[MASTER] Wojna Światów 2017, Poznań 9-10.09

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Re: [MASTER] Wojna Światów 2017, Poznań 9-10.09

Post autor: Shakin' Dudi »

Czy ja dobrze widzę, że tylko dwie osoby z Poznania grają?

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Czy ja dobrze widzę, że tylko dwie osoby z Poznania grają?
3 :P

Żaba Wlkp
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: Żaba Wlkp »

Murowana Goślina to prawie jak Poznań :D

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Żaba przejechal sie po innych jak tornado. 94 pkty z.bitew. Abrasus niestety musiał nagle wyjechać, więc zagrał tylko 2 bitwy. Było kameralnie, ale zajebiście. Boję, się, że po moim 2gim miejscu DE dostaną nerfy :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Wl dotarłem do domu :)
Dzieki za super turniej, bawiłem sie swietnie. Wszystkie bitwy wymagające w rewelacyjnej atmosferze. Czad!
Jednak nie ma to jak banda dorosłych facetów emocjonujących sie przy plastikowych ludkach xD

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Ja jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy mimo niedogodnego terminu stawili się na turnieju. Atmosfera była luźna, fajnie się tę imprezę prowadziło. Do zobaczenia przy następnej okazji :)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

Turniej bardzo udany :)
Dziękuję przeciwnikom za bardzo emocjonujące bitwy w dobrej, przyjacielskiej atmosferze.
Za rok tez na pewno przyjadę :D

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Ostateczne standingi: http://ws.dmp2017.pl/t/final-standings

Trzy ostatnie wyniki to gracze, którzy nie mogli dograć turnieju do końca oraz Miki, który nam robił za wypełnienie bye, więc mogą wyglądać nietypowo.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Dzięki za turniej, mimo słabej frekwencji warto było przyjechać i pograć. Pozdro!

A strona z wynikami jest super, ludzie w Szczecinie wiedzieli jaki wynik zrobiłem zanim zdążyłem o nim napisać na czacie :P
Obrazek

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Dzięki wszystkim za przybycie. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście i spotkamy się za rok w znacznie większym gronie.

A teraz to na co wszyscy czekali! :
Wyniki Testu Wiedzy

Pytania i odpowiedzi:
1) Kto wygrał ETC 2017 w 9th Age?
Oczywiście Polacy :wink:

2) Mag, który jest Wizard Master i posiada Book of Arcane Power, rzuca czar Deceptive Glamour (Casting Value 5+ ) z dwóch kości. Kula dwie jedynki, czyli łączny wynik na kościach to 2. Czy czar został rzucony z powodzeniem i z jakim wynikiem?
Czar jest udany z wynikiem 5. Zasada min. 3+ na kości przy rzucaniu czaru działa jedynie przy rzucaniu z 1 kości.

3) Na wprost, 1 cal, od oddziału Trolli staje lanca Rycerzy Królestwa. W swojej turze Trolle nie zdają testu Głupoty (Stupidity). Czy ruszą się w tej turze, a jeśli tak to w jaki sposób?
Nie ruszają się bo rycerze ich blokują. Z ruchu z głupoty nie można szarżować.

4) Ile Elfickich Rydwanów (podstawka 50x100mm) naraz, da radę zaszarżować Gargantulę (podstawka 100x150mm)?
Tutaj zapomniałem podać czy chodzi o front, więc zaliczałem zarówno to - 4 modele, jak i ile się zmieści ogólnie - 14 modeli.

5) Oddział 20 Żołnierzy Ciężkiej Piechoty (LD 7), posiadający 3 pełne szeregi, przegrywa walkę o 5 z oddziałem Orków, posiadającym 2 pełne szeregi. 4 modele ludzi znajdują się w lesie, a w oddziale przebywa Kapitan (bohater, LD 9), który odmówił w tej fazie pojedynku. Na jakim LD oddział Ciężkiej Piechoty będzie testować Break Test?
Wciąż mają steadfasta bo nie stoją większością oddziału w lesie. Bohater nie daje swojej ld bo odmówił pojedynku. Czyli odp. na swojej, LD 7.

6) Jednostka Ogrów z Szamanem (stoi w drugim szeregu, posiada Breath Weapon ) szarżuje od frontu na oddział Krasnoludów. Wszystkie Ogry mają wyższą inicjatywę i atakują pierwsze. Czy Szaman może, w tej fazie walki, skorzystać ze swojego Breath Weapon?
Można zionąć jedynie w oddział z którym się stykasz. Make waya nie można robić z 2 szeregu. Dlatego użycie breath weapona w tej fazie jest niemożliwe.

7) Szczurza Katapulta Zarazy ( Catapult (4) Artillery Weapon, Range 12-48", Toxic Attacks, Magical Attacks) strzela w oddział 20 Szkieletów ustawionych w formacji 5x4. Pierwszy strzał, w tej fazie, nie trafia, ale drugi już tak. Ile trafień i z jaką siłą wypłaci oddziałowi Szkieletów?
Po drugim strzale zmniejsza się liczba hitów do 9 oraz siła toxiców (siła 3) się połowi do siły 2.

8) Bohater Skinków na Taurozaurze zostaje zaszarżowany przez odział Wojowników Mrocznych Bogów. Czempion oddziału rzuca wyzwanie do pojedynku, które Skink przyjmuje. Czy w tej fazie walki może on, w pojedynku, wypłacić trafienia z zasad Impact Hits (D6+1) i Stomp (D6) swojego Taurozaura?
Nie szarżował więc nie może użyć impactów. Stompa jak najbardziej tak.

9) Z ilu kości i na jakich wynikach uciekający przez ruiny rydwan będzie zdawać testy niebezpiecznego terenu (Dangerous Terrain Test)?
Z 4 kości, na 1 i 2 dostaje ranę.

10) Ilu modeli minimum z oddziału 7 Rajtarów musi przeżyć, żeby przeciwnik nie dostał za nich żadnych VP?
2 musi przeżyć, żeby przeciwnik nie dostał za nich pkt.

11 pytanie oczywiście było trollem :twisted:

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

pkt 7) toxici sie chyba nie polowia. glowy nie dam, ale byl taki faq chyba
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Toxice się połowią, w temacie dziale skavenów bodajże bercik przytoczył kilka postów lagerlofa
Obrazek

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »


Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

hmm, to cos mi sie odwrotnie pomyslalo chyba. w sumie dobrze, ze polowia :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

Czekamy na foty :)

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Obiecane zdjęcia ode mnie:
ZDJĘCIA

Sorry, że tak długo czekaliście, ale musiałem zdać parę poprawek. :oops:

Dla tych jeszcze głodnych zdjęcia ogólnie z konwentu można znaleźć na facebooku Wojny Światów:
Facebook Wojna Światów

ODPOWIEDZ