Selekcjoneiros na ETC 2015

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Ligowy Śmietnik

Post autor: Furion »

-Qc- pisze:No i fajny post Furek! Choć wyciąganie kawałku z prywatnych rozmów brzmi "tak sobie" i można do tego podejść mocno nieufnie.
Zapytałem Młodego czy ma jakieś zastrzeżenia do posta, którego napisałem. Nic bez konsultacji i żadnego podkładania świń, miśku.

swieta_barbara pisze:Piękny impas :)
Niech Młody dobierze sobie jakąś ładną parę i LL wybierze selekcjonerów.
Chyba każdy z nas jest zgodny, że im mniejsza ingerencja LL w sprawy kadry tym lepiej. Poczekajmy jeszcze chwilę na więcej opinii. Szczególnie proszę o wypowiedzenie się w tym temacie przeszłych, obecnych i być może przyszłych kadrowiczów.

pozdrawiam
Furion

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Szczególnie proszę o wypowiedzenie się w tym temacie przeszłych...
:mrgreen:

3 wybieraczy już było, odeszliśmy od tego a teraz chcecie znowu do tego wracać? ;P

W każdym trio nawet doskonałych kumpli zawsze będzie 2vs1. Trójkąty doskonałe nie istnieją :)
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2014, o 11:42 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Bardzo ładnie powiedziane Furion :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Furion pisze:
-Qc- pisze:No i fajny post Furek! Choć wyciąganie kawałku z prywatnych rozmów brzmi "tak sobie" i można do tego podejść mocno nieufnie.
Zapytałem Młodego czy ma jakieś zastrzeżenia do posta, którego napisałem. Nic bez konsultacji i żadnego podkładania świń, miśku.
Jak tak to przepraszam.
Furion pisze:

Chyba każdy z nas jest zgodny, że im mniejsza ingerencja LL w sprawy kadry tym lepiej.
Nope, nie każdy. LL ma generalnie niewiele wpływu na wszystko, ale też nie wierze, że to grono ludzi spiskujących by kadra Polski nigdy nie skończyła już nawet w top10 - to że mają inna zdanie na pewne tematy niż Ty nie znaczy jeszcze że są w błędzie.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Moim zdaniem sytuacja dojrzała do zakończenia tej debaty i zbierania kandydatur na selekcjonerów.
Chłopaki chcieli we trzech, i choć gwarantują rzetelny wybór składu, środowisko wyraziło sprzeciw w stosunku do takiej inicjatywy. Sprzeciw nie jest do końca bezpodstawny, bo system funkcjonował dobrze, gwarantował przekonywanie przy użyciu merytorycznych argumentów, zamiast arytmetycznej większości (2>1, więc 2 ma rację). Dodatkowo przy 3 selekcjonerach wszyscy mają wrażenie, ze gra toczy się już nie o 6 lecz o 5 miejsc.
Ta druga obawa jest czysto teoretyczna, bo w praktyka pokazuje, że nikt z selekcjonerów na siłę na ETC nie pojedzie, a ponadto, co można łatwo sprawdzić, w rankingach większości armii ten potencjalny kontrkandydat ma 3-4 tys. mniej pkt, gdyż gra znacznie mniej lub po prostu słabiej. Reasumując, Furion czy Rince nie zaklepią sobie miejsca w repie stanowiskiem selekcjonera lecz tym, ze całą potencjalna konkurencję, od lat i w roku obecnym, wyprzedzają/wyprzedzą o kilka długości. Jeśli będzie inaczej, to z pewnością nie wykorzystają swojego stanowiska dla przepchnięcia własnej kandydatury. W wielu przypadkach, a wiem to z doświadczenia, są zapowiedzi kandydowania do kadry, co jednak nie przekłada się na wyniki, ilość rozegranych turniejów itd. Jak przychodzi co do czego to albo brakuje czasu, albo brakuje chęci, albo jednego i drugiego. Za każdym razem po ogłoszeniu kadry, jest realnie 5-6 osób, które się nie dostały, a były do końca w kręgu zainteresowań, w tym 2-3, które znacząco podniosły swój poziom, więc jest tylko kwestią czasu kiedy do reprezentacji trafią.
Moim zdaniem chyba czas zakładać temat dla kandydatów. Niech pary się zgłaszają, a LL wybierze selekcjonerów.
Pozdr.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2014, o 17:04 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Otwieram temat na LL. Jeśli są osoby, które chcą się zgłosić i nie mają głosu na LL - proszę wysłać do mnie PM i najlepiej kilka zdań na temat: "dlaczego my" - takie osoby będę bez zbędnej zwłoki wrzucał w temat. Dwa tygodnie to chyba wystarczająco dużo czasu, by zebrać kandydatury, prawda?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

