[MASTER] Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Re: [MASTER] Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017

Post autor: Fedek »

Slayer Zabójców pisze:piękne karty paringowe, w szczególności te dla niektórych teamów(kto był ten wie o co chodzi ;))
Piękne karty paringowe przypadły Gorzowiakom, bo bardzo się z nimi lubimy :)

Jak ktoś chce, to mogę wrzucić screena z impozycji do druku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Fedek pisze:
Slayer Zabójców pisze:piękne karty paringowe, w szczególności te dla niektórych teamów(kto był ten wie o co chodzi ;))
Piękne karty paringowe przypadły Gorzowiakom, bo bardzo się z nimi lubimy :)

Jak ktoś chce, to mogę wrzucić screena z impozycji do druku.
Na jednym zdjęciu był Gąsior :D Drugiego osobnika nie widać twarzy.... ale obstawiam, że to Lipek :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Pokazywalem przeciwnikom karty, mowilem "teraz bedziemy sie parowac" i czekalem na reakcje :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Gremlin w indywidualnych ma wpisane że grał KoE. Ale grał leśnymi na turnieju. Taki błąd udało mi się złapać. Więc pewnie średnie punkty armii też nie są poprawne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Ciara pisze:Gremlin w indywidualnych ma wpisane że grał KoE. Ale grał leśnymi na turnieju. Taki błąd udało mi się złapać. Więc pewnie średnie punkty armii też nie są poprawne.

To WE jeszcze niżej spadną w rankingu w takim razie :p ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Danrakh ma wpisane DL a grał DH

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Kosa pisze:To WE jeszcze niżej spadną w rankingu w takim razie :p ;)
Dla mnie bomba, może zbuffują mi armię =P~
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

I jeszcze Mikołaj Choleszczyński jest w VC powinien być w VS

Poprawione
BH 11.9
OK 11.5
DL 11.4
ID 11.1
OG 10.7
VS 10.5
VC 10.3
WDG 9.7
DH 9.7
HbE 9.6
SA 9.5
DE 9.3
EoS 9.2
KoE 9.2
SE 8.9
UD 6.5


a z ciekawości zrobiłem jeszcze połączony ranking ETC + DMP.
To mogą być bardziej istotne wyniki, bo większa próba

BH 11.8
OK 11.5
DL 11.1
VS 10.1
VC 10.1
UD 10.1
WDG 9.9
SA 9.9
OG 9.9
ID 9.6
EoS 9.6
HbE 9.5
SE 9.4
DH 9.1
KoE 8.9
DE 8.6
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Ciekawe... dwie ostatnie pozycje niby mnie dotyczą a jednak nie są prawdziwe 8)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Klaudel, pewnie masz to w Excelu machnięte. Mógłbyś podać te same statystyki, ale z górnych 50% graczy? Będą się wydawały bardziej miarodajne chyba.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Lol, to że ktoś mało gra i ma 70pkt z bitew grając np. BH chyba bardziej świadczy o przegiętości armii, niż ktoś z topu kto robi 80?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

O czym piszesz? Jeden i drugi łapie się do statystyki o którą poprosiłem.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Glegut pisze:Ciekawe... dwie ostatnie pozycje niby mnie dotyczą a jednak nie są prawdziwe 8)
Mam podobne odczucia , a jednak patrząc sie na armie z top 3 to troche odstajemy.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Stan pisze:Lol, to że ktoś mało gra i ma 70pkt z bitew grając np. BH chyba bardziej świadczy o przegiętości armii, niż ktoś z topu kto robi 80?
Żadne z tych nie świadczy o przegiętości armii, bo nie wiesz jaka była rola danego gracza w drużynie i z jakimi grał przeciwnikami. To że niemieckie VC zdobyły 99 pkt to nie znaczy że to jakaś niesamowicie niezbalansowana armia tylko że grał nią dobry gracz i do tego robili paringi pod niego. Generalnie analiza poziomu armii względem jej średniej wyników na jednym turnieju i to do tego na drużynówce jest strasznie mało miarodajna.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Dzieki za turniej!
Organizacja, sala, jedzonko pierwsza klasa :) Sedziowanie w wykonaniu Slivka i Rince najlepsze - bede musial nastepnym razem wiecej spin generowac, zebyscie mogli do mnie przychodzic czesciej :D

Chcialem podziekowac kazdemu mojemu przeciwnikowi. To byl wielki zaszczyt stanac oko w oko za takimi legendami battla jak :

Crus
Shakin-dudi
Debelial
Szaitis
Swieta Barbara

Dzieki za swietne bitwy i super atmosfere!

No i chyle czola przed moim teamem. Jestescie mistrzami Polski dla mnie! Nie tak latwo ugrac brazowy medal grajac w czterek na pieciu,
Dziekuje Solo, Krzemi, Bercik i Janus byliscie niesamowici!

