Prawdziwy Król Goblinów

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Prawdziwy Król Goblinów

Post autor: QQrydza »

BO jeszcze nie grałem, ale powinny być dobre

Orki maja ten problem, ze nie ma gdzie trzymac maga. Poza tym płacisz więcej za 1 rana i 1 T - a czarujesz dalej tak samo. + Ten klocek gobo w core ktory dostarcza jest naprawde dobry, tylko Jezus przez pomyłke nie ma na nim parry :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Zdaje sobie sprawę że przepłacam ze orcs szamanów ale ja gram na error boyzach (50+50 choc teraz terstuje 40+40+20) i muszą szamani być w stanie przemieszczać się w tych unitach

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No spoko, dla mnie placenie za ten sam luk podwojnej ceny sie raczej nie kala, ale theme fajnie wygląda
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

ja nie patrzę na to przez pryzmat samego strzelania.
Z goblinami jest ten problem że giną od byle czego. Nawet skontrowanie często się nie opłaca bo za dużo ich oddaje życie.
A te T4 robi robotę

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Gobo z łukami (commony) mają parry save'a co robi z nich miłą kontrę. Taka standardowa piechotka z 5+ armour savem
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja tylko raz te gobliny oddalem, bo zbolkowałem. Imo 2 modele > 4T ale co komu działa to działa. Roznica nie jest az tak duza. + Jestem Krolem Goblinów kurde ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Turniej wygrany, gobliny sa spoko BO sa bardzo spoko. Dziki, generał do wymiany, rydwany orcze sam nie wiem
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Gratuluje
Więcej szczegółów
czy rozpiska jak wyżej
jakie parringi
krótka relacja

BO :):):) mi te 10 śmigają że hej

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Goblin 4 levl, master, DS., ring of fire, 510
Generał, orc na dziku, tarcza, lanca, dragonhelm, +1 LD, waargh, 320
Kowoboj na squigu, light lanca, 116
Kowoboj na squigu, lanca, 122
BSB, korona 18 cali LD, BSB, łuk, 204
48 FCG Warbanner Bow+Shield CommonGobo z 3 shady gitami, 504
30 NightGobo, łuki, mus, 2 fanole
8 dzików muzyk tarcz, 264
2 x 10 black orków muz, 220
2 x orc chariot, 170
2 x arok, 480
2 x doomdiver, 180


Bitwy byly w milej atmosferze a paringi nieprzyjemne rozpiskowo: vc vc monokhorne. BO wygraly mi sporo walk i scenariusze. Rydwany troche mniej bo fatalnie walcza po szarzy i nie ma tego 3+.

Vs demony 30 łuków i DD zabiły pełnego czystego blodka z regenką :) Taki Life.

Gralem z dzikiem generalem gdzies to tu jest xD tak czy siak slaba to koncepcja. Brakuhe bicia wchodzi kosiarz na rydwanie i wiara w to ze nie bede gral na 2 nieflaming dziala i dywinacje xD

Teraz wracam czesciowo do przeszłości (stare cory) ale mam i nowości:

Orc Warlord, rydwan, Waaargh (gienio), Kosa d3d3, dragonhelm, jednorazowy reroll, pota Inicjatywy, 550.0 Pts
3 x Cave Goblin Chief, squig, tarcza, light lance, 116.0 Pts
1 Goblin Chief, BSB, Korona 18 ld, tarcza, 200 Pts
1 Goblin Witch Doctor Master, 4 czary pyro, DispelScroll, Ring of Fire, 510.0 Pts
40 Goblins, Sh&bow, FCG, 3 skulkery, 410.0 Pts
2 x 30 Cave gobo, mus, bow, 2 mad gitz, 360
2 x 10 BO, mus, 220
2 x DD, 180
2 x 1 Gargantula @ 480.0 Pts

Koleś na rydwanie miał pierwotnie 1+ reroll. Ale teraz jest 80 punktów tańszy, moze dawać flee i ma warda chociaż na cannony demonów i metal. Jako że to i tak odpowiedź ostatniej szansy, to nie jest to takie złe - chyba? Zostąją 2 x BlackOrci bo robią robote, i może to troche ułątwi rozpisce granie na scenariusz. Dochodzi też 3 squig, bo nie ma za te punkty nic lepszego (za małe lance x 2 i jednego kowobja wejdzie fascik ale oni sami sensownie dośc odginają w turze waaaagh)

