Jesień w Athel Loren

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Jesień w Athel Loren

Post autor: Dębek »

Każda zdaje osobno.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Właśnie zagraliśmy po konsultacji z Kudłatym, że jeden. kudłaty się wachał i mają to przedyskutować na forum LS, acz finalnie był skłonny do dwóch.

Jeżeli z tampletek dostają dwa hity (diało klopa) to powinny byćdwa testy, jeżeli jest jeden test to i z działa powinna dostawaćtylko jedna.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dydu pisze: IV bitwa Andrzej HE
SD, WL z BSB, Alarielką i małym magiem, 30 łuków, 2x orły, 2x SH
Andrzej wystawił się tragicznie...
...
...
...
Wyszło 0-20
Obrazek

Troche inaczej to wyglądało z perspektywy 3 osoby ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Dydu pisze:Właśnie zagraliśmy po konsultacji z Kudłatym, że jeden. kudłaty się wachał i mają to przedyskutować na forum LS, acz finalnie był skłonny do dwóch.

Jeżeli z tampletek dostają dwa hity (diało klopa) to powinny byćdwa testy, jeżeli jest jeden test to i z działa powinna dostawaćtylko jedna.
Kurde, skoro ustalili, że to jest 2częściowy model monstrous cavalry składający sie z 2 babek po 3 woundy i 4 tafa każda (3 woundy i 4 tafa dzięki ptaszorowi), to nad czym tu deliberować.
Templatki są jasno opisane w RB:
- templatka dotyka podstawki wielocześciowego modelu - każda cześć obrywa/zdaje test osobno.
- jeśli templatka ma np. 2 współczynniki siły np. katapulta na środku templatki - jeśli środek templatki dotyka modelu losujemy, która część obrywa z większą siłą i dostaje d6 woundów, a która z mniejszą siłą

Z armaty dostają obie z siłą 10 d6 woundów, pitkę testują obie osobno, z katapy jedna dostaje s8 d6 woundów, a druga z s3.
Jedyne co mogliby uściślić, to czy rozdzielanie big hita z katapy powinno odbywać się na 4+.

Jeśli ma być 1 test, 1 ranienie itd., to nie przy załozeniu, że mamy 2częściowy model.

Z punktu widzenia templatek to się niczym nie różni np. od seera na dzwonie, lorda na smoku.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

-Qc- pisze:
Dydu pisze: IV bitwa Andrzej HE
SD, WL z BSB, Alarielką i małym magiem, 30 łuków, 2x orły, 2x SH
Andrzej wystawił się tragicznie...
...
...
...
Wyszło 0-20
Troche inaczej to wyglądało z perspektywy 3 osoby ;)
Tragiczne rozstawienie Andrzeje nie ma nic wspólnego z wynikiem, bo ten zawdzięcza mojej głupiej decyzji.

Dębek, Kudłaty finalnie skłonił się ku temu żeby były dwa testy, ale zagraliśmy że jest jeden, który oblałem.

1 Spellweaver @ 305.0 Pts
General; Lore of High Magic; Magic Level 4
Obsidian Amulet [30.0]
Power Scroll [35.0]
Elf Steed @ [0.0] Pts

1 Spellweaver @ 260.0 Pts
Lore of Metal; Magic Level 4
Power Stone [20.0]
Elf Steed @ [0.0] Pts

1 Spellsinger @ 150.0 Pts
Lore of Beast; Magic Level 2
Dispel Scroll [25.0]
Elf Steed @ [0.0] Pts

1 Naestra & Arahan, Sisters of Twilight @ 275.0 Pts
Gwindalor @ [0.0] Pts

1 Glade Captain @ 154.0 Pts
Asrai Longbow; Asrai Spear; Light Armour; Shield; Battle Standard
Dragonhelm [10.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]
Elf Steed @ [0.0] Pts

10 Glade Riders @ 230.0 Pts
Musician; Hagbane Tips

5 Glade Riders @ 125.0 Pts
Musician; Starfire Shafts

5 Glade Riders @ 125.0 Pts
Musician; Starfire Shafts

5 Glade Riders @ 120.0 Pts
Musician; Hagbane Tips

5+1 Wild Riders @ 198.0 Pts
Banner of Eternal Flame [10.0]

5+1 Wild Riders @ 188.0 Pts

8+1 Sisters of the Thorn @ 269.0 Pts
Standard of Discipline [15.0]

Models in Army: 45
Total Army Cost: 2399.0

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Skoro wystawiając się tragicznie zrobiłem 20:0, to co by to dopiero było, gdybym wystawił się dobrze! :D

Poza tym, uważam, że wystawiłem się bardzo dobrze. Dzięki ustawieniu WL w linie miałem szanse złapać ci sisterki, bo smok ustawił się tak, że mogłeś uciekać tylko do rogu. Oczywiście, pewnie byś mnie odginał, lawirował, magował itd, ale to była jedyna szansa, żeby zrobić więcej niż 5pkt, a tyle bym zrobił, gdybym grał defensywnie. Poza tym, po cichu liczyłem, ze jednak się pokusisz i zaszarżujesz w tą kreskę WL sisterkami z kadrą i WR :D

No ale nie ma co dyskutować, bo każdy wie lepiej ;) Dołożysz mi kolejnym razem jak się spotkamy, może już w sobotę :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie żeby coś Dydu, ale imo najlepsze rzeczy tego booka to truflighty (tu zdecydowanie najlepsze), warhawki i WW. Z czegoś mozna zrezygnować ale Ty w rozpie nie amsz niczego z tych rzeczy :D

Nie wiem czy jest sens brania 4 levlu metalu dla samej zerówki. W ogóle masz duzo magii.

