ETC 2014

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

ETC 2014

Post autor: Lidder »

Całość prac AR Team widoczna po zalogowaniu na forum tutaj: LINK
Propozycja oceny malowania na ETC: LINK
Dyskusja na temat bohaterów specjalnych na ETC: LINK
Komentarze odnośnie ograniczeń ETC: LINK
Mapki ETC: LINK
ETC Q&A: LINK


Final Draft Rulepack for ETC WFB 2014 (<= LINK)

Army Composition, Draft 3.5
1. Rule changes

• Up to 2 Characters per unit can get "look out sir" against the following spells: Dwellers Below, Final Transmutation and Dreaded 13th. Normal requirements for Look Out, Sir! apply.
• BSBs can take all the equipment their unit type has access to as if they weren't BSBs. Wood Elf BSB can take kindreds and do not lose their longbow.

2. Magic Restrictions

• An army may use up to maximum 12 power dice during each magic phase
• A player can never use more than 5 power dice to cast a spell, no matter the source. For the Lore of Death and the Okkam's Mindrazor spell, this is lowered to 4 power dice.
• Apart from Winds of Magic, an army may only generate up to 2 additional Power or Dispel Dice per magic phase (including channelling). Any extra dice above this is discarded and lost.

3. Team restrictions

• A team consists of 8 players, each of which with an army from a different army list
• A team may not contain more than 2 armies with 3 or more Lore of Death spells. Beastmen and Tomb Kings do not count towards this limit.

4. Army Building Restrictions

• All the Army building restrictions are applied only during the creation of the roster, and may be ignored during the game (for example, by joining characters to units or creating new units)
• The army lists allowed are those from any of the currently published GW Army Books, and The Legion of Azgorh from Tamurkhan. No other unit or army list may be used on the event.
• Special or Named Characters are not allowed
• Fozzrik’s Folding Fortress may not be taken.
• Units cannot be more than 60 models nor 450 points. This does not apply to characters.
• All army sizes are 2400 pt, except when specifically stated in brackets.

Beastmen (2700)

• Maximum unit point cost is increased to 550
• Victory points achieved against Beastmen are decreased by 10%
• May generate up to 3 Power Dice
• Gor and Minotaur units may carry magic standards (max 50 points)

Bretonnia (2500)

Chaos Dwarfs (The Legion of Azgorh)

• K'daai Destroyer/War Machine/Hellcannon (max 1)/Chalice of Blood and Darkness, max 4
• Chalice of Blood and Darkness (counts as 2)/Death magic in the army/Dispel Scroll, max 2
• Ashstorm can’t be cast with more than 4 Power Dice

Daemons of Chaos

• Beast of Nurgle, max 7 models in total and 4 models per unit
• 4 or more Beast of Nurgle models in the army/Skull Cannon (max 1)/1st Nurgle Herald/Great Unclean One with Lore of Death, max 2

Dark Elves

• Reaper Bolt Thrower/Each 5 (or fraction) shade models/Dark Rider with Repeater Crossbow units/Darkshard units, max 7
• Dark Rider units, Characters on Dark Steed, max 3 each
• Dark Rider models after 15/Doomfire Warlock models/Character on Cold One or Pegasus/Character on Dark Steed (counts as 2), max 15
• 6 or more Doomfire Warlock models/mounted Supreme Sorceress with Lore of Death or Dark Magic/Sacrificial Dagger, max 1

Dwarfs

• Cannon/Grudge Thrower/Organ Gun/Flame Cannon/Each 2 (or fraction) Gyrocopter after 3, max 4

Empire

• Steam Tank/One or more duplicated war machines/Each 5 (or fraction) Demigryph models/War Altar and 2 or more Light Wizards in the army, max 3
• Great Cannon (max 2 if Steam Tank in the army)/Steam Tank (max 1)/Hellblaster Volleygun/Each Light Wizard after the first in an army with War Altar, max 4

High Elves

• Book of Hoeth/Banner of the World Dragon/Unmounted Frostheart Phoenix, max 2
• Frostheart Phoenix/Star Dragon/Moon Dragon, max 2
• Archmage with Lore of Shadow or Death cannot use Book of Hoeth
• Eagle Claw Bolt Thrower/Each 8 (or fraction) Shadow Warrior or Sister of Averlon models/Archer units, max 7
• Ellyrian Reaver units, max 3

Lizardmen

• Skink Skirmisher units (max 4)/Skink Cohort unit/Flying, non-Frenzied, units or characters/Salamander models, max 14

