Koordynacja Ogólnopolskiej Ligi WFB - Propozycje Projektów

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Koordynacja Ogólnopolskiej Ligi WFB - Propozycje Projektów

Post autor: Azurix »

Tak jak Laik z Jackiem pisali, zakładam nowy temat na zgłaszanie propozycji :)

Poniżej to o czym wspominałem w temacie reklamacyjnym wraz z krótkim opisem i konkretniejszą propozycją projektu:
Wykonawcą proponowanego systemu jest spółka Cleversan Software. Głównym zakresem naszych prac są duże rozwiązania dla biznesu, które tworzymy od podstaw dopasowując do potrzeb klienta. Tak samo będzie tym razem – system stworzymy od podstaw w technologiach Microsoft, w tym przypadku MS SQL Server, MVC 5, WebAPI2/WCF, Windows Azure.



Po co chcemy stworzyć ten system?

Wiemy, że istnieje aktualnie strona ligi z wynikami oraz rankingiem. My chcielibyśmy stworzyć pełen system sędziowski, który nie tylko prezentuje te wyniki ale sam na bieżąco je liczy, pomaga przy organizacji turniejów, zapisach, prowadzeniu notatek czy wpisywaniu wyników. Innymi słowy chcielibyśmy pomóc uprościć poprzez automatyzację proces by organizator/sędzia miał w jednym miejscu dostęp do wszystkich informacji o prowadzonym turnieju (np. gracze i aktualne wyniki), mógł zapisywać kolejne wyniki cząstkowe z rozegranych bitw, losować kolejne czy przydzielać punkty dodatkowe. Dla graczy oznaczałoby to natychmiastowy dostęp do najświeższych rankingów oczywiście przy założeniu, że wszyscy organizatorzy będą korzystać z tych narzędzi.

Jeśli system spełni oczekiwania graczy i organizatorów, na co oczywiście liczymy chętnie za Waszymi sugestiami będziemy go dalej rozwijać np. poprzez dodanie zintegrowanych forów (otwartego oraz zamkniętych dla poszczególnych klubów). Dodanie miejsca na wprowadzenie dokładnych szczegółów turnieju – miejsce, warunki, zakwaterowanie itd.



Dlaczego chcemy go stworzyć?

Głównym powodem było nawiązanie współpracy z programistą, który jest aktywnym graczem w WFB. Mamy duży sentyment do pierwszej edycji książkowego Warhammera. W naszej firmie są zapaleni fani gier w realiach fantastyki a na domiar tworzymy gry komputerowe o zbliżonej tematyce. Podjęliśmy decyzję o propozycji wykonania takiego systemu z czystej chęci zbliżenia się do tej społeczności.



Koszty i rozwój.

Chętnie stworzymy, wdrożymy i będziemy utrzymywać ten system na naszych serwerach. Nie chcielibyśmy jednak by spadła na nas pełna odpowiedzialność w kwestii moderacji, administrowania no i co najważniejsze organizacji turniejów stąd liczymy, że wśród Was znajdzie się choć kilku chętnych moderatorów, którzy nas w tym wspomogą. Nie chcemy też nikogo obciążać kosztami związanymi z utrzymaniem, system byłby takim małym prezentem od nas dla społeczności graczy Warhammera. Jedynie bierzemy pod uwagę pojawienie się reklam na częściowe pokrycie kosztów rozwoju i wspomnianego utrzymania.
P.S.: Cleversan na decyzję pozostawia cały nadchodzący tydzień, aby wiedzieć czy dalej mają myśleć o tym projekcie, czy też lepiej wejść w coś innego. Następnie ruszyłyby prace nad systemem, które powinny zostać ukończone w przeciągu o koło 3 miesięcy zapewne (dokładniej będę wiedział, jak w to wejdziemy). Jakby ktoś miał jakieś pytanie lub sugestię, to niech śmiało pisze do mnie tutaj w temacie lub PMką ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Bardzo to wszystko ładnie wygląda. Ale mam kilka podstawowych pytań:

czy robicie to w konsultacji z Adeonem?
czy będziecie mieli wgląd do wyników z sezonu 2014, aby móc go prawidłowo zakończyć?
czy będziecie mieli wgląd w mail koordynatora, bo ludzie przez ponad pół roku wysyłali tam wyniki turniejów? przecież nie możecie zacząć rankingu od maja

jeśli te warunki nie zostaną spełnione projekt ma sens dopiero od początku przyszłego sezonu
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Gwoli ścisłości, skoro teraz ranking ligi nie funkcjonuje, to w żadnym wypadku nie ma sensu czekać z nowym projektem do przyszłego sezonu. W tej chwili nie ma nic, więc cokolwiek będzie lepsze od tego.