Boli tak naprawde 1) niepewny generał i powazny problem orków czyli generał, który nic nie robi poza rozdaniem LD (odpada nawet goblin king z wizard hoodem bo ma wtedy 8 ld...) 2) To, że nie kupuje orków corowych. Moze powinienem generałem zrobić shamana z +1 LD ktory bedzie biegał w BO i miotał shamanismem? Albo też dac go na rydwan/dzika i niech se bryka... Szkoda że nie mogę miec potwora-generała-maga (pozdro se wdg VC doch etc :D) 3) mało goblinów w goblinskim klocku i brak warbannera
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

A co powiesz na kloc zwykłych big uns z dzidami i warbossem? Twarde, z wygarem, ma static i scoruje. Warbos czarny 4++, dragonhelm, pickaxe. Banner z ogniem na klocu.
Reszta kadry w goblinach. Masz bezpiecznego klepacza i 9ld, a przeciwnik ciężki unit do skasowania.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2062
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Qc, dziwi mnie ze nie ogarnales jakim hitem są goblinie rydwany. 2x 3 w rozpie to byłoby to. Co do generała, nie jestem przekonany do tego złożenia. Za łatwo może zginąć, z buta w klocku lepszy, albo goblin z korona i rozdawaniem ld na 18" eco
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To ze was rozjezdza jezus to nie znaczy ze 3 wozki kosztujace 2/3 tego co pajak moge bezkarnie wystawic na slasku ;). Ale co do gienia to sie zgadzam.

Kolaten, taki uklad popatrz
Goblin Witch Doctor [510pts]: 3x Additional Learned Spells, Common Goblin, Pyromancy, Wizard Master
·· Magic Items: Dispel Scroll, Ring of Fire

Lord of Fightin' [495pts]: Army General, Feral Orc, Shield, Waaagh!, Warlord
·· Magic Items: Axe of the Aporcalypse , Bronze Breastplate, Waaargh! Paint

Lord of Sneakin' [110pts]: Cave Gnasher, Cave Goblin, Chief

Lord of Sneakin' [110pts]: Cave Gnasher, Cave Goblin, Chief

Lord of Sneakin' [200pts]: Battle Standard Bearer, Cave Goblin, Chief, Shield
·· Magic Items: Crown of the Cavern King

+ Core +

Goblins [360pts]: Bow, Cave Goblin, 30x Goblin, 2x Mad Git, Musician

Orc 'Eadbashers [810pts]: Feral Orc, 30x Orc 'Eadbasher, Spear
·· Champion
·· Musician
·· Standard Bearer
···· Veteran Standard Bearer: Banner of Speed

+ Special +

Gnasher Wrecking Team [140pts]

Iron Orcs [220pts]: 10x Iron Orc, Musician

Iron Orcs [220pts]: 10x Iron Orc, Musician

+ Death from Above +

Greenhide Catapult [180pts]: Git Launcher

Greenhide Catapult [180pts]: Git Launcher

+ Big'N Nasty +

Gargantula [480pts]

Gargantula [480pts]

++ Total: [4495pts] ++
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Jeśli frenzy Cię nie boli, to wszystko jest git :) no może tylko banner bym zmienił na ogniowy.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Co Ty chorujesz na ten ogien :D jak mam mieć 5 albo 6 swiftsride, to wole 6 :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »


+ Characters +

Goblin Witch Doctor [340pts]: 3x Additional Learned Spells, Common Goblin, Pyromancy, Wizard Apprentice
·· Magic Items: Ring of Fire

Lord of Fightin' [460pts]: Feral Orc, Shield, Warlord
·· Magic Items: Axe of the Aporcalypse , Plates of Tuktek, Potion of Swiftness
·· Wyvern: Wyvern - Feral Orc Lord of Fightin'

Lord of Fightin' [440pts]: Army General, Feral Orc, Great Weapon, Waaagh!, Warlord
·· Magic Items: Bluffer's Helm, Lucky Charm, Waaargh! Paint

Lord of Sneakin' [200pts]: Battle Standard Bearer, Cave Goblin, Chief, Shield
·· Magic Items: Crown of the Cavern King

+ Core +

Goblins [368pts]: Bow, Cave Goblin, 31x Goblin, 2x Mad Git, Musician

Orc 'Eadbashers [762pts]: Feral Orc, 28x Orc 'Eadbasher, Spear
·· Champion
·· Musician
·· Standard Bearer
···· Veteran Standard Bearer: Banner of Speed

