DH 2500

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

DH 2500

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

1 Lord @ 310
general; shieldbearers; shield; 2xRune of Might; Rune of Destruction; 3x Rune of Warding (1+/4++, S6, d3W)

1 Thane @ 178
battle standard; shield; Rune of Iron; Rune of Dragon's Breath (zionięcie S4); War Standard

1 Runic Master @ 263
"shield; Rune of Denial (scroll); Rune of Dragon's Breath; Rune of Iron; Rune of Aegis (+1 MR); Rune of Harnessing (-1/+1 channeling)
Magic: Rune of Gleaming (-1 to hit); Rune of Resilience (-1 to wound); Rune of Resolve (6" magical mv)

1 Volley Cannon @ 160
Rune Crafted; flaming shot

1 Volley Cannon @ 155
Rune Crafted

1 Steamcopter @ 80

1 Steamcopter @ 80

1 Engineer @ 87
Wyrm-slayer rocket; shield

1 Engineer @ 87
Wyrm-slayer rocket; shield

30 Seekers @ 400
standard; musician; vanguard; Flaming Standard

5 Rangers @ 75
skirmish; throwing weapons


I do tego 2 opcje core'ów:


30 Clan Warriors @ 325
standard; champion; musician; shields; Runic Banner of Boldness

18 Marksmen @ 300
standard; musician; champion; great weapons

lub

40 Clan Warriors @ 415
standard; champion; musician; shields; Runic Banner of Boldness

5 Marksmen @ 70
musician

5 Marksmen @ 70
musician

5 Marksmen @ 70
musician


Nie umiem w to grać, więc chętnie wysłucham wszelkich uwag, szczególnie co do wyboru opcji core.
Armia opiera sie na 2 stabilnych klocach, cała kadra, poza inzynierami siedzi w tarczownikach. Gdy trzeba sie pofatygowac do rywala, to mam vanguard zabezpieczony przez skautów, a gdy trzeba przykampić, to mam miodne organy, 2 rakiety i nieco kusz na dobitkę.
Vanguard jest tez bardzo przydatny do zdobywania celów, ostatnio tylko dzieki niemu moglem coś pograc z HE, które maja przewage zarówno w strzelaniu, jak i w CC. Co robic, Panie, co robić... ;)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2016, o 19:02 przez Bearded Unclean 'Un, łącznie zmieniany 1 raz.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Bardzo fajna rozpa, opcja 2 moim zdaniem na pewno dużo lepsza - bo może Ci dać przewagę w wystawianiu jeśli ta będzie Ci potrzebna. No i 40 warriorów dużo lepsze niż 30, a 18 marksmenów i tak niezbyt dużo zrobi. Zastanawiam się tylko jak taka lista poradzi sobie z jakimś avoidancem, niby są dwa zionięcia, ale mają dość mały zasięg. Na żyrosach templatka czy pistolet?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Templatka.

Z avoidancem jest słabo, i chyba trzeba sie z tym pogodzić.
Grałem z mocno partzanckimi SE (inna rozpiska, ale tez z vanguardami i 2x organami), i czułem się jak dziewczyna na otrzęsinach wydziału "Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa" PW... czyli mało komfortowo ;)
Totalne okrążenie, duza presja na dystans, i iśc nie ma dokąd.
Mozna kombinowac z rozwijaniem klocków bardzo szeroko itd, ale na sukcesy nie liczę.

Te piątki strzelców to własnie głownie z myslą o deploymencie, chociaż zauwazyłem, ze wielu rywali wystawia sie od razu całoscia, zebym tylko nie miał pierwszej tury z organkami. Bez sensu, bo zazwyczaj potem w pierwszej turze naprawiaja błędy deploymentu, zamiast robic cos sensowanego, no ale kim jestem, żeby psuć innym zabawę? :)

Grałem wczesniej 27 tarczownikami z tymi samymi lordami, i nieco innym BSB, i w 3 bitwach kloca nie straciłem, chociaz wiele tez nie podziałali, bo nie szedłem zbyt agresywnie, a nikt tez nie był zbyt chętny wstawiac cokolwiek do CC z tym królem.
bardzo wazne okazuje sie zajmowanie znaczników, i vanguard jest tu nieoceniony. Szkoda ze skauci teraz słabsi...

Dzieki za odpowiedź.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Też mi się wydaje, że 2 opcja corów lepsza. Dwa pytania z mojej strony:
Co to jest avoidance? W sensie armia która unika kombatu czy jakaś zasada specjalna/jednostka?
Czemu nie masz organów? Przecież średnio wypłacają 14 hitów i ogólnie wyglądają na dużo lepsze od cannonów.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

@Jarek
Avoidance = gejowizna a'la Rince (no offence), czyli nie złapiesz mnie a ja będę czarował i strzelał shit out of you.
Volley Cannon = Organki.

@Bearded
Druga opcja corów zdecydowanie lepsza (w sensie ogólnym) ale w konsekwencji rozpiska wtedy za bardzo mi śmierdzi cornerhammerem bo z dwoma klockami nie bardzo jest czym się pchać do ogarniętego przeciwnika.
Kadra też mi jakoś nie bardzo wygląda - nie licząc króla za łatwo ich upolować, chyba że hordę w ranki zwiniesz.
A przy okazji - dwurak na BSB nie oznacza czasem, że zioniesz z Ini 0?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1040

Post autor: Dancaarkiiel »

Danrakh pisze:@Jarek
A przy okazji - dwurak na BSB nie oznacza czasem, że zioniesz z Ini 0?
Tylko broń uderza z I0, Breath Weapon rozpatruje się z inicjatywą atakującego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

@Danrakh: BSB ma tarczę, wkradł sie błąd. Kadra ma T5 i ASv 1+ od przodu, i tyle musi wystarczyć. Ten klocek często będzie zwiniety w szeregi, i wtedy kowala i bsb mozna ustawic w drugim szeregu. Powiem Ci, ze na 9 bitew w 9th Age, tylko raz straciłem herosów w CC, a było to w bijatyce z wagonem kawalerii LIZ z dwoma zabijakami. Wtedy to był klocek Iron Guard'ów, bo jeszcze byli dobrzy ;)
Stawiam na zionięcia, bo klocek nie ma wygaru w CC, a trzeba jakoś łamać rywala, no i czasem zdjąć regenerację.
W niektórych matchupach będe zdecydowanie kampił, ale jak do tej pory, w niemal kazdej bitwie idę miej lub bardziej do przodu. Pewnie masz rację, nie będzie łatwo powalczyć dwoma klocami z dobrym rywalem.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Obecnie regeneracja nie działa tylko na płonące ataki (nie tak jak kiedyś że była ściągana na całą fazę).
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@Danrakh mój błąd. Ech te nowe nazwy...

@Laik I jeszcze na Lethal Strike (czyt. KB)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