Ranking Ligi 2014

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Re: Ranking Ligi 2014

Post autor: adeon »

Shino pisze:W zasadzie tam rzeczywiscie byla tylko mowa o tym, ze max 1 master druzynowy. Ciezko z ym dyskutowac teraz. Choc wartoby na przyszlosc to sprecyzowac.
Dlatego pisałem, że potrzeba, żeby LL zastanowiła się nad tym zagadnieniem.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Nie chce mi się rozkminiać tych zapisów, uprzejmie proszę aby LL zrobiła z tym porządek.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

W zasadzie to intencja była taka, jak pisałem wcześniej (i Maryś i Furion)
Master drużynowy max 1
kazdy master, który nie liczy się jako master, może być przy zachowaniu wzoru, przeliczony na lokala.

Adeon, czy to na prawdę jest nie do zrobienia?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Wszystko jest do zrobienia, musi być doprecyzowane po prostu.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

A po jaką cholerę jest w ogóle ta opcja liczenia punktów za nadprogramowe mastery jako lokale.... gówno daje, a tylko utrudnia prowadzenie rankingu.

Słabo to działa, a jeszcze są propozycje kolejnych nikomu niepotrzebnych rankingów drużynowych, osiedlowych, leśnych, brunetów, brodaczy i innych.
Ograniczmy się do dodawania 10 najlepszych wyników i tyla.


Jak już tu jestem to przypomnę o turnieju nemezis z 25 stycznia... zaginął rok temu!
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

No i dalej nie ma wyników z Silesiana;p
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Durin pisze:No i dalej nie ma wyników z Silesiana;p

Wyniki wrzuca Krzysiek, a nie ja. Póki algorytm rankingu nie będzie ok, wyników nie będzie.

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Co do możliwości liczenia masterów drużynowych / 3 - JEST taka możliwość - tak działała pierwotna zmiana.
Ale naprawdę nie mam ochoty 20 razy przerabiać algorytmu - chciałbym dostać jednoznaczne info od LL - ma działać tak i tak. I wtedy będzie tak działać. Po prostu.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Durin pisze:No i dalej nie ma wyników z Silesiana;p
Wal do orga.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Cauliflower pisze:A po jaką cholerę jest w ogóle ta opcja liczenia punktów za nadprogramowe mastery jako lokale.... gówno daje, a tylko utrudnia prowadzenie rankingu.

Słabo to działa, a jeszcze są propozycje kolejnych nikomu niepotrzebnych rankingów drużynowych, osiedlowych, leśnych, brunetów, brodaczy i innych.
Ograniczmy się do dodawania 10 najlepszych wyników i tyla.
W tym sezonie powinny byc zaliczone. Na 2015 mozna wprowadzac jeszcze zmiany.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

@Kali: To była propozycja Blesa bodajże, masz bliżej - zapytaj po co ;)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

LL ustaliła kiedyś, że:
do puli masterów można zaliczyć 4 single i żadnej drużynówy (jesli single dają lepsze punkty niż drużynówa) lub max 1 drużynówkę i do 3 singli (jeśli drużynówka robi lepiej niż czwarty singiel).

Wszystkie nadprogramowe mastery (te które się nie liczą w puli masterów) liczą jako lokale pamiętając o wzorze x/3 (pod warunkiem, że są lepsze niż normalne lokale
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.


Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

jakieś turnieje poginęły

u mnie id gracz 1463 nie pokazują się dwa mastery: Bitwa o Białystok (id 4064) oraz Master wrocławski (id 4193).

prośba o sprawdzenie

dzięki

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dymitr pisze:LL ustaliła kiedyś, że:
do puli masterów można zaliczyć 4 single i żadnej drużynówy (jesli single dają lepsze punkty niż drużynówa) lub max 1 drużynówkę i do 3 singli (jeśli drużynówka robi lepiej niż czwarty singiel).

Wszystkie nadprogramowe mastery (te które się nie liczą w puli masterów) liczą jako lokale pamiętając o wzorze x/3 (pod warunkiem, że są lepsze niż normalne lokale
nie
glosowanie wygladalo tak:
4. Czy jesteś za ograniczeniem ilości zaliczanych parowych i druzynowych turniejów klasy Master w sezonie:
B. Tak, nie liczy się więcej niż X najlepszych dla danego gracza na sezon.

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 00&start=0

w obecnej sytuacji drugi master druzynowy zalicza sie Furionowi, tylko jako lokal, do rankingu. Poprzez brak kwantyfikatora nalezy uznac kwantyfikator ogolny, a nie kwantyfikator szczegolny (czyli do puli masterow).

I nie rob takich zmian na przyszlosc, bo tylko mieszasz, a nie jest to potrzebne.

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Do jasnej cholery. Albo ustalicie jako LL oficjalnie jak ma byc, albo za chwilę wracamy do stanu sprzed zmian i radzicie sobie sami. Naprawdę mam też inne rzeczy do robienia w życiu niż 7 razy zmieniać jeden mechanizm.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Wiem że na pewno teraz jest sporo poprawek ale wiadomo kiedy uda się ogarnąć ostateczne wyniki za ubiegły sezon?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

od polowy grudnia nie bylo aktualki ligowej. Mozna na nia liczyc jakos w tym miesiacu? bo jak rozumiem mnie juz glosowanie masterowe z tego powodu ominie....

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Paradox też czeka na zaliczenie lokala z ubiegłego roku
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja jestem ciekawy, kiedy wreszcie Silesian pokaże się w rankingu :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