+ Special +

Iron Orcs [220pts]: 10x Iron Orc, Musician

Iron Orcs [220pts]: 10x Iron Orc, Musician

+ Death from Above +

Greenhide Catapult [180pts]: Git Launcher

Greenhide Catapult [180pts]: Git Launcher

+ Big'N Nasty +

Gargantula [480pts]

Gargantula [480pts]

+ Large Mounts +

Wyvern Mount [170pts]

++ Total: [4500pts] ++
Jeden z bardziej znosnych chamskich klocow w tej armii. W wersji cywilizowanej za jednego pajako wchodza odginaczki i smietnik... i jest rozpa z dmp 2016 ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Mi tu wychodzi 4530 pkt. Błąd chyba na lordzie na wyvernie.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kopiowalem z battlescribe a ufam mu xD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

No dobrze, napisałem "chyba", ale tak naprawdę nie miałem na myśli że "chyba" :)

JEST błąd w lordzie na wyvernie. :D

Lord: 280
tarcza: 10
wyvern: 170
axe: 130
tuktek: 60
potion: 10
razem: 660

U Ciebie: 630

Drugi Lord też jest za tani o 30 punktów, wygląda na to że BS ma błąd w bazowej cenie Feral Orc Warlorda.

Dodatkowo uważam że Lucky Charm na Generale nie ma zbytniego sensu. Przerzut nieudanego Armour Save 6+ jaki wyciągasz dupy nie urywa ;)

Nie ma za co :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Tak, masz racje warlordow liczy o 30 taniej. A lucky charm to pozostalosc po jakichs wczesniejszych ukladach (bronzeplate chyba).

No to za 50 musi cos poleciec... smutne, bo pewnie wyleci ring of fire. Ale co zrobić grac trzeba mag taki tani ; /
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Chciałem wpaść do Szczyrku orkasami. Musiałoby się od cholery rzeczy złożyć abym dał radę, ale co tam, wierzyć trzeba zawsze.

Jestem trochę ograniczony jeśli chodzi o modele, ale mógłbym złożyć coś takiego.

1 Iron Orc Warlord @ 600.0 Pts
General; Iron Orc Warlord; Waaargh!; Plate Armour
Lucky Shield [10.0]
Dusk Stone [60.0]
Axe of the Aporcalypse [130.0]
1 War Boar @ [0.0] Pts

1 Goblin Witch Doctor Master @ 510.0 Pts
Goblin Big Shaman; 4 Learned Spells; The Pyromancy
Book of Arcane Power [100.0]
Ring of Fire [50.0]

1 Goblin Chief @ 204.0 Pts
Goblin Chief; Light Armour; Bow; Shield; Battle Standard
Crown of the Cavern King [80.0]

1 Feral Orc Chief @ 270.0 Pts
Frenzy; Great Weapon; Shield
Plates of Tuktek [60.0]
Divine Icon [40.0]
1 Mount: Wyvern (Orc, Feral) @ 170.0 Pts

29 Feral Orc 'Eadbashers @ 840.0 Pts
Frenzy; Mammoth Stabber; Paired Weapons; Veteran Magic Standard; Musician
Banner of Speed [50.0]
1 Orc 'Eadbasher Champion @ [20.0] Pts

31 Goblins @ 314.0 Pts
Goblins; Light Armour; Spears & Shields; Standard; Musician; Scoring
1 Goblin Champion @ [20.0] Pts
3 Shady Gits @ [30.0] Pts
Paired Weapons; Light Armour

8 Mounted 'Eadbashers @ 511.0 Pts
Orc Boar Eadbashers; Lance; Shield; Heavy Armour; Standard; Musician
Flaming Standard [45.0]
1 Orc 'Eadbasher Champion @ [20.0] Pts
9 War Boar @ [0.0] Pts

1 Orc Boar Chariot @ 170.0 Pts
2 Brutal Rider @ [0.0] Pts
Lance
2 War Boar @ [0.0] Pts

1 Orc Boar Chariot @ 170.0 Pts
2 Brutal Rider @ [0.0] Pts
Lance
2 War Boar @ [0.0] Pts

5 Goblin Raiders @ 130.0 Pts
Goblin Raiders; Light Armour; Shield
5 Wolf @ [0.0] Pts

5 Goblin Raiders @ 130.0 Pts
Goblin Raiders; Light Armour; Shield
5 Wolf @ [0.0] Pts

1 Gargantula @ 480.0 Pts
8 Forest Goblin Crew @ [0.0] Pts
Light Lance; Bow

Models in Army: 81
Total Army Cost: 4499.0

Co na to powie Samozwańczy Król Gobelinów.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