Propozycja Cleversan brzmi bardzo atrakcyjnie, o ile ktos zna tych ludzi i wie, ze to nie jest jakiś wkręt. Troche trudno uwierzyć w darmowy lunch, ale liczę na to, ze mamy być po prostu poligonem, na ktorym firma przetestuje sobie pewne rozwiązania, które kolejnym klientom będzie juz sprzedawać. Mam nadzieje, ze w tym sensie to nie będzie calkiem prezent, bo w prezenty nie wierze. ;)

Oferta systemu kombajnu brzmi ekstra, ale w praktyce nie rozwiązuje naszych problemów, bo ostatecznie firma wskazuje, ze zarządzanie platforma odda w nasze ręce. Czyli potrzeba ochotnika, który weźmie to na siebie. A tu jest nasz problem obecnie, ze nie ma ochotnika, który by wrzucal dane i pilnował ich jakości.

W tym kontekście pierwszym rozwiązaniem nowego systemu powinno byc umożliwienie ładowanie wynikow do systemu wprost przez organizatora systemu, bo wtedy wprowadzenie wyników będzie obowiązkiem orga turnieju a nie koordynatora. Optymalny bylby system double chęci, czyli org wprowadza dane do systemu a koordynator, po przejrzeniu czy zrzut wygląda wiarygodnie, odpala release.

Ogólnie - skoro jest propozycja, to trzeba korzystać i być wdzięcznym. :)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2015, o 09:58 przez bless, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A Laik nie był ochotnikiem ?

Propozycja brzmi super i fakt czekanie do przyszlego sezonu nie ma sensu
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

-Qc- pisze:A Laik nie był ochotnikiem ?

Propozycja brzmi super i fakt czekanie do przyszlego sezonu nie ma sensu
Tu nie widzę, żeby Laik sie do czegos zglaszal. :)
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dajcie mu czas ogłoszenie jest od wczoraj :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Spoko fajny projekt, ale czemu od razu rezygnować z półtora roku ligi? Dlaczego nie importować wyników z 2014? dlaczego nie prosić o dostęp do skrzynki koordynatora, albo chociaż forward odpowiednich maili? ludzie nie chodzili na turnieje po to, żeby teraz to po prostu odciąć grubą kreską i udawać, ze nic się nie stało. Rzeczy, o których piszę na pewno nie są niemożliwe do wykonania i na pewno są bardzo potrzebne.
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Kaleson, masz rację. Import starych wyników powinien byc waznym punktem projektu a jednocześnie wątpię, by import ten był jakimś problemem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Imo nikt nie bedzie pisal skryptu/wtyczki analizujacej stare zalaczniki w csv. Rejestracje tych turniejow trzeba bedzie zrobic manualnie przez nowy system. Natomiast jesli chodzi o dane archiwalne to mozna je zescrapowac momentalnie i mysle ze fajnie by bylo jakby sie tam znalazly

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

W zależności od wyglądu UI systemu też się mogę zgłosić na koorda.
Firma nie jest skamem choćby dlatego bo znam Azura od lat a on tam pracuje. Jasne, że jest szansa na fuckup bo to mała firma ale większą firmę ciężej zachęcić do takich inicjatyw. Firma łatwa do znalezienia w necie, mała ale projekt leży w zasięgu możliwości. Dobry czas realizacji - nie udają, że w miesiąc skończą ale też nie wydumany na koniec roku. W naturalny sposób to będzie dla nich dobrą reklamą i to się rozumie bez pisania o tym w ogóle :)
Początkowo to i tak będą potrzebne testy oczywiście, populowanie danymi archiwalnymi oraz sporządzenie jakiejś dokumentacji dla użyszkodników ale dla mnie projekt wygląda zachęcająco. Fakt, że to będzie webówka też imho jest bardziej na plus niż na minus.
Durin, Kaleson, reszta - zautomatyzowany proces dodania do systemu archiwalnych danych naprawdę nie jest większym problemem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Nie jest. Natomiast system importu obecnych csv to kolejna dniowka dla nich za free. Scrapowanie obecnego rwnkingu to niewielki problem i niezbedna funkcjonalnosc

