ETC 2017 - wybór kadry

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: ETC 2017 - wybór kadry

Post autor: QQrydza »

Chciałbym wiedzieć, czy coś konkretnego czai się, za "byciem dobrym" lub "byciem bardzo dobrym". Bo są to bardzo zbywające ogólniki, a te przysłowiowe "cyferki" pewnych graczy są dla mnie osobiście turbo mocne (1, 3 i 4 miejsce na masterach w tym sezonie) a jednak czegoś brakło.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Ejj ja byłem 4, czyli to nie chodzi o mnie :p
Ja uważam, że Solo ma te przewagę nad Kalesonerem jeśli już ich obu porównujemy, że był w tym roku na Herford, gdzie można było pozytywnie zabłysnąć (ja się pokazałem dopiero tam), a doświadczenie na takich druzynowkach mimo że kiedyś sądziłem inaczej, ma niebagatelny wpływ na późniejsze wyniki
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Eltharion pisze:Bo to dobry Król Słońce Solo doniesie cie na własnych barkach do pokoju kiedy sam nie będziesz wstanie a nie kalesoner :mrgreen:
O przepraszam, Gąsior może potwierdzić, w Szczyrku dwa lata temu go na barkach z sali do pokoju doniosłem. Więc proszę bez pomówień. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Jeżeli noszenie/ogarnianie kogoś jest determinantem to polecam kadrze Magde Wokszego :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Lazur pisze:Jeżeli noszenie/ogarnianie kogoś jest determinantem to polecam kadrze Magde Wokszego :)
+1

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Kalesoner pisze:
Eltharion pisze:Bo to dobry Król Słońce Solo doniesie cie na własnych barkach do pokoju kiedy sam nie będziesz wstanie a nie kalesoner :mrgreen:
O przepraszam, Gąsior może potwierdzić, w Szczyrku dwa lata temu go na barkach z sali do pokoju doniosłem. Więc proszę bez pomówień. :wink:
Ten to przybalowal jesteś już kolejną osoba która mówi że zanosila go do pokoju. Widocznie wracał równie uparcie na imprezę jak jego zombi na stół. Rano również podobnie wyglądał :P :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Eltharion pisze:
Kalesoner pisze:
Eltharion pisze:Bo to dobry Król Słońce Solo doniesie cie na własnych barkach do pokoju kiedy sam nie będziesz wstanie a nie kalesoner :mrgreen:
O przepraszam, Gąsior może potwierdzić, w Szczyrku dwa lata temu go na barkach z sali do pokoju doniosłem. Więc proszę bez pomówień. :wink:
Ten to przybalowal jesteś już kolejną osoba która mówi że zanosila go do pokoju. Widocznie wracał równie uparcie na imprezę jak jego zombi na stół. Rano również podobnie wyglądał :P :mrgreen:
Tak sie konczy melanz z Wronami :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

Ja tam nie wiem kto mnie niósł, ale za oba lata dziękuje:
Kalesoner, Siemek, Benek i innym zaangażowanym w ten incydent :)

a teraz przejdźmy do meritum :)

Bardziej zastanawia mnie brak Lipka w składzie a wzięcie np. Sola. Chyba że jest to podyktowane armią, aczkolwiek i tak do końca nie jestem przekonany.
Plus za Solem jest taki że jak nigdy przedtem będę czekał na relację :)
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Lazur pisze:Jeżeli noszenie/ogarnianie kogoś jest determinantem to polecam kadrze Magde Wokszego :)
A nie po to kobieta chodzi na siłownię? :P
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Lazur pisze:To ja jeszcze zapytam o to co zdecydowało że do Hiszpanii jedzie Solo a nie Kalesoner. Nie chce być źle zrozumiany bo ciesze się że Solo jedzie tylko pytam o merytoryczne pobudki gdyż cyferki wyraźnie przemawiały za wyborem Kalesonera. Co przeważyło?
Od początku Kalesoner był również moim faworytem.

Główne czynniki były dwa:
1. Kalesoner nie mógł pojechać z nami do Herford, a pojechał Solo i bardzo wielu osobom zaimponował swoją postawą i grą.
2. W Szczyrku podczas bitwy z Guldurem oddał grę 15:5. W detale nie wchodzę, wyjaśniać nie ma co, ale podczas gry na ETC być może gracz dostanie taki sam badziewny (tu wielki znak zapytania czy to w ogóle jest badziewny) pairing. To czy ktoś przegra 15:5 czy 13:7 czy 17:3 to mogą być krytyczne cztery punkty. Ja wiem, że można się spotkać i zagrać w tygodniu, ale to nie to samo.

