DMP 2014 23-24.08 Łomianki

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

DMP 2014 23-24.08 Łomianki

Post autor: Kalesoner »

Yo.

W związku z tym, że planuję niebawem zacząć zapraszanie ludzi z innych krajów, chcę się z Wami już teraz podzielić sprawami, które musieliśmy wcześniej niż w przypadku zwykłego mastera ustalić. Wrzucam wam informacje, które niebawem też zamieścimy na TWF i będziemy pocztą pantoflową wysyłać batlowcom z innych krajów. Jeśli macie jakieś pytania, lub uwagi to proszę pisać. Wszystkie rzeczy techniczne, tak jak widełki, baye, godzina rozpoczęcia turnieju, będę zamieszczał z czasem.

Ogólnie:
23-24.08.2014
ICDS, ul. Staszica 2, Łomianki (tam gdzie Bazyliszek)
wstęp 250zł za team w dniu turnieju, lub 220 jeśli wpłata zostanie dokonana do 3 tygodni przed turniejem, mamy zniżkę dla każdego gracza poniżej 18 roku życia lub graczkę w teamie, za każdą taką osobę opłata zmniejsza się o 25 zł niezależnie od formy płatności

Zasady:
8 edycja, nawet jeśli do czasu DMP wyjdzie podręcnzik do 9ed.
Dopuszczone nowe WE jeśli podręcznik pojawi się do 6 tyg przed turniejem.
Zasady ETC z wyjątkiem:
3. Team restrictions
• A team consists of 5 players, each of which with an army from a different army list
• A team may not contain more than 1 armie with 3 or more Lore of Death spells. Beastmen and Tomb Kings do not count towards this limit.

Gramy na mapkach Furiona (wybierzemy 5 najlepszych i podamy do wiadomości niebawem), niezależnie od tego czy zostaną one przyjęte na ETC czy nie.
Gramy z domkami tak jak w podręczniku.
Stoły wybieramy losowo, tak jak na ETC.
Nie będzie scenariuszy ani Bazyliszków.
5 bitew, 3,5h na bitwę i parowanie.
Turniej już jest zgłoszony na T3.
Gramy na polskie uściślenia, uznajemy za wiążący dokument o etyce gracza autorstwa Liddera.
Zapewniamy parzystą ilość teamów w pierwszej bitwie dla wszystkich drużyn przyjezdnych.
Zapewniamy dobrą obsadę sędziowską.

Hobbystyka:
Na turnieju jest wymóg całkowicie pomalowanej armii.
Na turnieju jest wymóg całkowicie sklejonej armii i kompletnych modeli.
Na turnieju jest wymóg posiadania trayów.
Na turnieju wszystkie maszyny i inne modele muszą posiadać podstawki.
Na turnieju jest zakaz wystawiania proxów - plastikowy łucznik nie może być wystawiony za waywatchera, slave za stormvermina, wróbel za frosta itd.
Jeśli gracz używa alternatywnych figurek lub filerów muszą one spełniać pewne subiektywne normy estetyczne.
Ściągamy ze stołu modele niespełniające powyższych wymagań.

Założymy oddzielny temat dla osób, które będą chciały dopytać się bardziej szczegółowo.

Zgłoszenia i paringi:
- teamy na pierwszą bitwę losujemy z kapelusza zaraz po zapisach jak to kiedyś było na ETC, w pierwszej bitwie nie będą ze sobą grały drużyny z tego samego miasta, pozostałe bitwy to znany i lubiany "szwajcar"
- tylko jeden termin zgłoszeń punktowanych przed DMP - do poniedziałku 1.08, 50 dużych punktów za poprawne terminowe zgłoszenia
– po napłynięciu wszystkich zgłoszeń rozpiski i składy drużyn zostaną upublicznione
- opracowaliśmy system odejmowania punktów ze zgłoszenia za błędy w rozpiskach, zostanie on upubliczniony w swoim czasie, obejmie on takze sytuacje, w których wykruszy się zawodnik

Atrakcje:
- planujemy imprezę w sobotę
- planujemy side event w Warmachinę
- planujemy side event w WFB dla początkujących na "poznański format"
- planujemy kącik gier dla Twierdzy Gier tak jak ostatnio na Bazyliszku
- planujemy fajne nagrody wręczane w podobnym systemie jak na Bazyliszku

Nocleg, picie:
- darmowy nocleg w sobotę 23.08 dla wszystkich graczy przyjezdnych
- dopracowany porządnie temat noclegów płatnych w Łomiankach i północnej części Warszawy
- zażywanie narkotyków/ picie na sali i podczas noclegu w szkole jest zabronione - odpowiedzialność spada na cały team, gracze i kapitanowie mają sami pilnować swoich kolegów, odpowiedzialność może być różna ujemne punkty, walkovery, usunięcie gracza z turnieju.


