2350 - Ciemniaki bez erosów

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

2350 - Ciemniaki bez erosów

Post autor: Żaba »

Żółwik,

nieustannie gryzł mnie pomysł na pełen defens wsparty mengilami, jedyną opcją była rezygnacja z erosów. Co Wy na to ? :)

2350 Pts - Dark Elves Army

Supreme Sorceress
Magic Level 3;

Dispel Scroll x 3
Sacrifical Dagger

Master BSB + full pancerz, na koniu
Sword of Might
Pendant of Khaeleth

Dark Riders x 5 dwa regony z kuszami

Warriors x 18 muzyk

harpie x 5 trzy regony

4 x Reaper Bolt Thrower

Shades x 7

Shades x 7

Mengil Manhide's Manflayers x 14 + Mengil Manhide

Black Guard x 14 banner + czamp - Ring of Hotek i ASF

ew. do przemyślenia jest rezygnacja z sztyletu, zastąpienie go perłą a warriorów kuszami z tarczami

jak Wam się podoba :?:

pzdr,
Ż.

P.S. wciąż nie jestem przekonany do Mengili :wink:

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Przydał by się lvl ma SS i wiecej warriorów tak z 23
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

GarG pisze:Przydał by się lvl ma SS i wiecej warriorów tak z 23
Zgadzam się. Majac 4 level masz teoretycznie 6 kostek na turę, ale rzucając cztery czary z SD robi się z nim 10, a z PoD możesz dość do 12, czyli jedna magiczka czaruje za trzech magów (zabijając własnych żołnierzy, ale zawsze) :>.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

A z ktorego lora chcesz rzucic wszystkie 4 wylosowane czary? I z ilu kostek bedziesz rzucal te o najwiekszej trudnosci? Rozumiem, ze najpierw poda z jednej + sztylet. Czyli srednio masz 7 kostek jak wejdzie pod. super... i co dalej? Powiedzmy, ze wylosowales z fira 1 4 5 6 i chcesz wszystko rzucic. Jak? Chyba na spilowanych kosciach.

Zaba, fajna rozpa!!! Grales juz moze czyms podobnym? Ja testowalem przed pga mniej wiecej podbny wariant. Mialem bsbka, caddy, kociol. smietnik z kuszami. 2x10 shadow, mmm, gwardie i chyba 3 bolce. Gralo sie calkiem przyjemnie.

W twojej rozpie wlasciwie nic sie nie da zmienic. Jedynie itemy na czarce. No chyba, ze wezmiesz mala caddy. Wtedy shejdow mozna dopchnac, albo kiciolek!!!
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Rince pisze:kiciolek!!!
Milion!

A moze mala czareczka i wiecej shades? Musisz ugryzc w 2-3 turze, potem magia bedzie sie przebijac nawet przy duzej czarce. A nie bedziesz mial ryzyka jebniecia duzej pani przy miskascie. I z kiciolkiem zamiast poka Twoi shades tez mogliby sie ponawalac.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ale jak zdejmie duza czarownice, to raczej styknie punktow na kociolek, bez wywalania mr.spoko.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Rince pisze:A z ktorego lora chcesz rzucic wszystkie 4 wylosowane czary? I z ilu kostek bedziesz rzucal te o najwiekszej trudnosci? Rozumiem, ze najpierw poda z jednej + sztylet. Czyli srednio masz 7 kostek jak wejdzie pod. super... i co dalej? Powiedzmy, ze wylosowales z fira 1 4 5 6 i chcesz wszystko rzucic. Jak? Chyba na spilowanych kosciach.
No ok, cztery czary to przesada, ale trzy wchodzą spokojnie. Mamy sześć kości, dzielimy je tak: trzy + dwie + jedna, po sztyleciku mamy: cztery + trzy + dwie. Przyznasz, że to już magia, która potrafi coś zdziałać, prawda :) ?

Poza tym. Średni wynik na k3-ce to dwa, więc Power od Darkness generuje (k3+1) średnio trzy kości, co daje nam pulę ośmiu po PoDowaniu z jednej kostki i zarżnięciu beja (zakładając oczywiście, że się uda). A z ośmiu po sztyletowaniu robi się dwanaście i można, przy sprzyjających wylosowanych czarach, spróbować poturlać nawet: cztery + trzy + trzy + dwie kości na czary. Jestem świadom tego, że nie zawsze czary podchodzą, ale gdyby, to jest akurat wystarczające np. na chill wind (2) + doombolt (3) + bladewind (3) + black horror (4).
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, o 16:29 przez Matis99, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Jeszcze wez pod uwage, ze musisz miec w co rzucac te 4 czary o roznych zasiegach i zastosowaniach. Do tego stoisz w klocku warrirow, ktory zjada wlasciwie wszystko. A nawet jak przypadkiem nie zje, to zabije ci duza czarke. Dobra nie offtopujmy.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Chyba mi czytasz w myślach, bo czymś podobnym szykuję się na lokala za tydzień. Na 2100 zmieściło mi się więcej shades, 2 magiczki za to bez gwardii i bsb. Wrażeniami się podzielę :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

swieta_barbara pisze:
Rince pisze:kiciolek!!!
Milion!

