Nowe progi | ETC

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Nowe progi | ETC

Post autor: Andrzej »

Rozwiązań jest wiele, problem w tym, że z tego co widzę, organizatorzy masterów całkowicie zlewają ten problem. A potem się słyszy, że faza stallowania jest prawie tak ważna do wygrania mastera jak faza wykłócania. Dostałem zły paring? Gram DoCh i dostałem w 4 i 5 bitwie 2xHE? Spoko, zagram 8 tur i wygram, bo mam przewagę w DP z poprzednich bitew.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2015, o 13:33 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Durin pisze:
Aldean pisze:
Kalesoner pisze:tylko jak sprawdzisz z czyjej winy zagrali tylko 4 tury?
gracz który czuje ze oponent gra na czas zglasza orgowi, który pozostawia przy stole sędziego na cały okres grania. taki sedzia dalej moze sprawy innych graczy ogarniac, zazwyczaj to sa szybko rozwiazywalne sytuacje. po czym wraca i patrzy na gre.
jesli zaden gracz czegos takiego nie zglosi, i nie zostanei zagranych 6 tur, automat 8-8

utopia
mysle ze do ogarniecia,

przy zgłaszaniu wyników jest dodatkowe pytanie, "czy zostało zagrane pełne 6 tur"
tak/nie - 8-8
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Słabe wyjście. Ktoś widzi że dostaje mache, idzie na kupe remisu i nara, 8 pewnych punktów.

Zegary szachowe to jakaś opcja, problem w tym, że trzeba by już przed bitwą wiedzieć, że przeciwnik stalluje.

Imo najlepszy byłby system zgłaszania stallowania sędziemu. Raz ktoś Cię zgłosi że stallujesz, nic się nie dzieje, każdemu może się zdarzyć nie dograć bitwy. Drugi raz x karniaków, 3 raz x*y karniaków itd.

Jak mówiłem, pomysłów jest sporo, ale najważniejsze jest, żeby w ogóle orgowie zaczeli zauważać ten problem.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

szczegolnie ze to stalowanie w 90% jest zawsze przy tych samych osobach. mozna ewentualnie wydluzyc ostatnia bitwe o jakies 15 minut. nie odbije sie to na harmonogramie imprezy a pozwoli pierwszym stolom dograc bitwy. ale tak jak pisze andrzej - przede wszystkim trzeba wprowadzic kary za to i je egzekwowac
:twisted: always Vampire :twisted:

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

można też wywalić/skrócić przerwę obiadową, zaczynać gry o 9 a nie o 10, wydłużyć czas rundy i zagrać w 2 dzień dłużej/więcej. wiem, że to zaraz zrobi shitstorm wave, ale skoro brakuje czasu dla niektórych, albo dodajemy czas albo karamy wolnomyślicieli. Może i mi się łatwo mówi, bo moja armia nie ma fazy magii jaka zajmuje bóg wie ile i nie rzucam wiadrem kości w strzelaniu jak lizaczki czy we, ale wiem, że są armie jakie profitują z tego, że nie rozgrywa się 6 tur a 4. Może w zasadzie mastera powinno być, że dogrywa się pełne 6 tur a nie gra na czas. czas powinien być spekulowanym czasem. Grałem w niejedną grę turniejowo, nie tylko wfb, i tam godzinne obsuwy bo ktoś musiał dokończyć pojedynek zdarzały się i 400 osób czekało aż 2 osoby skończą mecz. później środowisko wrzeszczało na nich po grze i goście już nie grali tak wolno. może sami powinniśmy wypracować sobie etykietę gry a nie trzymać się ciasnego planu czasowego.
Swoją drogą, nie kumam jak można nie ugrać 6 rund, przecież przecież proces myśleniowy co będzie w kolejnej turze już odbywa się w turze przeciwnika po jego ruchach, magia strzelanie i cc tylko modyfikują plan jaki już układaliśmy odkąd powiedzieliśmy 'Twoja tura'.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nawet nie chodzi o to, żeby to były jakieś drakońskie kary. Nawet -3/4 DP wystarczy, żeby zniechęcić kogokolwiek z topu przed wykalkulowanym stallowaniem, bo nawet z takimi małymi karniakami praktycznie niemożliwe jest wbicie się na podium. Nie potrafisz rozegrać 30 tur na masterze, to go nie wygrasz.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kiedyś chyba na Bazylu trzeba było w czasie składania wyników zaznaczyć ile rozegrało się rund.
Osoby, które w 4 bitwach nie rozegrały kompletu rund, dostawały chyba 5 punktów karnych.
Osoby, które nie rozegrały kompletu rund we wszystkich bitwach, dostawały 10 punktów karnych.
To było chyba niezłe rozwiązanie i dość sprawiedliwe.

Było to też master z największa ilością karniaków, bo praktycznie nie było osoby, która nie dostała wtedy karnego.