Punkt nr 2 również negatywnie wpłynął na ewentualny wybór Guldura do kadry.
Dziedzic pisze:
Lazur pisze:To ja jeszcze zapytam o to co zdecydowało że do Hiszpanii jedzie Solo a nie Kalesoner. Nie chce być źle zrozumiany bo ciesze się że Solo jedzie tylko pytam o merytoryczne pobudki gdyż cyferki wyraźnie przemawiały za wyborem Kalesonera. Co przeważyło?
Obstawiam charakter, ale w trochę innym sensie niż opisał to Eltharion ;)
To już raczej nie ten etap, żeby charakter miał tak duże znaczenie. Dalej ma, nie oszukujmy się, ale jest to kwestia trzecio czy tam czwarto rzędna.
No, chyba że chodzi o kołcza, bo kołcza to się raczej wybiera pod graczy.
Gasior pisze:Bardziej zastanawia mnie brak Lipka w składzie a wzięcie np. Sola. Chyba że jest to podyktowane armią, aczkolwiek i tak do końca nie jestem przekonany.
Plus za Solem jest taki że jak nigdy przedtem będę czekał na relację
Armia w dużej mierze.
Demony dokładają do pieca tam, gdzie i tak jako drużyna mamy dobrze.
Oprócz tego to chyba od początku brakowało u Lipka woli walki o kadrę.
Ja jestem zdania, że nastawienie z jakim ktoś jedzie na turniej ma istotny wpływ na wynik.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Jeżeli komuś mogę jeszcze odpowiedzieć dlaczego x albo y to piszcie, chętnie odpowiem, bo faktycznie co roku takiej komunikacji brakuje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Furion pisze: 2. W Szczyrku podczas bitwy z Guldurem oddał grę 15:5. W detale nie wchodzę, wyjaśniać nie ma co, ale podczas gry na ETC być może gracz dostanie taki sam badziewny (tu wielki znak zapytania czy to w ogóle jest badziewny) pairing. To czy ktoś przegra 15:5 czy 13:7 czy 17:3 to mogą być krytyczne cztery punkty. Ja wiem, że można się spotkać i zagrać w tygodniu, ale to nie to samo.

Punkt nr 2 również negatywnie wpłynął na ewentualny wybór Guldura do kadry.
Tzn?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

-Qc- pisze:
Furion pisze: 2. W Szczyrku podczas bitwy z Guldurem oddał grę 15:5. W detale nie wchodzę, wyjaśniać nie ma co, ale podczas gry na ETC być może gracz dostanie taki sam badziewny (tu wielki znak zapytania czy to w ogóle jest badziewny) pairing. To czy ktoś przegra 15:5 czy 13:7 czy 17:3 to mogą być krytyczne cztery punkty. Ja wiem, że można się spotkać i zagrać w tygodniu, ale to nie to samo.

Punkt nr 2 również negatywnie wpłynął na ewentualny wybór Guldura do kadry.
Tzn?
Nie ukrywam, że też jestem ciekawy, bo jakoś nie widzę korelacji pomiędzy mną, a tym punktem.

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Chyba chodzi o to że powinineś kalesonera mocniej cisnąć:)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

pewno powinien grać o 20 :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja tam słyszałem, że wygrywanie nawet 12 bez gry to najwyższy skill :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Coach.
Ktoś coś?

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Jak parokrotny coach, szczerze polecam, fajna zabawa oraz dobry wysiłek dla gracza aby dobrze i szybko kminić sytuacje na bolu bitwy.
Obrazek

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Jeśli na coacha jest składa jak w ubiegłym roku to mogę jechać. Team na tym nie straci bo u mnie nie ma lipy.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 0#p1596765

Jerzy czy mógłbyś proszę odnieść się do treści z linka?
Czy faktycznie przeprowadzisz zmiany w rozpisce skazując nas na start turnieju z liczbą -1 DP? Czy skyreapery Twoim zdaniem ten punkt odrobią i jeżeli tak to dlaczego nie było ich w pierwotnej wersji rozpiski?
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Lazur pisze:http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 0#p1596765

Jerzy czy mógłbyś proszę odnieść się do treści z linka?
Czy faktycznie przeprowadzisz zmiany w rozpisce skazując nas na start turnieju z liczbą -1 DP? Czy skyreapery Twoim zdaniem ten punkt odrobią i jeżeli tak to dlaczego nie było ich w pierwotnej wersji rozpiski?
Ja myślę, że to po prostu zwykła pomyłka która każdemu może się zdarzyć - zwykły missclick który w dodatku jest oczywisty. A że będzie z tego -1, zdarza się. -1 dostaną też i Włosi i Rosjanie. Jeżeli mamy to wygrać albo przegrać to ten 1 punkcik nie zrobi kolosalnej różnicy.

Jak wygramy wszystkie bitwy na maksa to ETC i tak wygramy! :wink:

ODPOWIEDZ