Szczury 1999 - na Haję

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Szczury 1999 - na Haję

Post autor: Hobbit »

Rozpiska przygotowana pod Haję nr 7. Szczury nastawione na walkę. Chciałem zmieścić tutaj stormverminów, ale jakoś nie mogłem wykombinować co wyrzucić. Jak myślicie co da się tutaj poprawić? ;)
Plague Priest + 2Lvl; Flail @ 179 Pts
- Scrying Stone
- Dispel Scroll
Plague Furnace @ 150 Pts

Warlock Engineer + 2Lvl @ 150 Pts
- Doom Rocket
- Warp-Energy Condenser

Chieftain + GW; BSB @ 119 Pts
- Enchanted Shield
- Rival Hide Talisman
- Portent of Verminous Doom

25 Clanrats + FCG; Shields @ 132.5 Pts
+ Warpfire Thrower @ 70 Pts

25 Clanrats + FCG; Shields @ 132.5 Pts
+ Doomflayer @ 55 Pts

25 Plague Monks + FCG @ 250 Pts
- Storm Banner

21+4 Giant Rat Pack @ 95 Pts
5+1 Giant Rat Pack @ 23 Pts
5+1 Giant Rat Pack @ 23 Pts

2 Rat Swarms @ 50 Pts

21 Clanrat Slaves + Mu @ 44 Pts
21 Clanrat Slaves + Mu @ 44 Pts

6 Warplock Jezzail Teams @ 120 Pts

7 Plague Censer Bearers @ 112 Pts

1 Hellpit Abomination + Spikes @ 250 Pts
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

fajna rozpiska, nawet bardzo. Jedyne co bym zmienił to wywalił to:
21+4 Giant Rat Pack @ 95 Pts
5+1 Giant Rat Pack @ 23 Pts
a dał 7 Censerów za to.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Rozpiska bardzo poprawna.
Moje uwagi:
1) WT nie działa na Dragon Princów. Pamiętaj o tym.
2)Wymieniłbym Doomrocketa na drugi Ds
3)Odchudził bym Giant Raty i wzmocnił Cr do 30tki.
4) Jest Furnace-jest zabawa.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

popieram Janiszka ja bym jeszcze zamiast doom flayera dał drugiego Warpfire Throwera :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Janiszek pisze:fajna rozpiska, nawet bardzo. Jedyne co bym zmienił to wywalił to:
21+4 Giant Rat Pack @ 95 Pts
5+1 Giant Rat Pack @ 23 Pts
a dał 7 Censerów za to.
Niestety:
- Wszystkie sloty speciala zajęte
- Nie mam 14 censerów :(

A księżniczek się nie boję akurat

Na giant raty to tani i przyzwoity oddział flankujący, ale tak naprawdę chciałbym wylosować i wrzucić na niego death frenzy :twisted:
Ostatnio zmieniony 6 gru 2009, o 14:52 przez Hobbit, łącznie zmieniany 3 razy.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Wielki oddział giant ratów? Co chcesz tym robić?
Cautionus Shield >>>> Enchanted Shield.
Ja bym wyrzucił jedne clanraty i dałbym 10nr z warpgrinderem. I chyba wolałbym dwie kolejne grupki giant ratów niż swarmy.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Jesteście pewni, ze WT nie działa na Dragon Princów?
A co do propozycji Occa co do dania drugiego scrola, to fakt, jak na te punkty masz ich za mało, dwa scrole na HE to takie minimum. I daj drugi oddział censerów, niby frenzy, ale HE nie maja zbyt dużo odginaczek, a jak wchodzą one w DP to nie ma czego zbierac, bo te elfki tylko 3 tafensa :mrgreen: A i w ogóle to bym dał 2 doom-flayery, dobre są na HE.
I w ogóle wywal te swarmy i daj dodatkowe 2 jezzaile. Nie wiem na co ci one, i tak masz dużo śmiecia.

EDIT: no tak, wiec wywal jezzaile, i daj censerów a za 120 punktów może daj kolejny klocek clanratów, wcześniej wywalając swarmy. A jak nie masz modeli, i nie chcesz grac na proxach, to zostaw jak jest, bo jest imho b.dobrze.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2009, o 14:54 przez Janiszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

swarmy to tylko problem nic nie robią wręcz przeszkadzają 8)
lepiej za te 50 punktów i giant raty zamienić clanraty na stormverminów
25stormów kosztuje 200 punktów z tarczami
Ostatnio zmieniony 6 gru 2009, o 14:56 przez Marcins, łącznie zmieniany 1 raz.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Tak, jest napisane w Ab szczurków,iż WT nawala z FA;)
Ja bym, po chwili rozkminy, naprawdę zmniejszył ilość Giant Ratów, serio, na HE nie są za specjalne..:)
Pamiętaj o asf HE, to strasznie boli zwłaszcza na nieopancerzonych oddziałach takich jak Giant Raty. Flankowanie przykładowo Smków było by złym pomysłem.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

