głosowanie na TWF na temat kierunku draftu

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

głosowanie na TWF na temat kierunku draftu

Post autor: kudłaty »

Byłoby niesamowicie głupie, żebym jako spokeperson sam recenzował swoją pracę. W związku z czym prosiłbym o zapoznanie się z poniższym głosowaniem:

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=127097

i wyrażenie konstruktywnych opinii, najlepiej na tyle krótkich by je Kalafior zrozumiał, bo od kiedy nie je mięsa nie jest a nim najlepiej.

Decyzje jak głosujemy podejmą selekcjonerzy, ale też głupio żeby robili to w pełnym oderwaniu od nas, bo to my sporo na to pogramy.

Sorry, że chwilę byłem mniej aktywny, ale mnie zwykłe życie złapało przed świętami.

Spawn
Chuck Norris
Posty: 475

Post autor: Spawn »

Q1: Scenarios? - Tak, granie na battleline ciągle jest nudne.
Q2: 50% Lord and Hero allowance? - hmm, tu chyba bym dał 50% w sumie max, ale też max 50% do każdego
Q3: Army book's Special Characters? - czemu nie, większość jest słaba
Q4: Special characters from End Times? - oni są z innej edycji
Q5: Army lists from End Times? - nieee
Q6: Endtime units? - Tak, ale tak żeby były w swoich armiach tj. Morghasty w VC, blightkings w WoCh - nagle TK robią się za mocne z +300 pkt, bo mają np. 2 oddziały morghastów i węże, magie i inne takie.
Q7: Lore of undeath? - bez przywoływania eteryków, ten lore nie jest aż taki przegięty wg mnie. Niełatwo rzucić coś lepszego i potrzebujesz drugiego maga, żeby mieć jakieś czary w grze. Krzyk jest mocny thou.
Q8: WH: Visions update units (like Exalted Flamers)? - taaak
Q9: Battlescrolls (like Be'lakor)? Nie wszystkie battlescrole, ale belakora bym brał
Q10: Magic Rules from the Khaine book? - 9ed
Q11: "Ultimate" Spells from the End Times, Khaine book? - 9ed
Q12: Should we use Mystical terrain?
Y - 1-2 na stół, ja każdy las i górka są magiczne, to sie robi głupie i ciężko to spamiętać
Q13: Should buildings be treated the same as last year?
N - budynki fajnie jakby nie były tylko impasami, żeby się dało wchodzić, ale np nie więcej niż 20 ludków się mieści do środka.

Generalnie uważam że TK nie powinny mieć +300 pkt jeśli dopuszczamy dla nich morghasty i speców. Można spokojnie wystawic, 4 morghast archai, 5 harbringerów i 5 necropolis knightów, 2x rydwany, 2łuki, 2 fasty, 2 klopy, casket, arkhana z deathem albo undeath (5lvl), caddiego i bsb z mr3 do ochrony arkhana. To jest mocne.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

ogólnie to co piszesz jest ok.

max 50% w sumie to fajny pomysl

LoU możliwość przyzwania max 1 eteryka bylaby ok

magiczne tereny jeżeli będzie to 1-2 tereny każdym stole z opisem na mapce to jak najbardziej

domek z ograniczeniem ilości i zakazem wchodzenia po swifcie.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Specjale są fajni, nie licząc kilku którzy tą rozgrywkę jeszcze psują, pula bez 4-5 bohaterów brzmi sensownie
Co sie tyczy eterykow, nie rozumiem lamentu... Skoro każdy ma na to mniej więcej taką sama szansę to w czym problem? Eteryk zabija eteryka i każda armia ma dostęp do magicznych ataków/pocisków. Dlaczego mamy premiować kogoś kto świadomie rezygnuje z opcji na zabicie go?
Co do terenów, zrobić jakąś pulę i na każdym stole losować 1-2 z dostępnej puli. Może to być jakoś na zasadzie scenariuszy. 1 gracz określa czy chce, drugi określa to samo a potem rzut kostką i patrzymy co wyjdzie

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

lohost pisze:Ja uwazam ze, AR nie powinno modyfikowac zasad.
Przecież ingerowanie w kompozycję armii, to nic innego jak modyfikowanie zasad.

