Mastery 2014 - Pytania do organizatorów

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Re: Mastery 2014 - Pytania do organizatorów

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Tworzę dość nietypową, kolekcjonerską armię WE, złożoną głównie ze starych modeli (V ed minus) i alternatywnych modeli innych firm niż GW w związku z czym mam kilka pytań do orgów masterów:

1. Jakie filery są dozwolone? Jeśli tak to jaki procent oddziału mogą stanowić? Niestety z trudem udało mi się uzbierać 20 włóczników z V edycji (którzy mieli być Eternalami) i nie widzę sensu ani nawet możliwości aby dokupić ich do 30. Zwłaszcza, że to monotonne figurki i filer fajnie urozmaiciłby unit pod względem wizualnym.

2. Czy unit starych włóczników bez tarcz mógłby być jednostką nowych drwali? Kaptury maja, a berdysz jest bronią podobną do włóczni (powiedzmy - też jest osadzony na drzewcu :D ).

3. Jednostka nowych sióstr na jeleniach kompletnie nie pasuje mi wizualnie do pozostałej części armii - inny styl. W związku z czym jestem zmuszony szukać alternatywy, która zadowoli mnie wizualnie. Zastanawiam się jak daleko mogę się posunąć. Jakbym wystawił sobie oddział wróżek ze skrzydłami (każdy model byłby unikatowy) na podstawkach kawaleryjskich to czy by to przeszło? Byłby to taki quasi-proks.

4. Jednostka Wildów mi kompletnie nie pasuje wizualnie do pozostałej części armii - metalowe figurki mają inny styl niż nowe plastiki. W związku z czym czy wystawienie jako quasi proksa gołych jednorożców (nie elven steedów z doklejonymi rogami tylko rasowych, metalowych, fajnych, klimatycznych jednorożców w 3 różnych wzorach), jako drugiego oddziału Wildów np. sfory fajnych leśnych wilków, a ewentualnie jako trzeciego niedźwiedzi by przeszło? Punkt ten ma dla mnie duże znaczenie także z czysto klimatycznego punktu widzenia. Dla mnie armia obrońców lasu oparta na jeździe to absurd bo raz, że jazda jest jednostką ofensywną, a dwa że kompletnie nie nadaje się do walki w lesie. Trzy kawalerie w armii to przesada. Z drugiej strony brakuje mi w tej armii zwierzątek. Chciałbym mieć zwierzyniec w armii.

5. W razie negatywnej odp. na punkt 1 i pkt 2. Czy jeśli nie odpowiadają mi jelenie jako wierzchowce to czy mogę zamiast jeleni wystawiać Wildów i Siostry na zwyczajnych Elven Steedach względnie jednorożcach?
Nikt nie da nam zbawienia.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

1) tak, zeby nie przeszkadzalo to w grze. na 30 ludkow 10 osobowy filler to dosc duzo (szybko bedziesz mial problemy ze zdejmowaniem modeli), ale tez nie powinno byc problemu

2) oczywiscie, ze nie przejdzie. Ogolnie to bylby brak wysiwygu (bo great weapon i spear to 2 rozne zupelnie inne bronie. I ciezko to nawet fluffowo jakos wytlumaczyc). Szczegolnie, ze jest piechota z wloczniami w core, ktora wyglada jak starczy spearmani

3) kawaleria musi byc kawaleria. Wrozki raczej nie pasuja wiec. Jakby byly to wrzki na jednorozcach to pewnei by przeszlo.

4) jak wyzej. Kawaleria to kawaleria. Choc juz widzialem wczesniej centaurow i tu tez nie byloby problemow.

5) na steedach pewnie nie, ale na jednorozcach pewnie tak.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

moze zrobic fillery 5 po 2 modele zamiast 1x10
Ostatnio zmieniony 4 maja 2014, o 16:20 przez QQrydza, łącznie zmieniany 1 raz.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Byłbym za 6 bitwami ale przy 3 dniach, wtedy można znaleźć czas na pogawędki między bitwami, jedzenie, picie, fajka i wieczorkiem na jeszcze trochę picia. Przy 3 bitwach w sobotę +parowanie i pierwszej bitwie w niedzielę o 8 rano to byłoby ciężkawo za kierownicą w drodze powrotnej.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

Shino pisze: 5) na steedach pewnie nie, ale na jednorozcach pewnie tak.
a propos wierzchowców pod wild riderów i sisterki, to w booku nigdzie nie jest wyszczególnione, ze to jelenie/rogacizna. "steeds of isha" i "steeds of kurnos" to tak naprawde ch. wie co, takie tam jakieś magiczne aspekty. jak dla mnie może to być i jeleń, i koń, i wilk, i wydra. Byle z jeźdźcem na wierzchu.

