2400 demony etc

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

2400 demony etc

Post autor: -Błażej- »

Piszę z głowy więc bez punktów ale rozpa mieści się punktowo i compowo bo już kilka razy tym grałem:

Lord Tzeentcha - Lesser, 4 level Lore of metal
DP Slaanesha - Latanie,Chaos Armour, Exalted, 4 level lore of slaanesh
30 Plaguebearerow FCG, sztandar +1 move
10 Pinkow, FCG
4 Bloodcrusherow - muzyk,sztandar- jednrazowy przerzyt liderki
4 muchy - sztandar
5 furii mark tzeentcha
5 furii bez marka
dzialo

Exalted biore przerzut kosci magii na lesser biore wand of whimsy.

Zastanawiam sie czy nie olac przerzut kosci magii bo raz sie przydaje a raz nie a jednak kosztuje 75 pkt i czy nie wyrzucic dp slaanesha bo w sumie miekki jest i ciezko schowac dzialo i 2 lordow przed ostrzalem - jedynie co to czary slaanesha kusza zwlaszcza asl w polaczeniu z szarza bloodcrusherow..

Jakies rady/opinie bardziej doswiadczonych kolegow....

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Na obecnych mapkach nie schowasz 2 demonów i działa . Dlatego warto przemyśleć sens drugiego demona na rzecz np heraldów nurgla i tzentcha. Poza tym masz 1 punkt z kompozycji nie wykorzystany. Teraz demony mają 5 wyborów a działo liczy się za 2 - poczytaj najnowszego kompa - jest na pierwszej stronie odpowiedniego topiku. Nie od rzeczy też jest pomyśleć o Putridach Glotkina z EoT - mają swoje wady i są podatni na psychologie ale są w miarę tani w punktach no i dają Ci jakąklowiek szansę - małą bo małą ale jedyną ,żeby powalczyć z odziałem HE z banerem smoka. Nie są takie drogie w kasie -warto je kupić.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Gibon

Post autor: Gibon »

Weź tecze, nie metal. Tam masz brame i bolta na puszki + trezon na reszte swiata i inne bajery. Jak Cie nie pojdzie, to zabijesz z tabelki :mrgreen:

Dwa demony schowasz bez problemu. Jednego za górke, a drugiego do kieszeni.

Na furiach nigdy marka nie dawałem, ale zawsze Khornowy wydawał mi się rozsądny. Tego bsb'ka weź nie, najlepiej nurglowego. Siedzi w plagusach + ew gleaming pedant na muchy, bo jak je wystawiasz na flance to nie zawsze maja do bsb zasięg. Jedne pinki troche kiepsko. 2x 0 z teczy zawsze spoko, ew brama jak nie lubisz rzucac bramy z 5 kosci na lordzie :D


Co to jest bloodcrusher?

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

PiotrB pisze:Nie od rzeczy też jest pomyśleć o Putridach Glotkina z EoT - mają swoje wady i są podatni na psychologie ale są w miarę tani w punktach no i dają Ci jakąklowiek szansę - małą bo małą ale jedyną ,żeby powalczyć z odziałem HE z banerem smoka. Nie są takie drogie w kasie -warto je kupić.
Fajne są ale totalnie nie pasują klimatem do demonów w ogóle dziwie się że ich dopuścili dla mnie to jednostka stricte WOCH
Gibon pisze:Weź tecze, nie metal. Tam masz brame i bolta na puszki + trezon na reszte swiata i inne bajery.

Co to jest bloodcrusher?
Wolę metal mam final transmutation i wszystko na puszki :) Bloodcrusherzy to taka biedna wersja skullcrusherow - slabysz save slabszy taf ale mam jakos do nich sentyment poza tym przy szarzy maja wygar o ile zdaza uderzyc :)

Zrobilem jeszcze 2 wersje rozpisek ktore bede testowal :

Lord of Change - Magic Level 4; Lore of Metal
Lesser Gift [25.0]
Greater Gift [50.0]

1 Daemon Prince of Nurgle- Lore of Death; Magic Level 3; Chaos Armour; Daemonic Flight

1 Herald of Nurgle - Battle Standard; Greater Locus of Fecundity
Banner of Swiftness [15.0]

29 Plaguebearers of Nurgle @ 435.0 Pts
FCG
Standard of Discipline [15.0]

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 165.0 Pts
FCG
Scarecrow Banner [5.0]