Dla mnie główny grzechem draftów euro jest taki, że nie powodują urozaicenia rozpisek, za pare miesięcy znów widząc armię będę wiedział z czym gram bez patrzenia w rozpiskę.

Dodatkowo niby drafty miały ściąć chyba górę i dół i wypośrodkować power level, ale zamiast tego robi kugiel mugel z każdą armią i w zasadzie nadal są armie TOP i armie które nie są grywalne. Ulepszając jedną, zabijacie inną armię. Teraz np latające krowy, będą kroić moje TK a kiedyś ja miałem lepszy MU.

Brakuje IMHO rozwiązań typu : Armia koszyk 1, armia koszyk 2, armia koszyk 3 - armia z gorszego koszyka wybiera scenariusz, albo dostaje -10% strat, dostaje jakiś tam bonus typ hate,dodatkowa kostka whatever

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Lohost ogarnij się.

Ciebie boli brak możliwości wejścia do domku, a drugiego gracza brak możliwości wystawienia 4tego rydwanu. W obu przypadkach jest to ingerencja w zasady by GW. Nie wiem czym jedno ograniczenie jest lepsze/gorsze od drugiego. To jest twój prywatny ból ., ewentualnie ból domku że będzie pusty :|. Dla zaczynającgo gracza nie ma różnicy i tak będzie musiał się tego rulespacku nauczyć

Uspokajanie zaczynamy od siebie, slownictwo prosze trzymac na wodzy, nie ma potrzeby zamieniania tego tematu w jakies flejmy o to kto co i jak rozumie.
Pozdrawiam
Lohost
Ostatnio zmieniony 23 gru 2014, o 11:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wulgaryzmy

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

Q1: Scenarios? - Y
Q2: 50% Lord and Hero allowance? - Y
Q3: Army book's Special Characters? - Y
Q4: Special characters from End Times? - Y/N
Q5: Army lists from End Times? - Y
Q6: Endtime units? - Y
Q7: Lore of undeath? - Y
Q8: WH: Visions update units (like Exalted Flamers)? - nie kojarzę, więc się nie wypowiadam
Q9: Battlescrolls (like Be'lakor)? nie wiem
Q10: Magic Rules from the Khaine book? - Y
Q11: "Ultimate" Spells from the End Times, Khaine book? - Y/N
Q12: Should we use Mystical terrain? - Y
Q13: Should buildings be treated the same as last year? - Y

Spawn pisze:Generalnie uważam że TK nie powinny mieć +300 pkt jeśli dopuszczamy dla nich morghasty i speców. Można spokojnie wystawic, 4 morghast archai, 5 harbringerów i 5 necropolis knightów, 2x rydwany, 2łuki, 2 fasty, 2 klopy, casket, arkhana z deathem albo undeath (5lvl), caddiego i bsb z mr3 do ochrony arkhana. To jest mocne.


ŻADNE MI TU TAKIE ! nie słuchać go !! :P uważam, że tak jak jest w TK jest OK, tylko można (a nawet powinno się) dodać marsz !! :D
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

kudłaty pisze:Byłoby niesamowicie głupie, żebym jako spokeperson sam recenzował swoją pracę. W związku z czym prosiłbym o zapoznanie się z poniższym głosowaniem:

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=127097

i wyrażenie konstruktywnych opinii, najlepiej na tyle krótkich by je Kalafior zrozumiał, bo od kiedy nie je mięsa nie jest a nim najlepiej.

Decyzje jak głosujemy podejmą selekcjonerzy, ale też głupio żeby robili to w pełnym oderwaniu od nas, bo to my sporo na to pogramy.

