szczwane plany

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

szczwane plany

Post autor: Szczwaniak »

zaczynam powoli przymierzać się do rozpiski na szczyrk. Nie grałem od września więc może być lipna.
szczyrk4500 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Iron Orc Warlord @ 610.0 Pts
General; Iron Orc Warlord; Waaargh!; Lance; Shield
Sprout of Rebirth [80.0]
Plates of Tuktek [60.0]
Potion of Swiftness [10.0]
1 Orc Boar Chariot @ [0.0] Pts


1 Cave Goblin Witch Doctor Apprentice @ 360.0 Pts
Cave Goblin Shaman; 4 Learned Spells; The Witchcraft; 2 Power 'Shrooms
Pan of Protection Pinchin' [30.0]

1 Cave Goblin Chief @ 200.0 Pts
Cave Goblin Chief; Light Armour; Battle Standard
Crown of the Cavern King [80.0]

49 Cave Goblins @ 460.0 Pts
Cave Goblins; Spears & Shields; Standard; Musician; Scoring
1 Goblin Champion @ [20.0] Pts
1 Mad Git @ [50.0] Pts

7 Orc Boar Riders @ 188.0 Pts
Orc Boar Riders; Light Lance; Light Armour

38 Orcs @ 576.0 Pts
Orc Ladz; Shield; Spear; Light Armour; Veteran Magic Standard; Musician
Icon of Relentless Company [30.0]
1 Orc Champion @ [20.0] Pts

29 Iron Orcs @ 780.0 Pts
Plate Armour; Shield; Standard; Musician
1 Iron Orc Champion @ [20.0] Pts

1 Grotling Scrap Wagon @ 90.0 Pts
1 Grotling Scrap Wagon @ 90.0 Pts

1 Giant @ 280.0 Pts
1 Great Green Idol @ 380.0 Pts
1 Gargantula @ 480.0 Pts


Models in Army: 126
Total Army Cost: 4494.0


Plan jest być szybkim i wściekłym. Nie mogę zdecydować co obecnie do odginania jest najlepsze. Bo boar boyzi tylko 20 pkt drożsi ale znowuż 4 ruchu mniej. Waham się jaki sztandar na czarne orki dać, ale chyba +1 do ruchu? Magia też nie wiem która najlepsza pod napór. Najciekawszy dla mnie ork na rydwanie, syto wygląda, ale łatwo zatrzymać i masa punktów w nim. Jakieś porady w którą stronę to ruszyć, żeby jak najszybciej wylądować i zgnieść :evil: :D
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Szymu
Chuck Norris
Posty: 358
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Szymu »

Na Twoim miejscu pomyślałbym na piromancją - bardzo fajna domena- oraz nad wrzuceniem dwóch git luncherów (dawne doomki).
Za Green Idola i Giganta wrzuciłbym drugiego pająka oraz odginaczkę - reszta wygląda całkiem spoko. Odnośnie klocka cave goblinów to bym się zastanowił czy nie lepsza byłaby opcja common goblinów z 3 shady gitami.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Szymu pisze:Na Twoim miejscu pomyślałbym na piromancją - bardzo fajna domena-
Temat Piromancji poruszony został na ostatnim krakowskim konklawe magów 8) Utkwiły mi w pamięci słowa "bardzo niedoceniana domena". Zastanawiam się nawet czy nie wziąć jej do Empire. Główny argument - robi punkty (pociski) i dodatkowo posiada czary w jakiś tam sposób wspierające Twoje jednostki (+1 to wound czy shild z pociskami). Jak pisze Szymu i w swoich rozpiskach Qc warto się nad nią zastanowić :wink:
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Metal - dywinacja - pyro/occultysm/druidysm maybe? Tak imo wyglądaja priorytety. Zaleznie od dostepności brałbym w takiej kolejności

Reszte wyborów masz ciekawą, więc najlepiej pograj i zobacz czy Ci sie sprawdza. Nie ma sensu doradzać w stylu "wyrzuc gigusia i idola" bo ktoś to musi ograc ;)

