Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Sujatus
Plankton
Posty: 2

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: Sujatus »

Czy zasada specjalna Killing Blow z czaru dotyczy również ataków wierzchowców?

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

tak
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Kilka pytań:

1. czy można złożyć hero z dwurakiem i magiczną tarczą?
2. jeśli kapitan mający charmed chield wyzwie na pojedynek palladyna z lancą posiadającą zasadę killing blow. Palladyn atakuje 3 atakami, rzuca 651. Czyli raz KB a z pozostałych 1 trafia. Przeciwko któremu hitowi działa charmed chield - to ważne, bo albo przeżyje albo nie.
3. opal amulet podobnie, jeśli trafienia oba ranią, to na które przysługuje ward?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

ad 1 Możesz, ale w cc nie będziesz mógł korzystać z premi do pancerza od tarczy.

ad 2 Charmed shield powoduje odrzucenie hita, a killing blow jest podczas uzyskania "6" w rzucie na woundowanie. Tak więc jeżeli paladyn w rzucie na trafienie uzyskał 6,5,1 - to jedno z 2 trafień odrzucasz na 2+, w tym wypadku obojętnie które, bo żadne z tych trafień nie jest jeszcze killing blowem. Jeżeli zaś chodziło Ci o to, że w rzucie na zranienie paladyn uzyskał 6,5 i 1, to charmed shield powinien zostać użyty wcześniej - po rzucie na trafienie, a przed rzutem na zranienie.
Obrazek

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

pytanie nr 2 faktycznie z dupy, a jak teraz pytanie 3, jeśli zranią oba - bo albo zginie albo nie (na 2+ ofc.)

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

jeżeli bohater mający opal amulet dostanie powiedzmy 3 trafienia to na zranienie rzucasz po kolei jedną kostką i przeciw pierwszemu udanemu zranieniu masz warda 4+.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

tylko trzeba wtedy uprzedzić, żeby rzucać pojedyńczo na woundy.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Jeżeli przeciwnik w podanej sytuacji rzucił wszystko naraz, to ja bym zrandomizował na którą ranę zadziała opal amulet (zresztą wszystkie zostały zadane w tym samym czasie), tj. w przypadku otrzymania 2 ran w tym jednej z killing blowem mówisz: "ok, to na 1,2,3 opal amulet działa na zwykłą ranę i idę do piachu od KB, a na 4,5,6 na tę z killing blowem" i rzucasz k6. Na 4+ amulet działa na ranę z KB i heros ma następnie szansę wywardować morderczy cios powtarzając ten wyczyn przy ponownym rzucie k6 (tym razem na warda). :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Jednostka A przegrała walkę i ucieka na 10 cali, ścigająca jednostka B rzuciła 11, lecz na jej drodze stanęła inna jednostka C.
Czy jednostka A zostaję zjedzona przez jednostkę B ??
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Tak.

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

@Kopyt: str. 56 podręcznika: ""Jeżeli wynik rzutu na dystans pościgu jest równy lub większy od wyniku rzutu na dystans ucieczki, jednostka uciekająca zostaje zniszczona". Znaczy zadeptują ich na miejscu :P

Czy można nie rzucać liderki na zebranie się jednostki, kiedy bardziej się opłaca żeby unit dalej uciekał? Wiem, że książka każe testować, ale ostatnio ktoś to poddał w wątpliwość i wolałabym się upewnić:)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Trzeba rzucać

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

Thx:) To jeszcze 3 pytania:
1. Czy atakując lorda na smoku na chłopka działa killing blow?
2. Zerówka z deatha rzucana na lorda na smoku - wybieram czy testuje smok, czy gościu, randomizuję, czy jak?...
3. Szarżuję jednostkę A, zabijam, najeżdżam na B. Po zabiciu B mogę znów najeżdżać, jeżeli wytłukłam je w pierwszej turze kombatu?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Pinka pisze:Thx:) To jeszcze 3 pytania:
1. Czy atakując lorda na smoku na chłopka działa killing blow?
2. Zerówka z deatha rzucana na lorda na smoku - wybieram czy testuje smok, czy gościu, randomizuję, czy jak?...
3. Szarżuję jednostkę A, zabijam, najeżdżam na B. Po zabiciu B mogę znów najeżdżać, jeżeli wytłukłam je w pierwszej turze kombatu?
1. działa
2. randomizujesz
3. oraz jeżeli jest to kolejna tura gracza, to wtedy tak. jest jeden overrun na jedna jednostke na jedna ture gracza.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Ad1
Furion pisze:1. działa
FAQ - nie działa KB, kwiecień 2013 zmieniony zapis został
Q: Is a character mounted on a monster, chariot or monstrous beast
susceptible to the Killing Blow special rule? (p72)
A: No, as the character’s troop type as changes to ‘monster’,
‘chariot’ or ‘monstrous cavalry’ respectively, thereby rendering
Killing Blow ineffective. Only Heroic Killing Blow will work
against these targets.
Ad2
Furion pisze:2. randomizujesz
może coś mi się pomieszało ale od kiedy :) snajperkę na T czy S też chcesz randomizować? a jeśli tak to na jakiej wartości bo są dwie T3 np elfa i T6 smoka etc i to nie jest test charakterystyki
zawsze mi się wydawało, że takie czary targetują dowolnie wg wyboru gracza jeśli troop type pozwala, możesz uzasadnić odpowiedź?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Furion pisze:
Pinka pisze:Thx:) To jeszcze 3 pytania:
1. Czy atakując lorda na smoku na chłopka działa killing blow?
2. Zerówka z deatha rzucana na lorda na smoku - wybieram czy testuje smok, czy gościu, randomizuję, czy jak?...
3. Szarżuję jednostkę A, zabijam, najeżdżam na B. Po zabiciu B mogę znów najeżdżać, jeżeli wytłukłam je w pierwszej turze kombatu?
1. działa
2. randomizujesz
3. oraz jeżeli jest to kolejna tura gracza, to wtedy tak. jest jeden overrun na jedna jednostke na jedna ture gracza.
1) nie dziala
2) wybierasz
trzecie sie zgadza.

Spawn
Chuck Norris
Posty: 476

Post autor: Spawn »

Podczas ostatniego turnieju w katowicach wszyscy byli święcie przekonani, że kawaleria nie zdaje dangerous terrain testu podczas szarżowania/gonienia/overranowania/uciekania przez jeziorko. Skąd to wynika? Jest wyraźnie napisane przy kawalerii że zdaje test kiedy rusza się szybko po czymkolwiek innym niż teren otwarty i wzgórza.

Przy wzgórzach jest napisane że są otwarte, a przy jeziorkach nie, więc powinno się zdawać. Z drugiej strony przy murkach, bagnach i lasach jest napisane że trzeba zdawać test DT, a przy jeziorkach nie.

Nie widziałem erraty, ani GW, ani uściślenia dotyczącego tego. To jak to w końcu jest?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zdaje dt przy szarzy przez jeziorka.

Spawn
Chuck Norris
Posty: 476

Post autor: Spawn »

Wiedziałem. Co za banda nieogarniętych hanysów. "Zawsze tak graliśmy" blabla, kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą - powiedział Goring i miał rację. hehe ;)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

BODAJŻE na etc faq nie muszą zdawać. Ale u nas na niego się nie gra.

ODPOWIEDZ