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

bless pisze:Propozycja Cleversan brzmi bardzo atrakcyjnie, o ile ktos zna tych ludzi i wie, ze to nie jest jakiś wkręt.
Cleversan założyli ludzie, z którymi studiowałem, więc "firma krzak" to to nie jest. Wszystko jednak zależy od środowiska i że się nie rozmyślą ;)
bless pisze:Troche trudno uwierzyć w darmowy lunch, ale liczę na to, ze mamy być po prostu poligonem, na ktorym firma przetestuje sobie pewne rozwiązania, które kolejnym klientom będzie juz sprzedawać. Mam nadzieje, ze w tym sensie to nie będzie calkiem prezent, bo w prezenty nie wierze. ;)
Aż tak zagłębiać się nie będę, bo nie orientuję się. Na pewno zyskiem dla twórców byłyby referencje na przyszłość, gdyż w tej branży bardzo często umowy o poufności zabraniają chwalić się w przyszłości co się tworzyło, więc jeśli firma chce się rozwijać na rynku, to musi robić coś sama dla siebie, choćby na początku nie było z tych projektów wymiernego zysku :)
bless pisze:Oferta systemu kombajnu brzmi ekstra, ale w praktyce nie rozwiązuje naszych problemów, bo ostatecznie firma wskazuje, ze zarządzanie platforma odda w nasze ręce. Czyli potrzeba ochotnika, który weźmie to na siebie. A tu jest nasz problem obecnie, ze nie ma ochotnika, który by wrzucal dane i pilnował ich jakości.
Ale ten koordynator zatwierdzałby tylko podejrzane turnieje oraz miał bezpośredni dostęp do danych po prostu :oops:
bless pisze:W tym kontekście pierwszym rozwiązaniem nowego systemu powinno byc umożliwienie ładowanie wynikow do systemu wprost przez organizatora systemu, bo wtedy wprowadzenie wyników będzie obowiązkiem orga turnieju a nie koordynatora. Optymalny bylby system double chęci, czyli org wprowadza dane do systemu a koordynator, po przejrzeniu czy zrzut wygląda wiarygodnie, odpala release.
Przecież o to właśnie chodzi, że organizator turnieju prowadzi go za pomocą tego systemu (a nie Excela) i wyniki automatycznie lądują na serwerze. Administrator potrzebny jest po to, co zresztą napisałem wyżej, aby ktoś nie zarejestrował sobie 16 nowych użytkowników i nie zorganizował turnieju dla siebie. Na samym szczycie musi być człowiek, aby móc dziwne sytuacje zweryfikować. Nie ma jednak klepania wyników każdego turnieju do bazy, bo to się dzieje automatycznie :?
bless pisze:Kaleson, masz rację. Import starych wyników powinien byc waznym punktem projektu a jednocześnie wątpię, by import ten był jakimś problemem.
Nie znam się na tym, ale wysłałem maila z pytankiem i podobno nie jest to problem aby zaimportować do systemu zaległe wyniki 8)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Według mnie system który funkcjonował do tej pory był ok. Nie był idealny ale działał.
Po latach "zawiódł" człowiek, na przyszłość proponuje 2 koordynatorów - jeżeli nie będzie lepszych kandydatur to mogę być jedną z tych osób.

Zdecydowanie powinniśmy zrobić wszystko żeby nie stracić starych wyników (zarówno ostatniego sezonu,obecnego jak i wyników archiwalnych)

Co do propozycji - wydaje się być kusząca - Excel jest fajny ale to tylko arkusz kalkulacyjny. Proponowane rozwiązanie zdecydowanie jest krokiem naprzód.

@Azurix - robiąc turniej online będą zapisywane wszystkie gry - czy trudne byłoby dodanie rankingu ELO, jako zakładki? Czy będzie to działało przy turniejach prowadzonych offline, później dodawanych?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Laik pisze:czy trudne byłoby dodanie rankingu ELO, jako zakładki?
Co to za ELO? :oops:
Laik pisze:Czy będzie to działało przy turniejach prowadzonych offline, później dodawanych?
Wtedy wszystko zostanie zapisane na kompie orga i gdy takowy będzie miał dostęp do internetu, zaktualizuje w wersji online :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Pomysł Azurixa dla mnie brzmi doskonale. Popieram obiema rękami tą wizję!

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ELO byłoby mega dobrym ruchem. Czy są inne propozycje, poza powyższa i aktualnym rankingiem (lub wiemy, że będą)?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

http://en.wikipedia.org/wiki/Elo_rating_system

Najlepiej póki co byłoby określić faktycznie czy gremium rozwiązanie przyjmuje. Mimo wszystko pewna deklaracja to jest bo jak już zrobią dobrze trzeba by się wywiązać i z tego korzystać.
Koncert życzeń co tam byłoby fajnie umieścić możemy robić, też mam parę pomysłów ale od razu fajnie by było to kodyfikować np. w formie Jackowego dokumentu.

Co do w ogóle systemu turniejowego to ja proponuję możliwość definiowania różnych systemów. Szwajcara jak wiemy wersji jest sporo a czasem przydało by się też coś innego. Funkcja bardzo potrzebna to możliwość ręcznej zmiany parowania (bo z tego samego klubu gracze, bo dwóch zaspało i chcemy ich razem sparować etc.). Podobnie samo elo. Jak się dobrze zaprojektuje system to i można się różnymi parametrami rankingów pobawić.
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Laik, a jesteś w kontakcie z Adeonem albo Krzyśkiem W? Adeon miał zająć się tym po świętach i olał temat, czy nie ma z kim współpracować?
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Niestety nie. Na mojego maila odpowiedział tu na forum i tyle...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

ślivek pisze: Co do w ogóle systemu turniejowego to ja proponuję możliwość definiowania różnych systemów. Szwajcara jak wiemy wersji jest sporo a czasem przydało by się też coś innego. Funkcja bardzo potrzebna to możliwość ręcznej zmiany parowania (bo z tego samego klubu gracze, bo dwóch zaspało i chcemy ich razem sparować etc.). Podobnie samo elo. Jak się dobrze zaprojektuje system to i można się różnymi parametrami rankingów pobawić.
Opcja parowania pierwszej rundy na podstawie systemu ELO, też brzmi syto.
xYz

ODPOWIEDZ