2400 VC na gwardii

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

2400 VC na gwardii

Post autor: Asmodai »

ETC2014 2400

Vampire Lord 534pts.
4lev LoV,heavy armour,shield
Master of The Black Arts, Beguile, Summon Creatures of the Night
Talisman of Preservation, Ogre Blade, Dragon Helm,Ironcurse Icon

Herosi:
1wszy Necro 1lev LoV 120pts.
Cursed Book, master of the dead

2gi necro 1lev death 105pts.
Rod of Flaming death

Banshee 95pts.

Banshee 95pts.

Wight King 160pts
BSB,Obsidian Lodestone,enchanted shield

Core
5 Dire Wolfes 40pts.

5 Dire Wolfes 40pts.

5 Dire Wolfes 40pts.

5 Dire Wolfes 40pts.

10 Crypt Ghouls 100pts.

21 Skeleton Warriors 160pts.
FCG,screaming banner,spears.

20 Zombies 60pts.

20 Zombies 60pts.

20 Zombies 60pts.

25 Grave Guards 380pts.
FCG,Great weapon, Banner of Barrows

Corpse cart 105pts.
Balefire

2 Bat swarm 70pts

2 Bat swarm 70pts.

4Fell bats 64pts.

2398

Taka dywagacja nad grave guards.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

IMO:
-Albo wampir pełną gębą klepacz, albo necro czarodziej. Półśrodki IMO mijają się z celem.
- Masz jeden drogi i mało liczny oddział do walki.
- płacisz 160 punktów za 20 szkieli która nic poza umieraniem nie potrafi
- Nie do końca wiem po co marnować 100 punktów na 10 ghuli

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

dokładnie, żaden oddział nie jest w stanie zrobić absolutnie nic, bo są za mało liczebne, szybko się posypiesz w walce, a magii rewelacyjnej nie ma, nie nadrobisz tego.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Bylbys marzeniem kazdego gracza z taka rozpiska ;)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

powiem jedno slowo o tej rozpie: "NIE"
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Zacznij od dopracowania liczebności jednostek. Jedyne rzeczy, które mają sens, to 20tki zombie i 5tki wilków. Poza tym jest słabo - w 8 ed. raczej maksuje się regimenty do bicia. Kompletnie nie wiem np. co robi 10 ghuli. Co do 25 gwardii to w okolicy 6 edycji był krótki moment, kiedy to było wystawialne. Teraz powinno być ich albo 30+ (jak mają coś zrobić), albo 0 (bo gwardia ssie), z naciskiem na tę drugą opcję. Fell baty to odginki, 2x2 zamiast 4 pewnie lepiej się sprawdzi w tej roli, szczególnie jeśli chcesz mieć moc ich przyzywania. Szkielety dostaną łomot nawet, jak ktoś obleje tego feara.

Złożenie herosów egzotyczne. Lord ma przedmioty do walki i bloodline'y do czarowania, przez co średnio się sprawdzi w obu tych rolach. Ponieważ cała reszta Twojej armii w walce wręcz będzie miała kłopot z zabiciem jednej czwórki demigryfów, lorda w tym złożeniu bym jednak dopakował pod walkę. Nie masz też scrolla, co jest odważną decyzją.

Corpse cart to słaby wybór - nie maszeruje, więc szybko zostanie w tyle.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

To takie pierwsze spojrzenie na gwardię.

Wiedziałem, że liczebność regimentów się nie spodoba ale cóż.....z rozłożeniem jeszcze kombinuję - a zawsze można wywalić co nieco i wlożyć co innego.

Gwardia bez silnej magii leży na półce - to chyba oczywiste, stąd kombinowałem z takim a nie innym wampirem. Z założenia on ma jedynie przeżyć ewentualny challenge lub jakiś niespodziewany atak(stąd przedmioty do bicia) i wspierać gwardię - 5 ataków z s7 to też nieźle, a jednak potrzeba tych kości magii na wsparcie dla gwardii, bo przerzuty i wskrzeszanie będzie potrzebne - stąd lepiej mieć przerzut w WoM. Bound spelle też muszą się z czegoś zasilić, i tu kombinowałem, żeby mieć ich sporo - nie kończa czarowania, miscast nie boli, a efekty wspierają gwardię(hexy nie są podatne na MR, którego przeciwnik może mieć sporo) . Oczywiście, można dać z tylu mortisa, ale uznałem ,ze nie ma regeneracji za wiele, wiec nie za bardzo jest co wspierać, a +2 do casta za ryzyko straty generała w miscaście jest zbyt duże. No i 240pkt.


