HE 2350 pierwsze podejście

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

HE 2350 pierwsze podejście

Post autor: Drake »

Witam
Ostatnio natchnęło mnie na format turniejowy, posiedział, poględziłem, popisałem - wyszło coś takiego. Wszelkie komentarze mile widziane :)

LORDS
Prince 150
Star Dragon 370
Halberd 6
Armour of Caledor 25
Vembraces of Defense 55
= 606


HEROES

Mage 100
Annulian Crystal 40
2 lvl
= 175

Mage 100
2x Dispell Scroll 40
2 lvl
= 175


CORE

2x10 Archers
= 220

SPECIAL
20x White Lions 300
FCG 30
Standard of Balance 45
Amulet of Light 15
= 390

20x White Lions 300
FCG 30
Lion Standard 25
= 355

6x Dragon Princes 180
Musician 10
Standard Bearer 20
Banner of Ellyrion 15
= 225

RARE

2x Repeater Bolt Thrower 200
Ostatnio zmieniony 14 maja 2010, o 14:40 przez Drake, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

zamiast warbannera daj ballance (obcinasz 2 PG), coby od fearoutnumber nie ucieklo im sie :P
mali magowie w bolcach to nie do konca dobry pomysl, wszystko zalerzy od przeciwnika i rozstawienia armii. Pozatym fajny defens, sproboj wymienic 5 PG na 5 SW - umiejetnie uzyci potrafia naprawde namieszac. pograj tym i zobacz czy czasem jakas odginaczka szarzy Ci sie nie przyda.

w trakcie pisania zauwazylem, ze rozpiska nielegalna:
- nie miescisz sie w BP masz 15 PD (jesli chesz gac na BP obetnij magow)
- masz 1 charaktera za duzo - na ten format miesci sie 4.

wiec zrob zmiany i przedstaw nowa rozpe :)

pozdro

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

mag nie moze miec Silver Wanda i Jewel of the Dusk. Oba to Arcany.

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Zmiany w rozpisce - zmieniłem tak, by PD było 12 i w końcu punkty było normalne (2350).

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Za małe oddziały White Lionów – bardzo łatwo je zniszczyć, IMO połączenie BoH z inną magią średnie – na księdze będą IFki a reszte przeciwnik będzie dispellował (są inne lepsze złożenia).
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

To obciąć jeden oddział WL i z drugiego zrobić 18ście? I o co chodzi z tą inną magią? o.o

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

chodzi o to ze jak masz ksiege, to tylko ta magia sie przebijesz. mali magowie beda dispelowani. lepiej dac caddego (1lvl +2 DS) arcy + BoS da sobie rade. tego nobla z RoF lepiej wywalic i dopakowac jednostek wiecej. nie masz teraz zadnej kontry.

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

nie ma scroli, AoL dałbym na coś innego niż PG bo oni mało powalczą

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Podejście nr2 - zapraszam do komentowania :)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Wywal DP bo z doświadczenia ci powiem ze ta 6 nic nie zrobi przy takim złozeniu armi
Weź znajdz jeszcze 20 pk i dołóż 2 bolce :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Masz 2 oddziały z stabbornem wiec daj BSB zamiast 1 maga. a zamiast DP faktycznie daj 2 bolce ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Do tego co tu widzę - Bsb konieczny, i przydałby się bolec i orzełek>6 DP. Magia wypada - brakuje punktów, jeśli chce się grać na smoku i WL. No i rozpa jakaś taka... dziwna ni to ofens, ni to defens. Smoka nie ma bardzo co wspierać więc idzie raczej na kontrę, WL to jednak piechota, więc długo idą, zostawianie bolców samopas to zły pomysł, a strzelania masz mało...

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

emiel_regis pisze:Do tego co tu widzę - Bsb konieczny, i przydałby się bolec i orzełek>6 DP. Magia wypada - brakuje punktów, jeśli chce się grać na smoku i WL. No i rozpa jakaś taka... dziwna ni to ofens, ni to defens. Smoka nie ma bardzo co wspierać więc idzie raczej na kontrę, WL to jednak piechota, więc długo idą, zostawianie bolców samopas to zły pomysł, a strzelania masz mało...
Dopiero zaczynam grać; mam za sobą 7 gier, z czego 5 z Wood Elfami. Pytanko - jest możliwość grania bez bolców? Albo na samych Dragon Princach?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

mozliwosc masz grania na czytm tylko chcesz ale bez bolcow, DP, WL czy smoka jest ciezko. Kazda szanujaca sie armia HE powinna miec ktorys z tych odzialow :P\
ogolnie tendencje sa takie: idziesz w magie wystawiasz WL, grasz a smoku idziesz w kawe, ale oczywiscie kompozycja zalezy od ciebie...
Obrazek
Highborn Elves Only!

ODPOWIEDZ