IMHO właśnie stormvermini na HE to chybiony pomysł. Elfy lepiej zalac masą, a taki klocek stormverminów za drogi, i tak na co mu WS4 i sejw, jak HE maja WS4-WS5.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Janiszek pisze:IMHO właśnie stormvermini na HE to chybiony pomysł. Elfy lepiej zalac masą, a taki klocek stormverminów za drogi, i tak na co mu WS4 i sejw, jak HE maja WS4-WS5.
stormy są klimatyczne i fajne mają sejwa na 4+ i mogą mieć jakiś ciekawy banner np hit z s3 bez sejwa
i mogą mieć 4siły i są wogule fajne :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Dobra nie zrozumieliśmy się:

Siódmo Haja na Gubie
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

#-o #-o #-o Sorry Hobbit :^o
Ale to i tak nic nei zmienia, rozpiska w pytkę, nic nie zmieniaj :mrgreen: Wywal może te swarmy i dopakuj jezzaile tylko.

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Moje zdanie to tak Latareczka by się przydała (jakbyscie grali na 2k tak abominacja musi wystarczyć), na rogi szczura nie pozbywaj sie DF impacty są piękne na elfiki, no i wymienił bym BSB na assasina. Za dużo trochę dużych szczurów i na pewno 2 ds na elektryku. Jezzaili też trochę za dużo. Jak to elfy panika wiele nie zdziała a na kawe lepszy moździerz zamiast WT. Pamiętaj iż statystycznie szarża DP w Censerów zabija elfiki zanim dojdzie do wypłacania ataków. A assasin ma asf i ciekawe statsy z dobrze dobranymi itemkami tez robi burdel.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Stefczyk pisze:Moje zdanie to tak Latareczka by się przydała (jakbyscie grali na 2k tak abominacja musi wystarczyć), na rogi szczura nie pozbywaj sie DF impacty są piękne na elfiki, no i wymienił bym BSB na assasina. Za dużo trochę dużych szczurów i na pewno 2 ds na elektryku. Jezzaili też trochę za dużo. Jak to elfy panika wiele nie zdziała a na kawe lepszy moździerz zamiast WT. Pamiętaj iż statystycznie szarża DP w Censerów zabija elfiki zanim dojdzie do wypłacania ataków. A assasin ma asf i ciekawe statsy z dobrze dobranymi itemkami tez robi burdel.
Hobbit pisze:Dobra nie zrozumieliśmy się:

Siódmo Haja na Gubie
To nie jest rozpiska na HIGH ELVES tylko na turniej :P

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Janiszek pisze: To nie jest rozpiska na HIGH ELVES tylko na turniej :P
Cóż to i tak nie zmienia faktu, że te zmiany są dobre nawet na nie elfy. Moździerz zamiast WT w prawdzie ten drugi bardziej zabójczy ale moździerz lepiej spisuje się na krasnale i wszelką kawalerie. Jezzaile cóż teraz kiedyś traciły jedną z lepszych zasad jest trochę ryzyko jeżeli bierzesz ich za dużo ale 6 to akurat optymalna liczba. I co do wymiany bsb na assasina ciągle będę twierdził, że ten drugi lepszy, w prawdzie droższy ale jako iż w tej edycji wymienia komand, i ma ASFa dobrze zagrany bywa morderczy.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Od plutonu wpierdol - poza bardzo losowym Storm Bannerem nie ma nic na ciezki ostrzal Large Targetow bo magia sie raczej nie przebijesz. A na turniejach pultonow jest duzo.

Ale ogolnie rozpiska mi sie podoba. Ciekaw jestem jak sie sprawdzi Furnance.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Hmmm, teoretycznie mógłbym obciąć duży oddział szczurów do 21 i wymienić swarmy, klanraty i jedne małe szczurki na sztormy na full wypasie z jakimś szpanerskim bannerem (na przykład Dripping Death) tyle, że jest to prawie 15 modeli mniej.

Swarmów chętnie bym się pozbył, bo specjalnie mi tutaj nie leżą, ale nie bardzo mam pomysł co innego za nie wrzucić (inna sprawa, że musiałbym je do soboty kupić).

Zwiększanie ilości jezzaili jest też mało rozsądne, bo naprawdę ciężko będzie znaleźć miejsce tak żeby samemu sobie nie zasłaniać strzelania, nie mówiąc o chowaniu ich przed ostrzałem wroga.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

ODPOWIEDZ