woch na 1350

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

woch na 1350

Post autor: kevinior »

hej co powiecie o takiej rozpie

DP tzeenth'a 365p
FLy, Chaos armor, scaled skin, chaos familiar, 3rd eye of tzeenth

exalted hero tzeentha 166p
dysk dragon helmet great weapon/flail (co lepsze ??)

chariot mark nurgle 125
chariot mark nurgle 125

Maruder horseman 90p
flail javelin mark of slanesh

Chimera regeneracja 245

skullcrushers of khorne 231 p
lance m o k

czekam na odpowiedzi
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Chaos familiar nic Ci nie daje, nie masz poziomu na DP. Nawet chyba nie możesz wziąć, bo arcane itemów (familiar jest po częśći giftem i arcane itemem właśnie) mogą używać tylko czarodzieje. Trzecie oko już jest "wbudowane" w mark tzeentcha, więc jest totalnie od czapy. Horsemani są trochę za drodzy jak na takie pkt. , wywal flaile.

Dyskowiec umiera od prawie wszystkiego, więc daj mu chociaż save 1+ i jakiegoś warda. Jeśli bez warda, to liepiej Nurgle na DM z rerollem save'ów.

Skullcrusherzy z muzykiem koniecznie i ensorcelled weapons.

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

a wiec po paru podpowiedziach chyba ostatecznie siadzie na czyms takim ;)

Dp 330 p
fly
ch armor
scaled skinn tzeenth

Exalted hero 196p
tzeenth
ward 5+
dysk
GW
dragon helmet

2x nurgle chariot 125x2=250p

5 maruders horseman 90p
slanesh
javelin
flail

chimera 245p
regenka

3 skullcrushers 231p
lance / enscroled weapony
(nie wiem co lepsze statyczny 5s czy 6 w szarzy, magiczne ataki w armii mam z DP i juggernautow a z VC raczej problem nie bedzie jak dostane eteryki bo chyba VC na turnieju nie bedzie za duzo i nie wiem czy bedzie eteryk jakikolwiek a 6 s w szarzy zawsze to -3 sv jak trafie na cos grubszego)

generalny zamysl mam taki zeby dp i np chimerka / jurkami wpasc w klocek za najwieksze $$$ albo z genkiem albo z czyms wartosciowym i go albo zmasakrowac i pogonic albo zjesc na miejscu a kolejne jednostki tzn charioty + chimere trzymac w odwodzie i latac nimi naokolo przeciwnika zeby mu zrobic z mozgu salatke coleslaw a potem tylko wykorzystac jego braindead i wymasakrowac reszte armii :twisted: :twisted: :twisted:

czekam na opinie i odrazu dodam ze nie zdejme ani jednego $$$ z core bo min to 337 a ja mam 340 8)
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

gdyby ktos sie zainteresowal to zajalem 3 miejsce na turnieju a bitwy wygladaly tak

1) vs VC Carry'ego

2x5 hexow
duzy nekrus
20-30 zombie w kolumience z bannerem i muzykiem + ten duzy czarodziej i 3 wraity (wraity i CG w 1 szeregu co daje fajna opcje tego ze czarodziej jest w 2 szeregu ciekawe bardzo, nie spotkalem sie z tym jeszcze)
3 wraity
terrorgheist
32 ghule