Sorry, że chwilę byłem mniej aktywny, ale mnie zwykłe życie złapało przed świętami.
Z dotychczasowych gier i rozmów ze środowskiem, MOIM zdaniem kluczowe są 2 pierwsze pytania:

1. Scenariusze: tafiony pomysł odświeżający rozgrywkę i mający wpływ na kompozycje armi. TAK
2. 50% na lordów i herosów: hero-hammer to często gra losowa, a nie gra strategiczna. NIE
50% W SUMIE na lordów i herosów to kompromis, który z jednej strony pozwala na nowe kompozycje, z drugiej nie wywraca całej gry do góry nogami.

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Q1: Scenarios? - Y
Q2: 50% Lord and Hero allowance? - N
Q3: Army book's Special Characters? - Y
Q4: Special characters from End Times? - N
Q5: Army lists from End Times? - N
Q6: Endtime units? - Y
Q7: Lore of undeath? - Y
Q8: WH: Visions update units (like Exalted Flamers)? Y
Q9: Battlescrolls (like Be'lakor)? Y Oprócz demoniczny battle scrolli nie znam żadnych. Be'lakor jest na poziomie speciali z AB
Q10: Magic Rules from the Khaine book? - N
Q11: "Ultimate" Spells from the End Times, Khaine book? - N
Q12: Should we use Mystical terrain? - Y
Q13: Should buildings be treated the same as last year? - N (domek z limitem modeli. Powiedzmy 20 In i 6 MI)
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Q1: Scenarios? - Y
Q2: 50% Lord and Hero allowance? - Y - pograjmy trochę w tą grę
Q3: Army book's Special Characters? - Y
Q4: Special characters from End Times? - N
Q5: Army lists from End Times? - N
Q6: Endtime units? - Y
Q7: Lore of undeath? - Y
Q8: WH: Visions update units (like Exalted Flamers)? Y
Q9: Battlescrolls (like Be'lakor)? Y
Q10: Magic Rules from the Khaine book? - N
Q11: "Ultimate" Spells from the End Times, Khaine book? - N
Q12: Should we use Mystical terrain? - Y
Q13: Should buildings be treated the same as last year? - Y
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Q1: Scenarios? - Y
Q2: 50% Lord and Hero allowance? - Y
Q3: Army book's Special Characters? - Y
Q4: Special characters from End Times? - Y
Q5: Army lists from End Times? - N
Q6: Endtime units? - Y
Q7: Lore of undeath? - Y
Q8: WH: Visions update units (like Exalted Flamers)? - Y
Q9: Battlescrolls (like Be'lakor)? - Y
Q10: Magic Rules from the Khaine book? - N
Q11: "Ultimate" Spells from the End Times, Khaine book? - N
Q12: Should we use Mystical terrain? - N
Q13: Should buildings be treated the same as last year? - Y/N (Cokolwiek byle nie cyrki w stylu max 20 modeli)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Q1: Scenarios? - Y, bardzo fajna sprawa =D>
Q2: 50% Lord and Hero allowance? - N, niestety natknąłem się już na rozpy na samych herosach i jest to debilne. Łączna pula 50% na hero+lord brzmi jak dobry kompromis. Mieszczą się najbardziej wypasieni lordowie, albo można sobie wstawić 2-3 przeciętnych lordów, ale wtedy już nie tak łatwo wchodzi kozacki bsb i dodatkowi kowboje.
Q3: Army book's Special Characters? - Y, dajmy im szansę, póki co nie natknąłem się na jakieś mega przegięcie pały. Sam zagrałem 6 bitew na slugtongu, jest mocny, ale losowy, a na niektóre armie nic nie robi. Na drużynówkę byłby znacznie lepszy, ale z najnowszej rozpy go wywalam. A tak ogólnie to specjalnie nie są zbyt popularni z tego co obserwuję.
Q4: Special characters from End Times? - N
Q5: Army lists from End Times? - N
Q6: Endtime units? - Y
Q7: Lore of undeath? - ktoś tego używa w obciętej wersji? spotkaliście się? dla mnie może tego nie być
Q8: WH: Visions update units (like Exalted Flamers)? nie znam
Q9: Battlescrolls (like Be'lakor)? nie znam
Q10: Magic Rules from the Khaine book? - N
Q11: "Ultimate" Spells from the End Times, Khaine book? - N
Q12: Should we use Mystical terrain? - obojętne
Q13: Should buildings be treated the same as last year? - obojętne