Tylko siostry wydają sie problematyczne jak się gra z ta rozpiską, reszta raczej lekko do ogarnięcia
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Qc, ale czemu wszyscy mamy grać tym samym, skoro w WE da się złożyć kilka róznych rozpisek, które dobrze działają.

Ja nie narzekam na suteczność tej rozpiski, a na masterze sprawdziła się wyśmienicie.

Jeżeli uważasz, że w metalu jest tylko jeden czar, który jest potrzebny tej rozpisce to co mam Ci powiedzieć?

Ja tem uważam, że WR są lepsi od Warhawk'ów, WW są super, ale za wolni do tej rozpy, a przy metalu nie są już must have.
TF są mocne ale przy graniu na piechocie, przy GR nie są potrzebni.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11530
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

dwa sprostowania

ad szarże
DP szarżował na 10+
Putridzi na 12+ (to był taki niemożliwy rzut, ale warto było zaryzykować)
rydwan miał 17 cali, więc 9+ (i owszem, wziąłbym S&S - ale cos mi sie wydaje, że na coverze jakimś)

ad testy sisterek, znaleźliśmy w USC.PL fragment, który nas mógł przekonać - co więcej rozmawiałem z Maćkiem na ten temat i pewnie soon LS się wypowie co i jak.


P.S - ciekawe, że zawsze bitwa z drugiej strony wygląda inaczej :)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Dymitr pisze:dwa sprostowania

ad szarże
DP szarżował na 10+
Putridzi na 12+ (to był taki niemożliwy rzut, ale warto było zaryzykować)
rydwan miał 17 cali, więc 9+ (i owszem, wziąłbym S&S - ale cos mi sie wydaje, że na coverze jakimś)

ad testy sisterek, znaleźliśmy w USC.PL fragment, który nas mógł przekonać - co więcej rozmawiałem z Maćkiem na ten temat i pewnie soon LS się wypowie co i jak.
DP faktycznie miał raz na 10+.
Rydwan nie stanowił, bo BSB nie miał covera a sisterki i tak na 6 by trafiały.

Co do Sisterek ustalilismy że gramy z jednym i tyle, w przyszłości pewnie będą dwa ;)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11530
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

co do tej przyszłości nie jestem pewny - niech się LS tym martwi. Co by nie mówić, siostry na orle sie spłacily ;)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7713
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jeden test by był bez sensu bo ich zdolność wskrzeszania się by nie miała zastosowania...
W końcu jak spadają ze smoka to tworzą oddział złożony z dwu modeli. Prawda?
To chyba jedyny taki model gdzie jest dwóch jeźdźców?
Skąd w ogóle pomysł, że model z dwoma riderami [ których osobno można tagetować , bić i zabić ] ma jeden test?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11530
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

usc.pl pisze:Statystyki sióstr dosiadających Gwindalora to 4T 3W każda. Jest to jeden model.
rulebook pisze:when a model (or a unit) has more than value of the same characteristic (..) the characteristic test is always taken against the highest of the values
stąd trochę nam się wzięło
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Dymitr, koleś na smoku to tez jeden model.

Tak jak było mówione na turnieju, jeżeli z pitki jest tylko jeden test, to znaczy ze cały model z tampletki obrywa tylko raz czyli z działa też tylko raz.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

wydaje mi się, że próbuje się szukać analogii w innych modelach celem "znerfienia" sióstr. Jednak nie jest brane pod uwagę podejście, o którym mówi Pasiak. Ten model ma unikatowy wording, dlaczego nie odwołacie się w pierwszej kolejności do tego?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11530
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ja tylko relacjonuje o czym rozmawialiśmy, nikomu na siłę niczego nie będę wpierał czy nerfił. Tak jak Dydu mówi, zagraliśmy na jeden test (fakt, na moj profit).

Niechby LS się wypowiedziała, byłoby łatwiej
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7713
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Dymitr pisze: Niechby LS się wypowiedziała, byłoby łatwiej
Po co ma się wypowiadać?
Siostry na smoku to 3 testy [ Naestra, Arahan i Ceithin-Har ] a na orle 1... bo ?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Bo smok ma dwie głowy!
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11530
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

bigpasiak pisze:
Dymitr pisze: Niechby LS się wypowiedziała, byłoby łatwiej
Po co ma się wypowiadać?
Siostry na smoku to 3 testy [ Naestra, Arahan i Ceithin-Har ] a na orle 1... bo ?
uroczy jest brak obiektywizmu kiedy chodzi o mniej przyjemne zmiany dla naszych armii. Wiem, przechodziłem ten etap kilka razy ;)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

mała zmiana po Poznaniu

Spellweaver on Elven Stead; General, 4 level, Lore of High Magic, Obsidian Amulet, Dispel Scroll: 295

Spellweaver on Elven Stead; 4 level, Lore of Death, Book of Ashur: 310

Glade Captain on Elven Stead; BSB, Asrai Spear, Enchanted Shield, Dragonbane Gem, Hail of Doom Arrow: 152

5 Glade Riders; Musician, Starfire shafts: 125

2x 5 Glade Riders; Musician, Hagbane Tips: 2 x 120

10 Glade Riders; FCG, Hagbane Tips, Gleaming Pennant : 255

10 Glade Riders; Musician, Hagbane Tips: 230

2x 7 Wild Riders: Champion, Standard, Shield: 216

10 Sisters of the Thorn; FCG, Banner of Swiftness: 305

Great Eagle: 50

ODPOWIEDZ