Nowe progi | ETC

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Nowe progi | ETC

Post autor: Kalesoner »

Niby śmiesznie, każdy rzuci jakiś zarcik, ale problem zostaje.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Theo pisze:ale motyw jest taki, że możesz wtedy karać osobę która gra uczciwie. ja np nie stalluje, ale przeciwnik tak. i obaj dostajemy po 5 karniaków?
Moim zdaniem to dotyczy może 5% graczy, więc jeśli grasz uczciwie, to raczej przynajmniej 3 bitwy dograsz spokojnie.
A jeśli problem dotyczy 50% graczy, to mechanizm reguluje się sam, bo wszyscy dostają karniaki.
Ja osobiście nie przypominam sobie, żebym jakiejś bitwy na singlowym masterze nie dograł, a z prawie wszystkimi już grałem.

edit.
a, no i w młotku zegary nie działają, bo można stallować nawet w turze przeciwnika, np. podczas decyzji iloma kośćmi tłuczesz czar lub rzucając sejwy kostka po kostce.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

dzialaja bo klikasz po decyzji. czyli rzut na cast > klikasz > chlop kmini czy dispelowac i czas mu leci, rzuca > klika itd
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Za dużo jest tego. 10 minut w bitwie spędzisz na przestawianiu zegara, a wszystko idzie w pompkę, jak raz zapomnicie przerzucić.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Srodowisko nie jest wybitnie dużą grupą osób, takie kwestie powinniście rozwiązywać na poziomie bezpośrednich relacji, a znając osoby, które wybitnie stallują, powinniście wpływac na organizatorów i sędziów, by byli bardziej konsekwentni i rygorystyczni w kwestii rozdawania karniaków.

To wszystko sa echa niskiego poziomu sędziowania na turniejach, z całym szacunkiem dla wąskiego grona osób, które sie tego w ogóle podejmują.
Sędziów jest mało, sa zabiegani, albo nie ma ich wcale, i wtedy uczestnicy nie maja poczucia koniecznosci przestrzegania jakichś "miekkich" reguł.

W takim np. M:tg kwestie stallowania zawsze rozstrzyga się krótkim "judge!", sędzia spędza czasem jedna chwilę przy stole, i albo jest reakcja ze strony gracza, albo kara.
Na naszych turniejach, mam wrazenie, byłyby poważne problemy z taka konsekwencją i ze zrozumieniem dla niej ze strony graczy.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

lohost pisze:Kacper, wydaje Ci sie. jest proste i wymaga minimum koncentracji po kilku grach jest to juz nawyk.
potwierdzam.

a stalowanie to nic innego jak symulki i nurkowanie w kopanej. Gorsze od głupich fauli (wałów)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Co za głupota, progi są wystarczająco optymalne.
Zmieniając je na większe spowodujemy że kilka armii będzie w stanie wbijać wysokie wyniki reszta to max 15:5.
Szwajcarski system parowania będzie jeszcze bardziej losowy i niesprawiedliwy :)

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

ja już przetestowałem nowe progi i moim zdaniem są świetne.

teraz nabicie 20:0 to naprawdę jest maska a nie zwykła mocna przewaga :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Wiesz, my też to wszyscy wiemy, tylko nie uważamy tego za zaletę
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

mnie się podoba i chłopakom u mnie w klubie też :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

White Lion pisze:ja już przetestowałem nowe progi i moim zdaniem są świetne.
Poznań też powoli testuje i pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne =D>
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jest jeden niewątpliwy plus, nie trzeba będzie w 1 i 2 bitwie robić kontrolowanej maski i liczyć, ile zostawić przeciwnikowi na stole, żeby zrobić +1600 a nie +2600 ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

nie wiem kto taki rzeczy liczy...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Spawn
Chuck Norris
Posty: 475

Post autor: Spawn »

Andrzej, taki z ciebie pros, że robisz kontrolowane machy? "Czekaj, policze tylko czy Ci coś jeszcze zabić, czy wystarczy." A nie czujesz zewu krwi, aby dorżnąć wszystko do końca?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja robię zawsze maksa ile się da, na masterze miałem 3 maski 2400-2600 :D

Nie wiem po prostu o co wam chodzi z tym narzekaniem, jeszcze w ogole nie graliście na nowe zasady i już płacz.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Andrzej
nie no, wiadomo, oczywiście.
Po prostu Twój poprzedni post zabrzmiał zupełnie inaczej :lol2:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

po jednym tescie mi wyszlo ze nowe progi lepiej odwzorowuja to co sie dzieje na stole, ale to tylko jedna gra wiec zobaczymy dzis po kolejnej
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jasne - na drużynówkach też zrezygnujmy z widełek - wtedy też wszystko będzie lepiej odwzorowane...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Na paru pierwszych DMP własnie tak było, pamietam że jak wygrywaliśmy jakimś cudem na 1 stół w niedzielę rano dostała się StrefaZero Beta, dostali jakies 82-18 i chyba nie muszę mówić ze ostatnia bitwa to była z grubsza formalność :)
Chyba rok później był system 1-0,5-0 który się nie do konca sprawdził, a kolejny rok później widełki które znamy do dziś w różnych rozmiarach.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Laik pisze:Jasne - na drużynówkach też zrezygnujmy z widełek - wtedy też wszystko będzie lepiej odwzorowane...

Pamiętasz?

Była taka 3-osobowa drużynówka w Oświęcimiu:D
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

ODPOWIEDZ