kudłaty pisze:Nie ma lepszej sytuacji dla nowobudzących się gwiazd by wjechać do repry niż 3 selekcjonerów, gdyż osłabia to wpływ znajomości na decyzję. Przepchnięcie kumpla wbrew jednej osobie jest trudniejsze niż wbrew dwóm.
Demagogia, bzdury. Przepchnięcie kumpla we dwóch na jednego, albo "przepchnij mi Jarka, to przepchnę Ci Darka" to najłatwiejsze ze scenariuszy jakie potrafię sobie wyobrazić. Pisz do rzeczy kudłaty, bo szkoda czasu na takie farmazony.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

Jak widzicie pogodzenie sprawy rozpisek pod drużynówkę a wyłanianie potencjalnej kadry poprzez turnieje singlowe? Gramy samo euro, gracze szlifują rozpy na singla. Nie wydaje mi się, aby "kazanie" graczowi na sam koniec zmienić coś w rozpie wyszło na dobre. Jak chcecie to rozwiązać?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Jest to bardzo proste, grasz rozpa pod druzynowke caly rok, dajesz raporty z bitew ktore wiesz ze zagrasz na druzynowce. Np. hexy, nie tlumaczysz bitew z DOChem i WE tylko reszte.
Obrazek

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

sadzisz, ze taka osoba ma takie same szanse jak osoba z stabilna rozpa i majaca wyzsze wyniki?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

to zalezy od selekcjonera, na ktorego sie zaglosuje, prawda?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

sYsek pisze:Jak widzicie pogodzenie sprawy rozpisek pod drużynówkę a wyłanianie potencjalnej kadry poprzez turnieje singlowe? Gramy samo euro, gracze szlifują rozpy na singla. Nie wydaje mi się, aby "kazanie" graczowi na sam koniec zmienić coś w rozpie wyszło na dobre. Jak chcecie to rozwiązać?
Tu wszystko zależy od gracza. Jakoś Furion wziął 2 ptaki mimo, że dostał się do repy na WL i dał radę.
Ja przede wszystkim brałbym pod uwagę nie tyle miejsce na turnieju singlowym, co pairingi jakie ta osoba miała, zarówno jeśli chodzi o armie, jak i o przeciwników.
Co mam na myśli? Turniej w którym np Golonka orkami trafia 4/5 razy na woc, a turniej w którym trafia 4/5 na vc lub doc to niebo a ziemia. Podobnie turniej, w którym gracz X gra 4 bitwy z graczami topowymi i jest np. 8, a mastera wygrywa osoba, która zagrała z tylko 1 topowym graczem.
Gracz ubiegający się powinien zbierać cały sezon swoje wyniki w tabelce, z odpowiednimi komentarzami i przesyłać takie dane na bieżąco do selekcji.

Selekcjonerzy powinni cały rok zbierać takie info i robić to dokładnie. Zbierać info od graczy i prowadzić zapiski, ewentualnie rzucać podpowiedzi typu: "widziałbym w tym roku empire na 10 demisiach bardziej niż na piechocie, popróbuj i daj znać jak ci tym idzie".
Selekcja powinna mieć też pewną koncepcję na drużynę. Już od 2 lat zauważam że branie tych samych rozpisek co na single nie do końca przynosi najlepszy efekt. Nie mówię tu o kompletnej wywrotce o 360 stopni, ale gracz grający na poziomie reprezentanta kraju powinien umieć zagrać bitwę kilkoma rozpiskami i przy różnych wariantach typu "defensywny/ofensywny". Doskonałym przykładem takiego gracza jest Dębek.
Na tym IMO polegać powinna dobra selekcja. Wybrać 8 najlepszych armii, a potem wziąć najlepszych grających nimi na turniejach single zeszłego sezonu to naprawdę każdy głupi potrafi...
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Dobra to z racji tego że gram w tą gre od dobrych 10 lat i obserwowałem praktycznie każdy wybór składu na ETC od poczatku dorzuce swój głos.