Mam wątpliwości odnośnie BSB - kosztuje aż 160pkt, a w sumie 3 A z S4 nawet z KB szału nie robi - wstawiłem go do rozpy bo gwardia bez wight kinga jakaś niekompletna jest. Zamiast niego włożylbym kolejnego necrosa ze staff of damnation lub scrollem i Book of Arkhan np - i pewnie jeszcze zostałoby punktów na jakieś drobne itemy na pozostałych necrosach.


odnośnie regimentów:

10tka ghuli to flanker dla gwardii. Tylko i wyłącznie. Wraz z batswarmami i efektem z carta to teoretycznie ok. 15 ataków z poisonami z flank, i 2 szeregi gwardii, i 5 od wampira
Jakoś szkoda mi wystawić duży kloc ghuli - szkoda mi marnować dużą ilość ataków w tylnych szeregach - albo by zeszły szybko od czaru lub strzelania, i oddaję tylko punkt, albo wchodzą i młócą 15 ataków z poisonami. Być może lepiej byłoby mieć kilka takich 10tek - zawsze większa szansa że któraś 10tka wejdzie. Zamiast hordy, bardziej mi pasuje podejście typu fire and forget.

Cart to combo z gwardią - drogi, ale wystarczy jeden augument - choćby wskrzeszenie i cart daje gwardii ASF, i może nawet coś zabiją. Spory minus - drogi i musi stać blisko gwardii i w sumie nie jest trudny do ustrzelenia....co ucieszy armaty, bolce, i inne maszyny.

Szkiele dopchałem z braku pomysłów na cory - całkiem mogą zejść - jeden necro będzie tańszy i wejdą ghule i więcej zombich.

Hmm - mała zmiana.

2400 ETC

Vampire Lord 534pts.
4lev LoV,heavy armour,shield
Master of The Black Arts, Beguile, Summon Creatures of the Night
Talisman of Preservation, Ogre Blade, Dragon Helm,Ironcurse Icon

Herosi:
1wszy Necro 1lev LoV 115pts.
Cursed Book, Channeling Staff

2gi Necro 1lev death 105pts.
Rod of Flaming death

3ci Necro 1lev death 115
Book of Arkhan, Dispel Scroll

Banshee 95pts.

Banshee 95pts.

Core
5 Dire Wolfes 40
5 Dire Wolfes 40
5 Dire Wolfes 40

30 Crypt Ghouls 300

20 Zombies 60pts.
20 Zombies 60pts.
20 Zombies 60pts.

Grave Guards 29 399pts.
FCG, Banner of Barrows

2 Bat swarm 70

7 Crypt Horrors 266

2399(o ile dobrze liczę)

Jednostek do bicia jest wiecej. są ghule, crypty i gwardia. Wciąż brak punktów by dobić do 30tki, ale magia IMo nieco silniejsza - dodatkowy mag, kolejny bound, scroll i channeling staff.

Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

To już wygląda nieco sensowniej, choć nadal uważam, że będziesz miał ciężko z tą gwardią i z takim lordem, ale przynajmniej możesz tym rozegrać bitwę i nie dostać automaski. Może dodatkowe kości i festiwal boundów Ci coś dadzą.

Na gwardii chyba nie masz w tej wersji dwuraków? Punkty mi się nie zgadzają.

No i horrorów jest trochę za mało, żeby to miało sens.

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Trochee lepiej, ale brak dwurakow na GG. Poza ja tez bardzo lubie gwardie ale w obecnej edycji niestety nie ma bytu, jest za droga na to co ma. Niestety polecam poczekac z nia na nastepna edycje.
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Astrumis
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Astrumis »

Book of arkhan i scroll nie mogą być na jednym necrosie.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Cursed Book, Channeling Staff
powyższe również to arkana, wieć rozpiska nielegalna w swym złożeniu :)

co do gwardii to nie komentuję, bo sądzę, że jej miejsce jest w szafie, w 450 ptk przeciwnicy będą mieli na tyle sprawnie oszlifowane kołki osikowe, żeby tej gwardii i wampirowi zrobić kuku

na nie ETC nie ma limitu ptk, można wsadzić ich 35-40 z GW, ale to nadal z 500 ptk
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

2400 ETC

Vampire Lord 534pts.
4lev LoV,heavy armour,shield
Master of The Black Arts, Beguile, Summon Creatures of the Night
Talisman of Preservation, Ogre Blade, Dragon Helm,Ironcurse Icon

Herosi:
1wszy Necro 1lev LoV 100pts.
Cursed Book,

2gi Necro 1lev death 90pts.
Dispell Scroll

3ci Necro 1lev death 90
Book of Arkhan,

Banshee 95pts.