Ogre Kingdoms

• Gnoblar units, max 3
• Crown of Command (counts as 2)/Runemaw/4 or more Characters/6 or more Mournfang models, max 3
• 2nd Ironblaster (counts as 2)/Lords present in the army/4 or more Mournfang models, max 2
• Hellheart/Dispel Scroll, max 1

Orcs and Goblins (2500)

Skaven

• Rat Swarm units, Giant Rat units, Warlock Engineers, max 3 each
• Skaven Slave models, max 120
• Gutter Runners max 20 models
• 2nd Warp Lightning Cannon (counts as 2)/Screaming Bell/Hellpit Abomination (max 1), max 2
• Doom Rocket/Brass Orb/Power Scroll/Screaming Bell, max 2

Tomb Kings (2700)

• Maximum unit point cost is increased to 550
• Victory points achieved against Tomb Kings are decreased by 10%
• May generate up to 3 Power Dice
• Skeleton Archer models, max 80
• Neferra's Scrolls of Mighty Incantations can't be taken by model with Lore of Death

Vampire Counts

• Zombies, max 3 units and 120 models
• Ethereal Characters (max 2)/Ethereal units, max 3
• 2nd Crypt Horror unit/11 or more Hexwraith models (max 20)/3 or more Death spells in the army/Quickblood (only if combined with Red Fury), max 1
• Terrorgheist (max 1)/9 or more Crypt Horror models (max 16)/one or more Banshees/Red Fury, max 2

Warriors of Chaos

• Exalted Hero on Daemonic Mount/Daemon Prince/one or more Core Chaos Chariots (max 3)/Skullcrusher unit, max 4
• Daemon Prince/Chimera, max 2
• 2nd Hellcannon/Lore of Death and/or Tzeentch in the army, max 1
• Third Eye of Tzeentch/Talisman of Preservation/Armour of Destiny, max 1 on the same model
• Chaos Armour/Soul Feeder/Dragonhelm/Dragonbane Gem/3 or more Wizard levels/Daemon of Nurgle/Flying/Lore of Death or Nurgle, max 3 on the same Daemon Prince

Wood Elves
• Non character model with Asrai longbow, max 90
• Hagbane tips/Trueflight arrows/Waywatchers(counts as 2)/Waystalker (counts as 5), max 60
• Lore of death on spellweaver/moonstone of the hidden ways/3 or more Waystalkers, max 1
• 8 or more Sisters of the Thorn in the same unit/Spellweaver on Elven Steed with Death or Dark magic, max 1
(• Forests placed by wood elf player can be magical)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2014, o 19:20 przez Lidder, łącznie zmieniany 28 razy.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

widać sporo podciągną WE, Póki co wygląda fajnie tylko zastanawia mnie czemu nagle z 40 modeli na unit przeskoczyli na 60. Być może wrócą na stoły wielkie hordy slave'ów, goblinów itp
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Czytam co tam pisają na bieżąco i o dziwo pomimo wielkiego lamentu jakie tam persony weszły to ten nowy pakiet zasad od początku wygląda na mniej ograniczający i bardziej user friendly
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Ja zaczytałem się tematem dot. DoC. Dirty Player im przytakuje i zwodzi bo te ograniczenia, które tworzą są dla jego stylu gry puste ;)

@Gokish
Tak, dostali opierdol na koniec kadencji, teraz jeszcze opierdol na dzień dobry. Jest tam arthain, który jako jeden z nielicznych zna podstawy logiki i punktuje elreya.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Do DE takie sobie ograniczenie.
Nie rozumiem limitu latających herosów do DE (czemu akurat tylko w DE - HE, WE, Imperium, Breta tż mogą wystawiać latających herosów, a tam obcięć nie ma). Limit był zrozumiały w starym booku, gdzie rzeczywiście było sporo sprzętu dla takich kolesi i można było złożyć kilku naprawdę fajnych killerów. Ale dzisiaj to imo martw ograniczenie. Harpie dobrze wycenione - tak dobrze, że ciężko dla nich znaleźć miejsce. Kolesie na pegazach raczej słabi, bo nie ma dla nich odpowiednich itemów. Już prędzej można by ograniczyć herosów na konikach, bo za niecałe 100 pts wchodzi koleś z 1+ save z fast cavalary (vanguard, ruch po flee). Ale skoro tego nie widzą, to już ich problem.

