z którego wszyscy korzystają.
Nie wszyscy mogą korzystać z AB. Nie każdy ma np. komputer stacjonarny, nie każdy ma windowsa. Chyba łatwiej jest, kiedy ludzie sobie przepiszą to w podanym, prostym, tekstowym formacie, niż wymaganie od każdego żeby korzystał z AB.
JarekK pisze:To jeszcze pomyśl o parowaniu, gdzie 2 drużyny muszą się dowiedzieć na co grają i sparować w max 30 minut.
Chcesz mi powiedzieć, że wśród 5 osób, które przyjechało na DMP z w pełni pomalowanymi armiami nie znajdzie się jedna, która ogarnia podstawy gry? I że ta osoba w razie wątpliwości nie zapyta "Hej, koledzy, czy możecie mi powiedzieć co robi "sword of might"?"
Snujesz mało prawdopodobną opowieść ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Fedek pisze:
JarekK pisze:To jeszcze pomyśl o parowaniu, gdzie 2 drużyny muszą się dowiedzieć na co grają i sparować w max 30 minut.
Chcesz mi powiedzieć, że wśród 5 osób, które przyjechało na DMP z w pełni pomalowanymi armiami nie znajdzie się jedna, która ogarnia podstawy gry? I że ta osoba w razie wątpliwości nie zapyta "Hej, koledzy, czy możecie mi powiedzieć co robi "sword of might"?"
Snujesz mało prawdopodobną opowieść ;)
Nie załapałeś. Dostaniesz 2-3 rozpiski na milionie kartek, których się nie da czytać i zamiast myśleć o tym jak się sparować będziesz chodził do drużyny przeciwnej, gdzie będziesz wyciągał właścicieli rozpisek i wypytywał co w nich jest. Potem wrócisz do swoich opowiesz i pewnie czegoś zapomnisz. To nie tak powinno wyglądać, stąd ujednolicony format jest idealnym rozwiązaniem.
Fedek pisze:
JarekK pisze:Dodatkowo jeśli na przykład ustalić ten format na HTML z Army Buildera, od razu ujednolici to program, z którego wszyscy korzystają.
Nie wszyscy mogą korzystać z AB. Nie każdy ma np. komputer stacjonarny, nie każdy ma windowsa. Chyba łatwiej jest, kiedy ludzie sobie przepiszą to w podanym, prostym, tekstowym formacie, niż wymaganie od każdego żeby korzystał z AB.
Stąd to jest jedna z kilku propozycji, które podałem...
Laik pisze:Sa tez nowi gracze.
Załóżmy, że są. Załóżmy też, że ci nowi gracze chcą jeździć na mastery. Ilu ich jest? 5-10? W kontekście całej reszty, nie ma większego sensu robienia czegoś co irytuje resztę tylko pod nich.
Gremlin pisze:Kto bierze piłkę?
Ktoś weźmie żetony i karty?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

JarekK pisze:
Fedek pisze:
JarekK pisze:To jeszcze pomyśl o parowaniu, gdzie 2 drużyny muszą się dowiedzieć na co grają i sparować w max 30 minut.
Chcesz mi powiedzieć, że wśród 5 osób, które przyjechało na DMP z w pełni pomalowanymi armiami nie znajdzie się jedna, która ogarnia podstawy gry? I że ta osoba w razie wątpliwości nie zapyta "Hej, koledzy, czy możecie mi powiedzieć co robi "sword of might"?"
Snujesz mało prawdopodobną opowieść ;)
Nie załapałeś. Dostaniesz 2-3 rozpiski na milionie kartek, których się nie da czytać i zamiast myśleć o tym jak się sparować będziesz chodził do drużyny przeciwnej, gdzie będziesz wyciągał właścicieli rozpisek i wypytywał co w nich jest. Potem wrócisz do swoich opowiesz i pewnie czegoś zapomnisz. To nie tak powinno wyglądać, stąd ujednolicony format jest idealnym rozwiązaniem.
Format jest ujednolicony, w czym konkretnie widzisz problem?

To jest Twoja rozpiska

Kod: Zaznacz cały

Archmage: General; level 4; The Pyromancy; Wizard Master; Shielding Scroll [450 Pts]
Commander: level 2; The Alchemy(x2 + The Oaken Throne); Wizard Apprentice; Master of Canreig Tower; BSB; Dispel Scroll [470 Pts]
2x 15 Citizen Archers: Musician [290 Pts]
3x 5 Elein Reavers: bow [190 Pts]
25 Sword Masters: Musician; Champion [675 Pts]
25 Lion Guard: Musician; Champion [675 Pts]
2x 5 Knights of Ryma: Musician [360 Pts]
2x 1 Sea Guard Reaper [180 Pts]
Total: 4500 Pts
Milion kartek?
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Co to lvl na magu? ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

goboss pisze:Tylko czemu Druchii Ciebie nie ma? :(
Life ;(
Bede za to w Poznaniu, Łodzi i Lublinie
Mnóstwo okazji zeby...
Pograc?
;)
Edit: Jarekk takie pierdoly piszesz ze nie da sie tego czytać. Jaki k..... milion kartek...? Załóżmy ze wszyscy znają zasady na pamięć i mowmy sobie przed bitwa co mamy w rozpach. Skoro w t9a grają tylko starzy wyjadacze i wszyscy wszystko znają i nie promujemy tego hobby i nie zachęcamy fo gry to uratujmy przy okazji kilka drzew!!!!! Jesteś merytorycznym inwalidą...
Edit 2: moze sie lepiej nie bede wypowiadał na temat turnieju na którym mnie nie bedzie bo zaraz mi to wypomnisz :lol2:

Awatar użytkownika
kompatybilijny
Wałkarz
Posty: 99

Post autor: kompatybilijny »

Dałoby radę jeszcze poprawić rozpę? Bo furion wykrył w niej 2 wałki.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

kompatybilijny pisze:Dałoby radę jeszcze poprawić rozpę? Bo furion wykrył w niej 2 wałki.
brak strzelania na sky sloopach i słaby item przeciwmagiczny? :P
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Laik pisze:
kompatybilijny pisze:Dałoby radę jeszcze poprawić rozpę? Bo furion wykrył w niej 2 wałki.
brak strzelania na sky sloopach i słaby item przeciwmagiczny? :P
Klasyk :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Semi pisze:JarekK
Format etc jest dobry dla pro graczy bo w nim nie ma ekwipunku ktory jest z bazy wiec nowy gracz moze nie wiedziec wielu istotnych informacji nt oddzialu.
Dokładnie :) dla mnie mimo wszystko wiele rzeczy będzie zagadką. Jak oddziały spokojnie mogę skojarzyć to niekoniecznie ich obecne działanie i co robią, nie mówiąc o armijnych itemach :)
Wolę rozpę z AB bo nie muszę co chwila pytać a co to robi teraz w 9age.
Jednak to chyba temat na zupełnie inną okazję.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Przecież od początku piszę, że należałoby uściślić format rozpisek na wszystkich masterach, a nie raz do roku :)

Podałem przykład, z którym co mastera się spotykam, że ktoś ma wydrukowaną rozpę na 15 kartkach. Czy tym formatem będzie Army Builder czy ten, który mamy obecnie na DMP to mi to ganz egal.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