EDIT: Jeszcze jak mógłbym coś dodać. Najgorsze rozpiski na jakie się natknąłem to rozpy DE, czyli same fasty z kuszami + full prze-mobilnych lordów/herosów. Ewentualnie ktoś dorzuci jakieś bolce. TRAGEDIA.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Q1: Scenarios? - Y, bardzo fajna sprawa =D>
Q2: 50% Lord and Hero allowance? - N, niestety natknąłem się już na rozpy na samych herosach i jest to debilne. Łączna pula 50% na hero+lord brzmi jak dobry kompromis. Mieszczą się najbardziej wypasieni lordowie, albo można sobie wstawić 2-3 przeciętnych lordów, ale wtedy już nie tak łatwo wchodzi kozacki bsb i dodatkowi kowboje.
Q3: Army book's Special Characters? - Y, dajmy im szansę, póki co nie natknąłem się na jakieś mega przegięcie pały.
Q4: Special characters from End Times? - N
Q5: Army lists from End Times? - N
Q6: Endtime units? - Y
Q7: Lore of undeath? - ktoś tego używa w obciętej wersji? spotkaliście się? dla mnie może tego nie być
Q8: WH: Visions update units (like Exalted Flamers)? nie znam
Q9: Battlescrolls (like Be'lakor)? nie znam
Q10: Magic Rules from the Khaine book? - N
Q11: "Ultimate" Spells from the End Times, Khaine book? - N
Q12: Should we use Mystical terrain? - obojętne
Q13: Should buildings be treated the same as last year? - obojętne

Mogłem napisać Kołata +1, ale nie grałem slugtongiem. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Q1: Scenarios? nie mam zdania.
Q2: 50% Lord and Hero allowance? nie. Strasznie splyca to gre. albo wrocic do 25% albo dac 50% na sume
Q3: Army book's Special Characters? tak. Lekko jednak powprowadzac zmiany do obecnych ograniczen
Q4: Special characters from End Times? - n
Q5: Army lists from End Times? - n. Choc fajne byloby przerzucenie zasad specialnych na bestie, demony i tk z eot.
Q6: Endtime units? - t
Q7: Lore of undeath? t. Tylko poluzowalbym ten lore, bo w obecnej wersji nikt go nie bierze. Ograniczylbym przywolywanie eterykow do max 1 oddzialow na raz i pewnie zostawilbym 5 kosci. punkty za zabite oddzialy pewnie jak teraz
Q8: WH: Visions update units (like Exalted Flamers)? - tak.
Q9: Battlescrolls (like Be'lakor)? co jest specem oprocz belakora? imo mozna go dolaczyc.
Q10: Magic Rules from the Khaine book? nope
Q11: "Ultimate" Spells from the End Times, Khaine book? nope. Te 2 pytania to jakas dziwna proba strolowania tej ankiety chyba. Kto je wogole wymyslil?
Q12: Should we use Mystical terrain? nie. nie maja takiej wartosci dodatniej, zeby je brac pod uwage.
Q13: Should buildings be treated the same as last year?
dla nas nie ma znaczenia. u nas i tak sie bedzie gralo po staremu.
Generalnie uważam że TK nie powinny mieć +300 pkt jeśli dopuszczamy dla nich morghasty i speców. Można spokojnie wystawic, 4 morghast archai, 5 harbringerów i 5 necropolis knightów, 2x rydwany, 2łuki, 2 fasty, 2 klopy, casket, arkhana z deathem albo undeath (5lvl), caddiego i bsb z mr3 do ochrony arkhana. To jest mocne.
jak tak uwazasz z checia Ci pozycze tk na jakiegos mastera. Zobaczymy jak ci pojdzie. Moim zdaniem zmienisz zdanie co do tej armii.

a arkhan hcyba musi brac deatha. wg. jego zasad nie powinien moc zmienic magii na undeath.