Banshee 95pts.

575pts.

Core
5 Dire Wolfes 40
5 Dire Wolfes 40
5 Dire Wolfes 40

30 Crypt Ghouls 300

20 Zombies 60pts.
20 Zombies 60pts.
20 Zombies 60pts.

Grave Guards 28 416pts.
FCG, Banner of Barrows,great weapons

2 Bat swarm 70

8 Crypt Horrors 304

2394

Wersja z GW na gwardii.

Ale bez Corpse Carta, gwardia nie ma szans na ASF - przez co są tylko twardą piechotą z niskim I....

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Nawet z ASF gwardia z dwurakami jest tylko piechotą z niskim I. Nie ma wielkiej różnicy między uderzaniem na końcu a uderzaniem z I3.

Z ich rzekomą twardością też bym polemizował, bo w dzisiejszych czasach, kiedy większość klocków do bitki ma wiele ataków S4/S5 i/lub poison, Twoje T4 5+ AS to nieomal papier. W starciach z hordą czegoś konkretnego będziesz rutynowo dostawał 10 w porywach do 20 ran na rundę walki (np. witch elves czy white lions zadają ok. 15-17).

Jedyną zaletą gwardii są ataki z S6 trafiające na 3+, więc może przynajmniej monstery będziesz kroić.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

tylko kto rozsądny będzie się pchał w taką gwardię monsterami
a przy niskiej mobilności nie powinno być problemy by wystrzelać fasty i dalej mieć otwartą drogę do gwardii przez Witchki czy White Lions czy Mournfangi albo Skullcrusherów :)

chyba, że to akceptujesz i chcesz nia grać ot tak olewając wyniki, ale to wówczas nie ma sensu komentowania
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Nie - to tylko luźna dywagacja - jeszcze nie kupiłem modeli, więc nic na półce nie zalega, choć czaiłem się na army deal, gdzie obok 10tki gwardii jest i pieszy wight king - a same modele nie są brzydkie. Jak ktoś ma jeszcze propozycję, to wklejajcie - z chęcią zobaczę inny punkt widzenia, a może przyda się komuś innemu jakaś rozpiska na szybko.

Chyba dokupię więcej BK i dalej poeksperymentuję z jazdą.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

ja ewentualnie byłbym skłonny gwardię w liczbie 30-40 brać z tarczami by mieć parry i pancerz na 4+, ustawiamy ich po 5 w szeregu, z przodu 2 basie+klepacz+wampir z -1ld i przerzutem strachu. Gwardia dostaje screaming banner. Dzięki temu powinno być w miarę często sytuacja że gwardia bije na 3+,a sama trafiana na 5+.

wtedy kolo zdaje na -1ld strach/terror od eteryków, bez magicznej broni do 2/1 gwardzisty idą ataki, teoretycznie ginie mniej gwardzistów, wampir jest w stanie nadrobić, a sama gwardia z T4 i S4 nie jest najgorsza, a KB powinien odstraszać kowboi od wlatywania w klocek. Ja widze tylko takie zastosowanie. Branie GW jest fajne, ale trupki nie wypłacą pełną ilość ataków i jednak się zsypią. Wolę mieć klocek trochę pancerniejszy z dużą ilością ataków a sporą siłę i tak ma klepacz.

no tak tylko teraz po co gwardia gdy mamy w core szkielety za połowę tego :) (tak wiem KB odpada, S i T mniejsze i WS, wtedy nie daje screaming banner w szkielety bo i tak będą trafian nawet z oblany strachem na 4+)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Szczerze? jak gwardia to dwa mortisy i tyle. do tego 2 banshee i masz akceptowalny zestaw krzykow. Choc dalej twardsze bedzie 10 CH to gwardia tak dopakowana (+book of arkhan) moze imo sprobowac pograc
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

śpieszmy się kochać Mortisy tak szybko giną od maszyn :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

misha pisze:śpieszmy się kochać Mortisy tak szybko giną od maszyn :)

i tak oto jesteś u mnie uwieczniony! =D> :lol2:

ODPOWIEDZ