DE: ETC w cieniu pestek

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: DE: ETC w cieniu pestek

Post autor: Barbarossa »

No dziś na turnieju sprawdziło się wszystko dobrze, za wyjątkiem mastera zamiast hagi.

1 bitwa WE 20 do przodu, wszystko zagrało dobrze
2 bitwa VC 20 do przodu, wampiry mają niewiele argumentów na tę rozpę imo - sam klocek egzeków z bohaterami w środku jest bardzo trudny do zatrzymania dla VC, strzałki dodatkowo bardzo dobrze punktują
3 bitwa ChD zanosiło się na remis, w sumie bez rewelacji szło mi strzelanie i magia - niestety w przedostatniej fazie magii dostałem straszne czoko od doom and darkness - exe z bohaterami dali dyla i skończyło się 18 w plecy. Na remisie wygrywałem tur, więc w zasadzie wszystko rozbiło się o brak hagi, ostatecznie zająłem 5 miejsce :)

Lessons learned:
Master BSB jest jednak gorszy do shadestara od hagi z witchbrew. Trzeba mieć ITP. Są armie nastawione na wojny psychologiczne i jest zwykły pech; oblane frenzy często łatwiej jest odratować niż oblaną panikę.
Korsarze z handbowami nie są najlepszą rzeczą na świecie, ale potrafią oprawić jakieś śmieci podchodzące zbyt blisko do tyłów - 50 strzałek to sporo. Witchki w tej armii byłyby dyskusyjne - o jeden klocek do walki za dużo, brak rezerwowego miejsca do zaparkowania bohaterów, gorsze na lizaczki. Jak wyjdzie draft 2 i będzie brak limitu na kusze, to może wezmę darkshardów w ich miejsce.
Nie ma idealnego lore'a dla dużej suki. I tak większość faz magii jedzie na doombolcie i soulblighcie z warlocków. Dopóki nie wchodzi się w combaty to dark >>> beasts, ale w combatach brak takiego boosta jak savage beast bardzo boli. Potestuję jeszcze shadow i może metal - mam jednak problemy z wysokim asv.
4 bolce nie są konieczne i nie wnoszą aż tak wiele. Podobnie jak imo drugie warlocki.

Więc wykluwa mi się coś takiego do dalszych testów

Dreadlord, zbroja, tarcza, skórka, kusza, giant blade, dawnstone, dragonhelm
Haga BSB, witchbrew, sztandar +1 ruchu
Duża sucz scroll, hotek, ironcurse icon

25 korsarzy, handbowy, FCG, płonące ataki
3 x 5 dark riders, tarcze, kusze
30 Katów FCG
2 bolce
22 cienie, dwuraki, szmata, champion
5 Łorloki
Ostatnio zmieniony 14 gru 2013, o 22:53 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

A nie lepiej rozbić 22 shades na dwa oddziały po 11?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Zupełnie nie.

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

to w ogóle zmienia rozpe. wlasnie o to tutaj chodzi, ze jest ten shadestar ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Zbyszku, myślę że wręcz idealnie do tej rozpy pasowałby Ci shadow.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

A z kim pierwsze 2 potyczki?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
RIPlay
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: RIPlay »

Pierwsza Oko a drugiej nie widziałem.
Dębek pisze:Polska to jednak dziki kraj, więc jak tylko zbierzesz odpowiednie poparcie dla swojego pomysłu, możesz odrzucić reguły wykładni i interpretować każdy wyjątek rozszerzająco, per analogiam, a nawet, tak bo kurwa tak. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Zielony.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Kwestia wyboru lore'a nie jest az tak kluczowa. Kazdy daje tej armii/rozpie cos przydatnego, ale zaden nie jest na tyle uniwersalny, zeby stac sie oczywistym wyborem dla DE. Zbyszek juz sie zdazyl przekonac, ze wiekszosc kosteczek leci z warlockow.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

To po co duza magiczka? Tylko po to, zeby lepiej dispelowac? 300pkt to sporo jak na +2 do dispela. lepiej wziac mala magiczke scrollem. Zostanie ze 150 pkt. Akurat na dwa bolce. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

bless pisze: Zostanie ze 150 pkt. Akurat na dwa bolce. :)
Nie zapominaj o limicie strzelania na ETC.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

DR bez kusz i harpie w takim wypadku lub kowboj z COT

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

duza magiczna trzyma hoteka chyba, wiec mala nie przejdzie
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Nom, ale Blessik tez nie nalezy przesadzasz w druga strone. Duzy lore jest nadal bardzo wazny. +4 do dispela i hotek/mr3 rowniez.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Na nowe ojro build pięknie się składa:

Bohaterowie j.w., mieści się jeszcze foolhardiness na lordzie
Duża suka dostaje przegięty lore of death
Korsarzy zastępuje 20 darkshards FCG / tarcze / płonące ataki
20 cieniów tylko, ale za to kaci mają sztandar AP.

Dwa klocki z bardzo dużym wygarem, świetna faza magii, 112 pestek na turę + 2 RBT.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Gralem troche na egze i nie potrzebuja ap. Daj 4 wiecej za te punkty. Ewentualnie rerol ld jak urwiesz gdzies 5 punktow. Sytuacyjny, ale moze uratowac gre.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Potwierdzam rowniez ze swojego doswiadczenia. Kolejne modele sa duzo wazniejsze. AP to az 55 pts, ktore mozna duzo lepiej wydac.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Wywaliłem sztandar, championa AP z egzeków i jakieśtam pierdółeczki, dzięki czemu wpasowałem trzeciego bolca i po dostosowaniu liczby pestek do aktualnego limitu zawlokłem toto na drużynówkę, gdzie w sumie nieźle poszło.

Ogólnie koncepcja pestek się ładnie sprawdza, ale exe pasują do niej średnio. Do tego po zwarzywieniu KBka naprawdę zbyt wiele celów jest zbyt twardych dla katów. Dlatego zastąpimy klocek dwoma masterami - stawiamy na manewrowość. Wejdą nawet dwa pegazy z przyzwoitym osprzętem. Dzięki dzisiejszym doświadczeniom już mi się wizja rozpy wyklarowała - w core musza byc korsarze albo kusze (jako druga baza dla herosów) i 3x dr, w specialach szejdzi i bolce, w rare'ach warlocki, do tego duza baba, haga z witchbrew i dreadlord. Jako uzupełnienie wchodzi jeszcze dwóch kowbojów - wszystko do doprecyzowania jak ar com uzgodni limity. Ogólnie armia delikatna, ale dość skuteczna.

ODPOWIEDZ