Spawn
Chuck Norris
Posty: 475

Post autor: Spawn »

@Shino - mam TK, tylko nie mam morghastów. Pewnie pójdzie mi tak se bo nie gram tą armią za bardzo, a gram ostatnio wogóle mało :P Choć pewnie zależy na co trafię. Do tej pory widziałem tylko co robią morghasty w VC, jednak leczenie ich o 4 czy 5W za czar, robi różnice, dlatego LoU żeby leczyć ich d3+1 i coś se wskrzesić na 5lvl magu, ale możliwe że faktycznie nie można, wtedy nie wiem czy się opłaca 4lvla brać dodatkowo. Już prędzej w tandemie z khatepem. Na arkhanie grałem, 5 lvl i przenoszenie kości jest mocne, ale potrzebuje 2 kolegów do obstawy, jeden ze scrollem, jeden herald z mr3 bo zleci z czegoś łatwo :P

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Shino pisze: Q13: Should buildings be treated the same as last year?
dla nas nie ma znaczenia. u nas i tak sie bedzie gralo po staremu.
Ja bym nie był taki pewny. Zawsze można wziąć pakiet ETC, czyli ograniczenia+mapki+parę różnic w rulingach.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Ja bym się nie zdziwił gdyby organizator jednego z masterów przed ETC zamiast domków wystawił impasy i powiedział, że to w końcu mapki ETC. Nie zmienia to faktu, że cała ta różnica jest zajebiście bez sensu i mam nadzieję, że w tym roku na ETC jeżeli utrzymane zostaną zabarykadowane domki to po prostu na mapkach zastąpimy je impasami by nie było z tym problemów.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Furion pisze:
Shino pisze: Q13: Should buildings be treated the same as last year?
dla nas nie ma znaczenia. u nas i tak sie bedzie gralo po staremu.
Ja bym nie był taki pewny. Zawsze można wziąć pakiet ETC, czyli ograniczenia+mapki+parę różnic w rulingach.
biorac pod uwage, ze rok i 2 lata temu byly roznice pomiedzy naszym etc i etc to mysle, ze spokojnie mozna zalozyc, ze znowu tu bedziemy grali po naszemu.

podobnie jak z siostrami na orle.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Q1: Scenarios? - Tak
Q2: 50% Lord and Hero allowance? - Tak, ale dodatkowo ujęte w pulach. W wielu armiach to nie zmienia tak wiele.
Q3: Army book's Special Characters? Tak
Q4: Special characters from End Times? - Nie znam
Q5: Army lists from End Times? - nie
Q6: Endtime units? - Tak
Q7: Lore of undeath? tak, ograniczony, minimalnie mniej niż teraz
Q8: WH: Visions update units (like Exalted Flamers)? - tak
Q9: Battlescrolls (like Be'lakor)? nie znam dobrze, raczej wybiórczo
Q10: Magic Rules from the Khaine book? -nie
Q11: "Ultimate" Spells from the End Times, Khaine book? - nie
Q12: Should we use Mystical terrain?
Y - 1-2 na stół, predefiniowane
Q13: Should buildings be treated the same as last year?r
N - budynki niech będą budynkami
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

W ogóle przepychanki na TWF to w tym roku moja codzienna porcja świątecznego uśmiechu.
Anglicy i spółka postawili się ostro zachodniej Europie, którą z niewiadomych przyczyn wspiera Rosja, Serbia i trolujący idiota z Malty, no komedia :lol2:

ODPOWIEDZ