Furion jest wybitym człowiekiem jeśli chodzi o inteligencje (serio jest jednym z inteligentniejszych gości jakich poznałem w życiu) i z pewnością wybitnym graczem. Znamy sie z turniejów kawał czasu i moge z całą pewnością stwierdzić że jest to człowiek nieprzeciętny. Niestety tacy ludzie mają to do siebie że mają swoje "specyficzne" wady. Wadą Jurka jest to że jest troszeczke ułomny jeśli chodzi o kontakty interpersonalne, jego wpisy na forum pokazują to dobitnie. Ten tekst z młodym pokazuje to w sposób oczywisty. Przy całej sympatii dla Furiona niestety taka cecha przekreśla w moich oczach jego kandydature na selekcjonera. Osoba selekcjonera powinna łączyć a nie dzielić. Zobaczccie że mimo że wcześniejsi selekcjonerzy byli m.in z Warszawy, która jako ośrodek wzbudza ambiwalentne skojarzenia, to Dębek czy Crus nigdy skrajnych emocji nie wzbudzali.

Z moich osobistych odczuć wynika że taką parą, która tych emocji i niepotrzebnych animozji by nie wzbudzała jest Młody+Kalafior. Zdecydowanie bardziej wyważeni, z większym doświadczeniem, z lepszym kontaktem z ludźmi, myśle że skillem dużo nie ustępują :P , Młody to przecież największy weteran ETC i osoba z największymi sukcesami.

Powyższy post nie jest zgłoszeniem kandydatów bo nie wiem jak oni się na to zapatrują. Jeśli Młody i Kalafior chcieliby być selekcjonerami w tym roku to imo byłoby to najlepsze rozwiązanie. Przecież Furionowi nikt nie broni wyrazić swojej opinii na temat selekcji, a ta opinia napewno byłaby niezwykle wartościowa dla przyszłego selekcjonera. Chodzi o sukces kadry a nie o personalny prestiż czy +10 do fejmu.


p.s powyższy post nie ma także na celu nikogo obrazić, pisze szerze tak jak uważam

pzdr Duke
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

@Furion - jezeli zostaniesz selekcjonerem zamierzasz zglaszac sie do AR comu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

@Duke
Niech ci, z którymi byłem w drużynie sami ocenią jak to jest z tymi kontaktami interpersonalnymi. Z tego co wiem z wypadu na ETC wszyscy byli zadowoleni i nie tyle, że nie było żadnego spięcia, to dołożyłem swoją cegiełkę do budowania team spiritu.

@Lazur
Te sprawy nie są połączone i tak, zamierzam aplikować. Wstępnie Dębek napisał mi, że tak będzie ok.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jeśli Furion ma czas i chęci by to wszystko ogarniać, to czemu ma nie aplikować?
Robi te wszystkie podsumowania, analizy, tabelki, zestawienia. Uczestniczy w dyskusjach, przedstawia swoje przemyślenia na forum ETC. Zagraniczniakom się to podoba, więc chyba ma duże szanse by się tam dostać.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wybaczcie, ale nie chce mi sie czytac tylu stron tematu. Dlaczego Debek i Mlody nie moga w przyszlym roku znow byc selekcjonerami? Nie chcecie czy co? Ciezko znalezc tak kompetentne, uczciwe i lubiane osoby w tym srodowisku.
Niezaleznie kto zostanie wybrany, to uwazam, ze na pewno powinny to byc osoby, ktore nie budza kontrowersji w srodowisku.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

W tamtym roku pisali ze gdy bedzie dwoch kandydatow bedzie nie ok a mimo to i tak sie zglosiles. Teraz bedziesz udawal ze zalezy Ci na czyjejkolwiek opinii? Nie jest to temat na ta dyskusje wiec Eot z mojej strony
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Lazur pisze:Teraz bedziesz udawal ze zalezy Ci na czyjejkolwiek opinii? Nie jest to temat na ta dyskusje wiec Eot z mojej strony
Pod względem obsadzania stanowisk na ETC? Oczywiście, że mało mi zależy na opinii osób trzecich - głównie z tego powodu, że mało osób wie o tym jak tam jest. W sensie Liddera zdanie mogę wziąć pod uwagę, ale poza tym to lista szybko się kończy. Tym niemniej jak jest zielone światło od Wujka, to się cieszę.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Ja osobiście nie chciałbym, aby selekcjoner należał równocześnie do AR. Pozostawia to pole do posądzania, że przegłosowywał zasady pod swój team i w oczach wielu umniejsza przez to jakość potencjalnego zwycięstwa. W ogóle to, że nie było Polaka w AR w tym roku chyba wyszło nam na plus, bo nie obcinali polskich pomysłów na przegięcia. Natomiast selekcjoner tworząc wspólnie z kadrowiczami ich rozpy, aby były jak najbardziej przegięte niejako sam siebie zobowiązuje jako członek AR, aby te przegięcia zgłosić i je obciąć.

pozdro

ODPOWIEDZ