Pozdro!

sponsorzy:
Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 9 cze 2014, o 12:46 przez Kalesoner, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Kalesoner pisze:Gramy na mapkach Furiona (wybierzemy 5 najlepszych i podamy do wiadomości niebawem), niezależnie od tego czy zostaną one przyjęte na ETC czy nie.
Gramy z domkami tak jak w podręczniku.
W połączeniu z tym że Furion tworzył te mapki na zasadach że domek to impass:
#-o
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Rzeczywiście. Tragedia.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Tragedia jak tragedia, pytanie tylko czy to stała i niepodważalna decyzja. Jak tak to po prostu tak ćwiczymy i tyle w temacie :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Bardzo podoba mi się punkt o hobbystyce! Oby nie brakło Wam konsekwencji w tym temacie. Czy dało by się zrobić jakiś side event Warnahiny po turnieju batlla? Mam na myśli jakiś pokaz czy cóś. Chętnie zapoznał bym się z tym systemem ale może być ciężko jeśli jednocześnie będę grał.
Poza tym oferta wygląda na przemyślaną no i miejsce jest super.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

PiotrB pisze:Chętnie zapoznał bym się z tym systemem ale może być ciężko jeśli jednocześnie będę grał.
jest sporo graczy wfb, ktorzy moga ci pomow w wkretce w ten system. to mysle, ze mozna zrobic nawet niezaleznie od turnieju ;)

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

-Qc- pisze:Tragedia jak tragedia, pytanie tylko czy to stała i niepodważalna decyzja. Jak tak to po prostu tak ćwiczymy i tyle w temacie :)
O to mi tylko mniej więcej chodziło - o zainteresowanie troszkę tym tematem. Nie testowałem tych mapek, nawet się im za długo nie przyglądałem ale jeśli ktoś je układał z myślą że domki to impassy to sądzę że zlekceważenie tego może spowodować problemy (nie że na pewno). Radzę przemyśleć, napisać do autora - może rozważał taką opcję.
Bądź co bądź ważny event i jak się okaże że na jakimś stole z domkiem się robi zbyt łatwo dla jednej strony to nie będzie przyjemnie.
Prosiłeś zresztą by pisać w razie uwag.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Cholera, myślałem że to tydzień po ETC będzie :/ W związku z tym nie wiem czy przyjadę. Czy ten termin jest już na 100%?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

RB domki =D>

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

-Qc- pisze:Tragedia jak tragedia, pytanie tylko czy to stała i niepodważalna decyzja. Jak tak to po prostu tak ćwiczymy i tyle w temacie :)

Tak jest, tak zostaje jak napisałem, ale wybierzemy z 8 mapek 5.


Karli, termin był znany i podany do wiadomości już kilka miesiecy temu. Tak, jest już zaklepany.


Piotr, z Warmachiną się dogramy w taki sposób, żeby nasze przerwy w bitwach i ich nie były w tym samym czasie, mniejsze kolejki do toalet i czas, żeby zobaczyć jak się gra w ten system. Może chlopaki zorganizują jakąś pokazówkę, ale nie mogę nic obiecac.
Obrazek

Awatar użytkownika
RIPlay
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: RIPlay »

Za to ja mogę. Zorganizują. Będzie można pyknąć bitewkę na battle boxy (podstawki frakcyjne).

A kącik z grami ogarnie Luzodajnia, być może z pomocą Twierdzy Gier.

Pzdr all :)
Dębek pisze:Polska to jednak dziki kraj, więc jak tylko zbierzesz odpowiednie poparcie dla swojego pomysłu, możesz odrzucić reguły wykładni i interpretować każdy wyjątek rozszerzająco, per analogiam, a nawet, tak bo kurwa tak. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

To super. Ja bym chętnie się przyglądnął bo dużo znajomych mnie namawia do tego systemu :) Było by więc przyjemne z pożytecznym - na pewno znajdzie się więcej chętnych....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
olomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 153

Post autor: olomir »

Ja pewnie też wpadnę popatrzeć, bo to moja okolica.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Wrzucam Wam zanim zrobię temat na TWF.

Miłego oglądania
https://www.youtube.com/watch?v=EU2AbKC_vDo
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Niiiiice! =D>
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Super reklama =D> . Nawet lepsze niż filmiki GW :wink:

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Duke... Kamera go kocha :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Fajny filmik :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Zajebisty filmik !

ODPOWIEDZ