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Szypul pisze:
Shino pisze: 5) na steedach pewnie nie, ale na jednorozcach pewnie tak.
a propos wierzchowców pod wild riderów i sisterki, to w booku nigdzie nie jest wyszczególnione, ze to jelenie/rogacizna. "steeds of isha" i "steeds of kurnos" to tak naprawde ch. wie co, takie tam jakieś magiczne aspekty. jak dla mnie może to być i jeleń, i koń, i wilk, i wydra. Byle z jeźdźcem na wierzchu.
Hehe, dokładnie to samo chciałem napisać jak zobaczyłem book.

"Steed" znaczy z tego co wiem "rumak" więc mogę sobie wsadzić Wildów na koniki - byle by były to inne wzory koników niż standardowe Elven Steedy
Nikt nie da nam zbawienia.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Kiedy będzie znany konkretny termin Master Blastera w Gorzowie??
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

28-29.06 MB
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

No i wszystko. Dzięki.

@ Barbara gdybyś był uprzejmy poprawić zapis w temacie dotyczącym terminów masterów.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Szmajson pisze:28-29.06 MB

Szmaja, a jak z formatem. Ustaliliście już coś?? Ogłosiłem juz pre-MB, a nie mam go podanego. Przynajmniej w konkretny sposób.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Szmaja jest na wyjeździe więc jak potrzebujesz szybkiej odpowiedzi to wstępnie mogę powiedzieć, że single, format 2400 Euro, mapki ze specjalnymi rodzajami terenów, prawdopodobnie scenariusze.
Całość wyklaruje się jak wrócimy z wyjazdu do Berlina w ten weekend.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

A jak wtedy Włocławek ?, robicie mastera 2 czy 3 tygodnie po Gorzowie ? :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Milczek pisze:Szmaja jest na wyjeździe więc jak potrzebujesz szybkiej odpowiedzi to wstępnie mogę powiedzieć, że single, format 2400 Euro, mapki ze specjalnymi rodzajami terenów, prawdopodobnie scenariusze.
Całość wyklaruje się jak wrócimy z wyjazdu do Berlina w ten weekend.
Konkretnej, a szybkiej mile widziane. Jak wszystko będzie juz przesadzone dajcie znać. Dzięki za info
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

hej,

emocje po ETC może trochę opadły, do DMP pewnie znowu będą rosły ale może ekipa ze Śląska wie w który weekend września planujecie robić Silesiana?

staram się optymalizować urlop po prostu i ten właściwy piątek mieć wolny

wszelkie info mile widziane :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

@Misha i reszta:

Niestety, z powodu zawirowań osobistych nie jestem w stanie pociągnąć sam organizacji Silesiana. Zależy mi bardzo, żeby ten turniej wrócił do top3 najlepszych imprez w sezonie i wiem, że nie dam rady tego osiągnąć, będąc zaprzątniętym innymi sprawami, niestety ważnymi dla mnie i mojej przyszłości. Po długich rozmowach stanęło na tym, że ciężar organizacji weźmie na siebie Solo i klub Szybki Szpil, oczywiście tradycyjnie we współpracy z Ósmą Bilą, Schwarze Pferd i resztą Śląskich Klubów. W związku z powyższym, proszę pytania kierować do Sola i jego ekipy.

W sprawie terminu, właśnie rozmawiałem z Solem przez telefon, jest to obecnie dogrywane z właścicielem obiektu i załogą klubową, która zajmie się obsługą całego eventu. Termin zostanie podany do wiadomości publicznej jak tylko zostanie ustalony.

Ze swojej strony przepraszam, że tak wyszło, ale pewnych rzeczy w życiu nie przewidzisz.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Czy termin Osmiornicy lodzkiej jest juz znany?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Precyzując post Jasifa - stanie się to najpewniej tuż po DMP
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Pytanie o niejakiego Silesiana: Jeśli jednym z możliwych terminów jest 13-14 września czyli za niecałe trzy tygodnie to czy dałoby radę rzucić więcej światła na projekt regulaminu?
Z góry dzięki. :)

ODPOWIEDZ