Prawdziwy Król Goblinów

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Prawdziwy Król Goblinów

Post autor: QQrydza »

gralem na SE: 2 levl light 2 kestrele 2 luczniki 2 wildy. Zastrzelilem :P Zginelo to co jest slabe wiec ropza teraz wyglada tak:

mag ds
mag sceptra
bsb pierscionek

2x30 gobo 2 fanoli muz std shortbow

2x10 hoppersow

2 bolce
doomdiver overseer
mangler

wolnych punktów około 170. Pomyslow na spozytkowanie brak :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

dodaj splaterera z overseerem też.
Poza tym poziomy dla szamanów możesz dodać.
Możesz przesunąć pierścionek na maga a bsb dać mazza's zapping bow.
Może większą liderkę jednak? 50 goły ork, 25 dyscyplina.
Jakaś inna fajna szmata? flamingi?
Jakbyś chciał odginaczkę to jednak grotlingi są zwyczajnie bardzo tanie i dostatecznie dobrze można nimi pograć.
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

splatter już jest nielegalny bo 0-2 choice w warbandzie to 1
Orc generał nie ma gdzie wejść czyli łatwe punkty dla przeciwnika

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

PSz pisze:splatter już jest nielegalny bo 0-2 choice w warbandzie to 1
Legalny. Ograniczenie specjali jest w warbandach 0-2. Oddział Greenhide catapults został wzięty jeden póki co w formie Git launchera (która to opcja w warbandach jest 0-1). Można jeszcze wziąć jedną katapultę w opcji Splaterera (też 0-1 w warbandach).
Ork tak, bez sensu ale może już dyscyplinka się zmieścić jak nie ma co innego wrzucać. Wszak te paniki mogą się trafić.
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Dzięki za info o splaterze.
Ld tu brak. Każdy test paniki to zło

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Gdzie chcecie trzymac tego orka za 50? Insignifiant a jazdy klocek do trzymania gienia to gigantyczny i bezuzyteczny podatek

Mozna dac dyscypline na bsb mozna dac poziomy i mozna dac klopa z overseerem. Jestem ns tak

Ld 8 na 3 kosciach musi starczyc bo ktos ma kompleksy lordow

mag ds 95
mag sceptra 75
bsb pierscionek dyscyplina 110
generał zappa bow 65

2x30 gobo 2 fanoli muz std shortbow 2x150

2x9 hoppersow 2 x 100
2 bolce 2x 45
doomdiver overseer 100
klopa overseer 100

mangler 65
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

bardzo mocna, bardzo nudna rozpiska.
też lubię pominąć jakąś fazę gry. częściej pomijam magię i/lub strzelanie niż ruch.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

7 dzików vs 5 wildów, 153 vs 145. Porównaj hit power. Zapłacz. Wex defens ;D

Nasze mocne CC poza hopperami (ktorych mam max) jest skandalicznie za drogie moim zdaniem. Strzelanie za to wybitnie tanie (lucznik za 3 punkty? "pociski" z s5 ap? maszynki w cenie standardowej ale zabijające na 1200 już dużo tam, gdzie na 2500 było mało?).

Nie wykluczam że squigi by grały na te punkty. Problemem będą rozpiski takie jak moje - magia i pew pew. Imo
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Iron ork champion - generał, plate
+24 IO, plate, dyscyplina (9Ld!)

20 savage'y z relentless
5 wilków tarcze

30 squigów
6 hopperów

pająk

Chyba mnie nie wystrzelasz... 5 wildów też sobie możesz wsadzić :D
Mam nawet muzyka na savage'ach :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

super, fajna rozpa.
Nie wciśniesz scrola na gienku? :)
Mimo wszystko na pewno się przyda.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Przecież Ty nic tym nie robisz :D ja myslalem ze masz tych oddzialow po 30 - 40 a tu taka bieda... :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

każdy mój jeden oddział zabija Ci całą armię.
wiadomo - coś wystrzelasz, coś tam nadwątlisz z magii albo zbafujesz i przepchniesz, ale...
każdy mój jeden oddział zabija Ci całą armię

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Yhym chyba manglera :D 4 tury bedziesz do mnie szedl xD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Na małym stole? Grałeś to już?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

orki maja 4 move, więc na classicu 3 tury idzie po 8 a potem ma szarże na 6 na kostkach. Squigi sa nieco szybsze (5 ruchy swifstride) pająk też, ale obie te zabawki sa wdziecznym celem dl magii i strzelania

Grałem na SE gdzie doleciał do mnie bardzo szybko, ale rozpiska jak widzisz miała dośc mało woundów więc umarła błyskawicznie.

Jak podejdzie blizej mozna odginac magami (savagy starczy odgiac tylko raz). No i mam kontre z hopperow które te orki bardzo solidnie przerzedza tak, że fanatycy i mangler mają już naprawdę malo pacynek do zdejmowania.

Problem predzej powinny sprawiać szybkie i pancerne rzeczy i lepsze gunline (DF EMP HE)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Qcu jak widze nie zrozumiałeś najważniejszego:
każdy mój jeden oddział zabija Ci całą armię
Szach i mat :wink:

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

:D

jak Ty to liczysz, co? chowasz się 6 cali od krawędzi, tak? jeszcze dalej?
i stamtąd tak tym krótkim łukiem dokazujesz?

Po dwóch moich turach:
fast kręci bączki wokół Twojej armii, choć pewnie nie żyje
dzikusy przeszły 20 cali, 12 to go
squigi przeszły 20 cali, 12 to go
pająk pewnie umarł... jak nie, to przegrałeś grę
IO sobie człapią - to fakt, ale nie potrzebuję dyscypliny, może faktycznie lepiej +1Mv

przepchniesz 4 ofensywne czary w 3 tury? łuczki tylko 2 razy uderzą nawet jak zaczynasz, maszynki same hity?
pamiętaj, że albo stoisz daleko albo się cofasz, więc z tym celowaniem jest tak sobie.

potem dowolny kombat przegrywasz o 5-7. zaufaj mi - gram na takie defensy od jakiegoś czasu. 3 odginaczki z Mv4 nie starczą, szczególnie, że kosztują majątek.

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Tak swoją drogą Qc to nielegalna ta Twoja rozpa bo za dużo hopperów masz. Możesz mieć po 8 w oddziele.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No fakt, po 8 hoperow.

to dajemy dodatkowe czary na goblinach zeby p17 wrzucac -d3 do move :D

p17, spoko kazdy jeden oddzial mnie zabija, jest ok, ja nic nie robie, z magi nie wchodza czary bo castingi az zawrotne 3+ i 4+ :* Jest git serio. A 4d6 s5 (a to tylko dóch fanatyko :D) i mangler to cos po czym kazdy z Twoich unitow zabija goblinki tak prosto :*
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Paulinka hyba tego tak nie zostawisz żeby wyszło na rude?
Qcu pozwolisz żeby nickowy transsex zgrywal warbossa?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ODPOWIEDZ