Pomyśl nad mininok bannerem na BO. Robią wtedy coś specjalnego, chociaż dalej uwazam ze stosunek cena - jakoś powoduje, że tylko minimalne oddziały na niektore paringi sie przydają
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Dzięki za porady. Poczytałem te różne magia i njchętniej druidyzm właśnie, tylko się nie da. 1)Na pewno zostawię nocniki z bsb, vanguard jest syty tyle nie wiem czy dawać luki czy lepiej pod Spears and shield, co uważacie jest bardziej uniwersalne kiedy chcę napierać?
2)zostawię też monstery coby popatrzeć jak się każdy sprawuje.

3) właśnie nie wiem jak z tymi klockami, może lepiej dwa klocki orków, jeden luki, drugi dzidy?
4) do tego irony chyba wolę jak są,
5) gienio myślę że da radę
6) najbardziej mnie nurtuje co dać do odginania, co najlepsze: pająki, wilki, może gobos na wilku?

Dzięki za pomoc.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Wilki do odginania

Gobliny musza miec 3 fanatykow i shieldy jak chcesz napierac. Ale napieranie nimi to oddawanie bsb czesto. Do napierania sa common gobo ze skulkerami

Orkom daj luki za speary

Wszystko zawsze chodzi w formacji 5 z przodu i breakuje przeciwnika wiec warbanner na goblinach raczej
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Unnamed4500 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Feral Orc Warlord @ 435.0 Pts
General; Frenzy; Waaargh!
Potion of Swiftness [10.0]
Glitering Cuirass [60.0]
Fencer's Swords [45.0]

1 Iron Orc Chief @ 370.0 Pts
Iron Orc Chief; Great Weapon; Plate Armour; Shield; Battle Standard
Sprout of Rebirth [80.0]

1 War Boar @ [0.0] Pts

1 Goblin Witch Doctor Apprentice @ 290.0 Pts 4 Learned Spells; The Pyromancy

2x30 Cave Goblins @ 310.0 Pts m, 1 fanatic

31 Orcs @ 510.0 Pts fcg, bow, spear, shield, icon of the relentless company

2x5 Goblin Raiders @ 120.0 Pts

25 Iron Orcs @ 726.0 Pts fcg, banner of speed

6 Trolls @ 460.0 Pts

2x1 Greenhide Catapult - Git Launcher @ 180.0 Pts

1 Gargantula @ 480.0 Pts

Models in Army: 141
Total Army Cost: 4499.0

BSB wskoczy do ironów, może uciec jak by co. Gienio raczej do orków zależy od przeciwnika. Nie wiem właśnie jak go złożyć, wydaje mi się że jest w miarę ok, bo niby trafiają go na 5/6 niżej na pewno nie, a ma warda niby jeszcze. Cory tak zostaną, specjale też. katapki żeby coś postraszyć, no a pająk to wiadomo. Mag będzie pewnie skakał między goblinami, albo się go pochowa gdzieś.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Unnamed2500 Pts - Orcs & Goblins Army

zwykły ork szaman, Gienio, szamanizm, 4 czary, korona autokracji, czariot - 455pts

zwykły goblin bsb, korona - 200pts

39 zwykłych goblinów, łuk+tarcza, warbanner, muzyk, 3 shady gity - 412 pts

10 dzikich orków na dzikach, muzyk, dwie bronie - 360 pts


10 Iron Orcs - 200 Pts

5 Trolls - 392 Pts

Gargantula - 480 Pts

Models in Army: 67
Total Army Cost: 2499.0


Niby kończymy grać na 1.3.4 ale pomyślałem, że wrzucę, jakoś się trzeba pożegnać z małymi punktami pewnie :(

Ogólnie napór, trzy scoringi, magia, trochę strzelania, nie ma odginaczek, ale po co skoro taka uber rozpa :D . Ktoś coś ? :D
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

ODPOWIEDZ