Natomiast zasady do WE bardzo fajne. Nie przegięte, ale fajne.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Lidder pisze:Ja zaczytałem się tematem dot. DoC. Dirty Player im przytakuje i zwodzi bo te ograniczenia, które tworzą są dla jego stylu gry puste ;)

@Gokish
Tak, dostali opierdol na koniec kadencji, teraz jeszcze opierdol na dzień dobry. Jest tam arthain, który jako jeden z nielicznych zna podstawy logiki i punktuje elreya.
No cóż kółka sobie warto dorobić :P

Póki co mi się bardzo podobają te ograniczenia. Lizakowe przyjemne i wróżone 0-3 na flayersow nie zawitalo (bo luftwaffe jakieś mega mocne nei jest)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Jankiel pisze:Natomiast zasady do WE bardzo fajne. Nie przegięte, ale fajne.
Tutajec pisze:po prostu moja rozpa bedzie przejebana

tylko nie wiem czy death czy shadow ^^

to teraz zrobcie mi takiego mastera na etc

i jedziemy
:D

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Wow, ale poszli po bandzie z WE :) Ale rozumiem, ze zapewne tak bedzie wygladal nowy book. Przynajmniej mozna tak wnioskowac po HE/DE.

O kurcze, nie doczytalem. 2600? W takim wypadku chyba nieco przegieli :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Mnie już się nie podoba.
Rozpiska Furiona nienaruszona, a reszta strasznie.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Narazie imo najlepsze ograniczenia ever =D>
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Trpszke za wczesnie chyba, zeby komentowac. Duzo zalezy od tego jak zostanie rozwiazana kwestia przenoszenia oddzialow do innych slotow (demiski jako rare) lub kwestia magii (jedna z opcji jest zmiana catowania dla wszystkich lore'ow z 5 kosci. Inna jest zniesienei maksymalnych dorobionych kostek lbu zwiekszenie limitu dla wszystkich armii do 3. Mysla tez na brakiem wliczania channeli do tego limitu)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

może napiszcie booki od nowa... to jest przerażające co piszesz prosiaczku...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

PiotrB pisze:może napiszcie booki od nowa... to jest przerażające co piszesz prosiaczku...
przerazajace to jest to, ze mnie o cokolwiek posodzasz. Ogarnij sie i nie rob tego wiecej.

Prosiaczkiem tez nie jestem. NIe wiem kiedy ostatnio ze mna rozmawiales, ze taka postawe wobec mnie przyjales.
Rozpiska Furiona nienaruszona, a reszta strasznie.
zalezy. Jest tam jeszcze kilka opcji innych rozwazanych.

Warlockow tez widze mozliwe, ze ogranicza do max 10 modeli. Ciekawe.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Bardzo Cię przepraszam - to ze względu na awatar . Pisałem tak już wcześniej i nic nie mówiłeś . Miał być pieszczotliwie nie obraźliwie :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Jak powiedzialem Lidderowi, armia jest teraz mega lepsza, trza tylko mastera jakiego wygrac i juz :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

PiotrB pisze:Bardzo Cię przepraszam - to ze względu na awatar . Pisałem tak już wcześniej i nic nie mówiłeś . Miał być pieszczotliwie nie obraźliwie :)
Wczesniej nie patrzylem na to jako na obraze. Po ostatnich klotniach zauwazylem, ze jednak to potrafi byc obelzywe.

W sprawie ograniczen tez nie narzekalbym, ze sa zle. Jeszcze sa nie przygotowane. Choc we maja za duzo mozliwosci (ale jak juz zadeklarowali maja zamiar je pozniej sciac do nizszego poziomu) chyba to ciezko powiedziec jak inne armie maja wygladac. Najwazniejsza jest przeciez korelacja pomiedzy nimi.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

samo stwierdzenie że może zmienić się przynależność do slotów trochę mnie sparaliżowało...zobaczymy finalną wersje
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

nie podoba mi sie generalnie ingerowanie w zasady. nagle ward dziala na magiczne a jednostki maja asf...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

dali im tylko to co dostana w nowym booku asfa, 8 lorow, 200 pkt jest po to aby sprowadzic dziwne koszta pkt do normalnego poziomu Spellsinger 95 Dark Elf Sorceress 80, wild rider 26 warlock 25 itd
Obrazek

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

ja tam nie wiem co dostana, wole poczekac do booka a nie domyslac sie...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

ODPOWIEDZ