Vc wygraly na zaczynanie i podlecial do mnie hexami generalnie wszystkim podszedl gdyz rzucił jeszcze popychaczke i to byl jego blad ktory przegral mu gre praktycznie maska wszedl zza gorki na gorke i nie docenil moich chariotow a reszta ustawil sie tak zeby moc sie ze mna ewentualnie bic w CC, hexy trzymal jak najdalej od DP i jurkow. Moja pierwsza szarza na klocek z wraitami i generalem 2 czariotami i jurandami ale niestety jurandy niedojechaly :( wtedy bylo by 20;0 w 1 turze no ale trudno ja podjechalem pod nos terrora fastami probowalem javelinowac ale nic to nie dalo ... a i z szarz jeszcze dojechal dyskowiec w 30 ghuli i dostal bodajze 2 rany #-o ale nabil CC i zaczal lamac sukcesywnie potem przezyl krzyczenie od terrora co mnie zadziwilo :D i to ostro. no generalnie to hexy nic nie zrobili bo w mojej 2 turze dopchalem do generala jeszcze DP a jurki przylaczyly sie do wesolego gwalcenia ghuli niestety ale po epickiej szarzy maruderow na terrora nawet nie zdazyli machnac palami ... zostali zamordowani zanim uderzyli .
przeciwnikowi rozleciala sie cala armia po sypaniu z generala a mi spadl rydwan (nie wytrzymal juz 3 tury kombaty z eterycznymi przeciwnikami :D) pol dyskowca oraz fasty
koniec 18 dla mnie

Druga gra vs DE Matthew

2x5 warlockow
jakis koles na pegazie co ma kilingblow i d3 woundy (chyba jak szarzuje) sv1 i cos tam jeszcze ma
30 korsarzy
hydra
2 bolce
10 shadow z GW

ustalilem z przeciwnikiem 10:10 granie 4fun ze wzgledu iz dostalem pilny telefon od mechanika ze musze sie zjawic i nie dam rady dokonczyc zagralem tyle ile moglem ale bardzo przyjemnie sie gralo. fasty za to w tej grze pokazaly power przyjely na klate strzelani z balisty zianie hydry i jeszcze zabily baliste :D (1 wound z javelinow) koniec koncow gdybysmy liczyli to bym wygral na punkty
po mojej stronie ostalo sie DP (zpolowiony) dyskowiec caly i 2 charioty (jeden zpolowiony) a u przeciwnika jedne warlocki bolec i hydra

3 bitwa niestety rowniez 4fun zeby sobie przypomniec turlanie vs Ogry Kubencjusza
3 bule
chyba 5 IG
stonehorn zwykly
tyran latajacy ward 4+ dywan
i hunter na stonehornie

hmm z najbardziej epickich kombatow to jak DP zaczal bic sie z TYŁEM jaskini (konwersji stonehorna) :D wygladalo przekomicznie ale zlamal w 1 turze CC) hmm kurde no i epicki challenge championa IG vs moj dyskowiec ward 4+ sv2 i 7 ws .... 3 trafil 3 zranil 0 sv 0 ward do piachu) a na kombacie chimera zamordowala 2 kolejnych IG i zlamani generalnie na 2x1 przeciwnik niestety pomylil sie na 1 kostce i rzucil 2 oraz 1 :D

koniec koncow u mnie zostala himera z 1 woundem i reszta w piachu (lekki walek poszedl w sumie chyba 2-3 krotny z szarza Stonehorna gdyz przeciwnik rzucil ta mega szarze co zadaje 3d3 woundy i dodatkowo dorzucal swoje 6 atakow z dolu a jest napisane w opisie zasady ze ZAMIENIA :D wiec DP mogl by zamordowac tego swiniaka a u przeciwnika zostal tylko stonehorn i 1 Bull ktory uciekal jak tylko mogl
nie liczylismy juz niestety punktow ale porowntwalnie remis u niego stone horn (250) i chimera (245) gddyby nie ten no jak by nie patrzec miniwaleczek ktory zabil DP to dopchal bym na plecy stonehorna chimere a wtedy juz by mial goraco :) ale nie ma co gdybac

podsumowanie

nie umiem totalnie nawet w minimalnym stopniu uzywac maruderow i jedyne co bym zmienil to hmm no maruderow na chariota :D oraz mark tzeentha
na nurgla DPkowi no gdyz nie doczytalem ze mark tzeentha daje DP nie 1+ warda ... tylko rerol 1 na ward + channel #-o

jakies rady sugestie apropos tych maruderow jak tym grac :D ??
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

ODPOWIEDZ