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

ale motyw jest taki, że możesz wtedy karać osobę która gra uczciwie. ja np nie stalluje, ale przeciwnik tak. i obaj dostajemy po 5 karniaków? słabo dla mnie, bo gram fair. Może wprowadzić limit czasowy na turę? masz np 4h bitwy, liczmy 30 minut na przygotowanie, wymierenie czy tereny są, scenariusze takie duperele, a pozostałe 3,5h dzielisz równo na kazdego gracza i ilość tur. daje to 35 minut na turę. kto nie ogarnie modeli na trayach w movemencie magii i strzelania w 35 minut, ten musi poćwiczyć w domu spinanie dupy by się mieścić w czasie

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Ale dla czego przez głupotę/spryt inni mają cierpieć. To że ja gram swoją rundę 5 min a ktoś 40 i przez to mam dostać ja i moja drużyną karniaki to chyba nie jest sprawiedliwe.
Grupa graczy widzi ze obrywa, wołają kapitana i z masakry w plecy dostają remis w postaci 8 czy 10.
Trzeba konkretnego gracza karać a nie niewinnych.
Nie wystarczy aby każdy z graczy pilnował swojego czasu ?? Przeciwnik włącza na naszym telefonie stoper gdy my zaczynamy turę i wyłącza go zaraz po. Gdy dograne jest 4-5 rund spisujemy czas naszych rund obok wyniku a sędzia wali karniaki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Andrzej pisze:Rozwiązań jest wiele, problem w tym, że z tego co widzę, organizatorzy masterów całkowicie zlewają ten problem. A potem się słyszy, że faza stallowania jest prawie tak ważna do wygrania mastera jak faza wykłócania. Dostałem zły paring? Gram DoCh i dostałem w 4 i 5 bitwie 2xHE? Spoko, zagram 8 tur i wygram, bo mam przewagę w DP z poprzednich bitew.
Widzę, że pijesz do mnie... Chciałbym tylko Ci przypomnieć, że to ty się spóźniłeś 15 minut na 4 bitwę ze mną... :wink: A 5 bitwa z Furkiem to było 4 tury wykłócania. I przykro mi, że nie dogrywam z przeciwnikiem 6 tur, ale nie dam sobie wałów wciskać. Poza tym bardzo chciałem przyśpieszyć, ale to Furek czepiał się dokładności ruchów i nie chciał iść na umowę, że coś tak i tak odgina.
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Spoko Lipek. Nie ma co rozpamiętywać. Było minęło. Jedna gra wiosny nie czyni. Zagramy drugi raz, to pewnie dogramy.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Chyba jak zaczniecie od miejsca , w którym skończyliście ostatnio. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Chlopaki, a ilu osobom zdarza sie regularnie nie dogrywac bitew? Bo to da sie policzyc na palcach jednej reki i to chyba nawet stolarza. Ten temat wart byl walkowania jakies 2 lata temu. Teraz to juz nie jest jakis wielki problem naszego srodowiska.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Rince pisze:Zbyt mało ludzi stalluje podczas gry żeby uznać to za problem. Pozwólmy im to robić dalej.
Nie żebym miał cokolwiek do powiedzenia w tej sprawie, ale takie stawianie problemu mnie nie przekonuje.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Oj tam, oj tam :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

Rince pisze:Chlopaki, a ilu osobom zdarza sie regularnie nie dogrywac bitew? Bo to da sie policzyc na palcach jednej reki i to chyba nawet stolarza. Ten temat wart byl walkowania jakies 2 lata temu. Teraz to juz nie jest jakis wielki problem naszego srodowiska.
Nie trzeba daleko szukać. Weźmy np ostatni master i grę Furiona i Kudłatego. Dla mnie właśnie takie zachowanie winno być piętnowane i kategorycznie zabronione. O ile mnie pamięć nie myli, w 5 bitwie Furion i Maryś również jej nie dograli.

Gwoli ścisłości - nie siedziałem przy żadnej z bitew dłużej niż 5-10 minut. O sytuacji Fur vs Kudeł wie większość graczy, o tyle zupełnie nie wiem kto stalował/przeciągał/starał się dograć bitwę Fur vs Marysia. Pokazuję tylko sytuację gdzie champion z drugiego miejsca, ma co najmniej 40% niedogranych bitew :O
:twisted: always Vampire :twisted:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

W 4 bitwie też zagrał 4 tury, ale nie był jedyny, widziałem jeszcze 3 inne stoły z top 8-10 które nie dograły bitwy.

Problem z tym niewątpliwie jest, warto by spróbować wprowadzić jakieś rozwiązanie w Poznaniu.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Z Furionem nie dogrywa się bitew zwykle wtedy, kiedy przeciwnik za bardzo się tiltuje: fakk, moze wygram. zepnę sie i przekiminię kazdy ruch 127 razy. Sytuacja z Kudłatym to inny temat
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Furion kiedyś tłumaczył, ze pierwsze 3 tury sa kluczowe, i on dlugo mierzy a potem 4-6 to juz szybka gra.

Ale w momencie jak on swoje pierwsze robi 1,5h, a przeciwnik tez postanowi swoje peirwsze robic identyczna dlugosc czasu - to bitwa konczy sie w 3 turze. Ktos zmierzyl kiedys czas bitwy Furion vs Crus, i mimo że Furek gral szybciej, to gdyby Crus gral w jego tempie to i tak bitwy by nie skonczyli

To o tyle dobry przyklad, że nikt ani Furiona ani Crusa nie posadza o stalowanie (bo oni zwykle wygrywaja :) ) - a widać ze grają dość spokojnym tempem
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Crus stalluje żeby za wysoko nie wygrać;-)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