4 Bloodcrushers of Khorne @ 285.0 Pts
Standard; Musician
Gleaming Pendant [5.0]

5 Chaos Furies of Tzeentch @ 70.0 Pts
Daemon of Tzeentch

5 Chaos Furies of Tzeentch @ 70.0 Pts
Daemon of Tzeentch

4 Plague Drones of Nurgle @ 230.0 Pts
Standard

Models in Army: 57


Total Army Cost: 2395.0

Wersja 2:


1 Lord of Change @ 545.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Metal
Lesser Gift [25.0]
Greater Gift [50.0]

1 Herald of Nurgle @ 210.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Nurgle; Battle Standard; Greater Locus of Fecundity
Banner of Swiftness [15.0]

29 Plaguebearers of Nurgle @ 435.0 Pts
FCG
Standard of Discipline [15.0]


10 Pink Horrors of Tzeentch @ 165.0 Pts
FCG
Scarecrow Banner [5.0]

5 Chaos Furies of Tzeentch @ 70.0 Pts
Daemon of Tzeentch

5 Chaos Furies @ 60.0 Pts

1 Skull Cannon of Khorne @ 135.0 Pts

4 Plague Drones of Nurgle @ 230.0 Pts
Standard

5 Bloodcrushers of Khorne @ 350.0 Pts
Standard; Musician
Gleaming Pendant [5.0]

6 Flesh Hounds of Khorne @ 198.0 Pts
Ambushers

Models in Army: 62


Total Army Cost: 2398.0

Tu zamiast pieskow i 1 bloodcrushera wcisne drugi oddzial much. Ktora fajniejsza?

Gibon

Post autor: Gibon »

O tych bloodach to była ironia :wink:


Pierwsza rozpa bez sensu. Tecza na furiach absurd. Jak już chcesz grać na metalu to spoko, też idzie, ale licz się z tym, że niektóre paringi będziesz miał ciężej - orki, mirrory etc. Transmutacja zawsze spoko. Jakbym grał na metalu to brałbym 2x pinki. Wtedy wieksze prawdopodobieństwo, że rzucić coś na tej teczy lepszego, jak moja ulubiona brama 8) albo 2x 0

Druga lepsza. Wywaliłbym tych bloodów. Sam sobie odpowiedziałeś czemu - "biedniejsza wersja skuli" end. Raczej nie zdążą uderzyć, nawet jak polecisz na pałe to wszystkie kary na nich idą. Wystarczy ich osłabić i taka trójka może 2,5 nie mają niczego, a co dopiero wygaru. Dałbym więcej much + ew poisony z pedantem.

Tecza na furiach again. Jak już chcesz to daj Khorna +1S przy szarży. Możesz zrobić kuku masznkom i innym fastom.

Pieski są spoko, jak jeszcze wyjdą kiedy sobie tego życzysz to jest jeszcze lepiej.

No i ten banner na pinkach i FCG bez sensu. Sam muzyk im starczy do suifta - jak już nimi pograsz jakiś piach do oddają mało punktów nie?


Zamiast drugich much, możesz też bestie. Chodzi takie skurwysyństwo po stole i szuka zaczepki, trzyma, bije, straszy. Tylko musisz się w kompozycji zmieścić. To już zależy jak Ci sie lepiej będzie grało nie, 2x muchy, muchy + bestie albo 2x bestie.

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

na muchy koniecznie poison.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Gibon pisze:Tecza na furiach absurd
Gibon pisze:banner na pinkach i FCG bez sensu
Ucz mnie mistrzu.

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Furie obowiazkowo powinny miec marka nwm z kim Wy gracie ale kazdy kto w miare ogarnia wpadnie na to zeby zablokowac im marsz a na ld2jest troche slabo...
Bannery na pinkach to dobry pomysl przez te scenariusze.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

W pierwszej jak jeszcze nie wykorzystałeś wszystkich pkt compozycji, to daj death na guo.
Ale ogólnie obie rozpy do poprawy choćby przez nowego BLOODthistera :D
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Gibon proszę nie mów innym jak mają żyć, bo takimi radami doprowadzisz ich do samobójstwa.
Jak już Malfoj pisał, marki na furiach to podstawa, oczywiście ten sam co generał ma. Inaczej furie nic nie zrobią.
Metal to najlepszy możliwy lore(death zbyt przycięty), pisałem już o tym wiele razy. Gram na nim od samego początku podręcznika i nigdy go nie zamienię.
Obrazek

ODPOWIEDZ