Pierwsza przymiarka do Szczurasków na 2250pkt

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Pierwsza przymiarka do Szczurasków na 2250pkt

Post autor: warkseer »

Grey Seer @ 673 Pts
General; Skaven Magic of Ruin; Skaven Magic of Plague; Magic Level 4
#D3 Warpstone Tokens [0]; 3x Dispel Scroll [25]; Pipes of Piebald [25]; Screaming Bell @ [333] Pts
25 Clanrats @ [133] Pts
Light Armour; Shield; FCG;

Plague Priest @ 339 Pts
Frenzy; Magic Level 2; Flail
The Foul Pendant [30]; Portent of Verminous Doom [20]; Plague Furnace @ [150] Pts
25 Plague Monks @ 250 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; FCG
Storm Banner [50]

Warlock Engineer @ 150 Pts
Magic Level 2
Doomrocket [30]; Warp-Energy Condenser [20]

Chieftain @ 102 Pts
Heavy Armour; Shield; Battle Standard
Grand Banner of Clan Superiority [30]

25 Clanrats @ 120 Pts
Light Armour; FCG

3x 20 Skaven Slaves @ 40 Pts

6 Plague Censer Bearers @ 96 Pts
Frenzy; Censer

Doomwheel @ 150 Pts

Hell Pit Abomination @ 250 Pts
Warpstone Spikes

Casting Pool: 12
Dispel Pool: 6
Models in Army: 147
Total Army Cost: 2250

No to mniej więcej tak mi się wyobraża moja mini horda. Giant Rat'ów nie ma, bo ich nie mam i nieprędko zakupię (wystarczy, że muszę nabyć 2x dzwon/furnace oraz abomination). W sumie udało się jako-tako utrzymać liczebnościowo (prawie 150 nie jest źle). Poczarować się da, byle było czym i w co (to nie jest rozpiska na BP+R, tylko gra towarzyska). Bić też jest czym. Plague Monki nie są liczone łącznie z furmanką, za to dzwon już jest wliczony (AB mi tego nie zlicza).
Proszę o konstruktyną krytykę, czyli nie w stylu: "nie podoba mi się, bo nie..."
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Mnie się podoba, bo bliskie jest to mojej wizji szczurków na dzień dzisiejszy. Jedyne nad czym bym pomyślał to cannon w rarach, ja tam widze jego potencjał ; )

Awatar użytkownika
Archiwista85
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Klub Rebelia Łomianki

Post autor: Archiwista85 »

Możesz napisać jak Ci tym idzie? Zacząłem grać skavenami i wyszła mi podobna rozpiska, na razie mam dobry wynik z Wood elfami. Czy nie wziął byś swarmów szczurkowych? moim zdaniem są świetni.

Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

inaczej bym złożył herosów...
przede wszystkim skalm na lordzie to podstawa

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Ano jakoś poszło, niestety grałem 3 razy tylko. HE opędziłęm (Doomwheel niszczył), z demonami jakoś blisko remisu, ale jednak w plecy (znów doomwheel rządził) i z krasiami wygrana. Generalnie Doomwheel to potęga, do Seera na dzwonie to przeciwnik nie chciał nawet podchodzić, a ganiał wszystko inne. Inżynier na "+", cenzery młócą, ale niestety nie wszystko... od wielkiego demoniego ptaszyska się odbiły. Banner na sztandarowym słabo, tylko na 5+ się spłacał. Abomka, jak to ona ma w zwyczaju, kompletnie losowo.

Swarmy mi się innym razem spłaciły, ochroniły armaty przed szarżą, w bitwie na 4300pkt. Ale zasada, że się sypią po przegranym kombacie bardzo dużo im odbiera i jednak w tych samych punktach Slavy są o wiele lepsze (ja po prostu wystawiłem wszystko co mam).

@Marcins: Typie spojrzyj kiedy ta rozpa była pisana... zaraz po wypuszczeniu podręcznika...

PS: K**wa zagrałem tylko 3 razy od wypuszczenia nowego kodexu... :shock: :oops:
Chyba mnie życie dopadło...
Obrazek

Awatar użytkownika
Archiwista85
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Klub Rebelia Łomianki

Post autor: Archiwista85 »

Jak to swarmy się sypią? to nie vampire couns. Moze trzeba zaryzykować 2 doom wheele>?
powodzenia!!!

Awatar użytkownika
Archiwista85
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Klub Rebelia Łomianki

Post autor: Archiwista85 »

Ano masz racje, swarmy dostają tyle woundów ile straciły. Sprawdziłem w rulebooku, ale wcześniej o tym nie wiedziałem.

ODPOWIEDZ