3 miejsce bardzo cieszy ale nie mniej cieszy, ze na turnieju bylo az 15 esesmanow slynnych czarnych koszul i wszyscy zmiescili sie w top 10 - jeszcze WFB nie zginelo poki my zyjemy ! :wink:

Szczegolne podziekowania dla teamu SS "Hanba Zeppelina" z lezka w oku patrzylem na Wasze poczynania i jestem z Was dumny jako Wasz byly Kapitan - Gratki!!!
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Macias pisze:
Stan pisze:Lol, to że ktoś mało gra i ma 70pkt z bitew grając np. BH chyba bardziej świadczy o przegiętości armii, niż ktoś z topu kto robi 80?
Żadne z tych nie świadczy o przegiętości armii, bo nie wiesz jaka była rola danego gracza w drużynie i z jakimi grał przeciwnikami. To że niemieckie VC zdobyły 99 pkt to nie znaczy że to jakaś niesamowicie niezbalansowana armia tylko że grał nią dobry gracz i do tego robili paringi pod niego. Generalnie analiza poziomu armii względem jej średniej wyników na jednym turnieju i to do tego na drużynówce jest strasznie mało miarodajna.
Ta rozpiska jest zdrowo przegięta. Cała armia VC jest ok, tylko tam jest tyle grywalnych złożeń, że jeszcze ten book nie został do końca przeanalizowany. Więc pewnie czają się tam jeszcze przegięte buildy, które będą co jakiś czas zaskakiwać :)

A BH generalnie uważane są za topową armię i chyba nikt z tym mie polemizuje. Ostatni będą pierwszymi patrząc na to, co się z nimi działo w 8mej ed. :)

@JarekK nie mam danych z ETC w excelu a na piechote z TK nie chce mi sie przepisywac =P~
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Klaudel pisze:
Macias pisze:
Stan pisze:Lol, to że ktoś mało gra i ma 70pkt z bitew grając np. BH chyba bardziej świadczy o przegiętości armii, niż ktoś z topu kto robi 80?
Żadne z tych nie świadczy o przegiętości armii, bo nie wiesz jaka była rola danego gracza w drużynie i z jakimi grał przeciwnikami. To że niemieckie VC zdobyły 99 pkt to nie znaczy że to jakaś niesamowicie niezbalansowana armia tylko że grał nią dobry gracz i do tego robili paringi pod niego. Generalnie analiza poziomu armii względem jej średniej wyników na jednym turnieju i to do tego na drużynówce jest strasznie mało miarodajna.
Ta rozpiska jest zdrowo przegięta. Cała armia VC jest ok, tylko tam jest tyle grywalnych złożeń, że jeszcze ten book nie został do końca przeanalizowany. Więc pewnie czają się tam jeszcze przegięte buildy, które będą co jakiś czas zaskakiwać :)

A BH generalnie uważane są za topową armię i chyba nikt z tym mie polemizuje. Ostatni będą pierwszymi patrząc na to, co się z nimi działo w 8mej ed. :)
BH można uznać za najlepszą armię na drużynówkach ze względu na możliwość parowania się pod scenariusze, które zbyt łatwo BH zdobywają (flagi i breakthrough). I to zostanie znerfione w najnowszym patchu. Do tego dochodzi możliwość unikania najgorszych paringów na drużynówce (BH nie są blokerem ani uniwersalną wystawką).
Natomiast na singlach już się tak nie poszaleje.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Kołata pisze: BH można uznać za najlepszą armię na drużynówkach ze względu na możliwość parowania się pod scenariusze, które zbyt łatwo BH zdobywają (flagi i breakthrough). I to zostanie znerfione w najnowszym patchu. Do tego dochodzi możliwość unikania najgorszych paringów na drużynówce (BH nie są blokerem ani uniwersalną wystawką).
Natomiast na singlach już się tak nie poszaleje.
Podpisuję się pod tym obiema rękami!
Dobrze dostawione beastmany zajmą scenariusz i spuszczą łomot. Źle dostawione mogą srogo przegrać, bo oprócz opancerzonych herosów to wszystko jednak jest mięciutkie, a same corowe ambushe gdyby nie scorowały byłyby takie sobie (nie raz wykopuję je gdzieś po swojej stronie, aby tylko stały i nie tracily punktów).

To jest też idealny argument dlaczego wybierając 8-osobową kadrę na ETC nie można kierować się wyłącznie wynikami z turniejów indywidualnych.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Kilka zdjęć z turnieju: http://dmp2017.pl/gallery

I przy okazji informacyjnie: wyniki poszły już do ligi.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Hrabia pisze:I przy okazji informacyjnie: wyniki poszły już do ligi.
Porządnie od początku do końca. =D>
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