A moze mala czareczka i wiecej shades? Musisz ugryzc w 2-3 turze, potem magia bedzie sie przebijac nawet przy duzej czarce. A nie bedziesz mial ryzyka jebniecia duzej pani przy miskascie. I z kiciolkiem zamiast poka Twoi shades tez mogliby sie ponawalac.
imo kociol zbedny w takiej rozpie - wspiera tylko gwardie, PoKowiec za to jest mega sk**wielem i na pewno da rade :)
co do walczacych szejdow - imo jesli musza walczyc, to jest to akt skrajnej desperacji...
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

IMO hotek trochę gryzie się z dużą czarką, no i by się przydało więcej warriorsów

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

in: mała pieczarka / więcej szade / kotł lub druga mała pieczarka
out: wariors / duza pieczarka.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

zamieniając dużą magicę na dwie małe zaoszczędzam 25 pkt - kosztem 9 ld i 1 kostki powera - IMHO to nie demony - z ld 8 nie pobrykamy :wink:
zostanie przy jednej czarce też strasznie boli (to tylko słabe elfie ciała) teoretycznie można zrezygnować z nich i wystawić więcej shade - ale wciąż nie bardzo mam jak zdjąć magów w silnych kolckach - no chyba że zostaną już tylko one :mrgreen:
kocioł bez hydry nie ma sensu
najbardziej ryzykownym elementem rozpy jest sztylet - niby z warriorami potrafi stworzyć namiastkę :wink: fazy magii ale z drugiej strony jestem dużym przeciwnikiem nie używania focus familiara - tylko że wtedy moge sobie cisnąc jeden czar na 5 kostkach.... (stoję sam albo w skirmischu więc jeden miskast da radę przetrwać) - pytanie czy nie olać totalne magii :?:

dzięki za feedback,
Ż.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Widzę Żaba, że planujesz zagrać czymś podobnym do tego co miałem w Białym. Ja natomiat planuje zagrać na smok +4 bolce :)

Warriorzy i sztylet imo niepotrzebni. Testowałem, niepolubiłem. Za mocno łapie ostrzał, za szybko schodzi, za ryzykowne. Ewentualnie daj 3x dispel scroll i hotek postaw tylko na antymagie, albo hotek zostaje na gwardi i wtedy jakos planujesz na stole zeby sobie nie przeszkadzali. Masz 4 bolce wiec crimson nie jest tak potrzebny, jednak czesto sie przydaje.

Pozdro

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jednak jest wtedy jeden problem na Eteryki zostaje mu wtedy tylko BSB a jest prawdopodobieństwo ze sobie z nimi nie poradzi ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Crimson + bsb, chemp stoi z brzegu. Wrajty nic temu nie zrobią.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Xet pisze:Crimson + bsb, chemp stoi z brzegu. Wrajty nic temu nie zrobią.
Żaba pisze:Black Guard x 14 banner + czamp - Ring of Hotek i ASF
yyy... jaki Crimson? :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ja bym olał sztylet i w ogóle magię.
Lasce dał perłę i 3x DS. 18 warriorów zamienił na ilu się zmieści kuszoli i wrazie potrzeb przemieszczał generalicę między oddziałami shadów i kusznikami. W tej rozpie jest tyle pestek co turę, że kto by się tam brakiem magii przejmował.
Laska kontrolnie może walnąć z 5 kości jakąś kuźnię i starczy.
Inna sprawa, że taka partyzantka nie powinna być skrępowana w zajmowaniu pozycji przez układ duża sorcka - hotek.
Więc może lepiej dać poprostu małego caddyego i dopakować shadów na maksa, tak jak sugerował Robson 2x10 chyba się wtedy zmieści.
Ogólnie mocne, bardzo mocne. Prawie 140 strzał na turę zuo!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Zmasakruje to moimi bestiami!!!!

Też olałbym magię totalnie. Zaoszczędził punktasy i walnął shadów.
jaki bazyliszek?

@Dębo - są chyba jednak 2 unity dark raiderów a nie 5 ale sam sie pomylilem na poczatku
pozdro

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ja się nie pomyliłem:
20 strzał z 10 DR
20 z 10 kuszoli (tych bym dał zamiast wariorów)
40 z 20 shadów (dodatkowi wchodzą po zamianie dużej laski na małą laskę)
30 z mengili
24 z balist
razem 134 pestki na turę.
Pewnie jeszcze zostają jakieś punkty na dodatkowych kuszoli, a może shadów
Co do bazyli to ja bym wziął bretońca głownie dla ld i możliwości posadzenia na glebie jakiegoś grubasa.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