Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: Shino »

BODAJZE nie wiesz o czym mowisz. choc zawsze mozna sprobowac. A noz sie ma racje, prawda?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Spawn pisze:Wiedziałem. Co za banda nieogarniętych hanysów. "Zawsze tak graliśmy" blabla, kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą - powiedział Goring i miał rację. hehe ;)

w takim momencie trzeba wykonać telefon do przyjaciela :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

kolega wziął głos publiczności :wink:

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Pozwoliłem sobie Drogi Kolego napisać posta bo nie udzielam odpowiedzi na właściwe pytanie.
Dodałem zaakcentowane BODAJŻE by od razu było wiadomo że nie jest to pewne.

To możesz mi powiedzieć skąd więc częste ignorowanie tego zapisu z 117 str małego RB?

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

Czy z machin wojennych używających małych/dużych znaczników można strzelać do przeciwnika jeśli na linii strzału znajduje się jednostka sprzymierzona?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

PSz pisze: Dodałem zaakcentowane BODAJŻE by od razu było wiadomo że nie jest to pewne.
mniej czasu zajeloby wejscie na etc faq, nacisniecie ctrl+f i wpisanie frazy rivers.


a skad jest ignorowany tekst z tej strony nie wiem. Ja go nie ignoruje.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Miscatonic pisze:Czy z machin wojennych używających małych/dużych znaczników można strzelać do przeciwnika jeśli na linii strzału znajduje się jednostka sprzymierzona?
jeśli widzisz i możesz to nie ma to znaczenia, normalnie celujesz
liczy się miejsce docelowe a nie droga strzału w tym wypadku

armaty oczywiście deklarujemy optymalnie tak, by kula tocząc się nie trafiła w zakazane cele
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

Czy drużyna wsparcia u skaven`ów może razem z oddziałem deklarować reakcję na szarżę ze strony przeciwnika? Czy też zgodnie z tym co jest napisane w AB iż jest drużyną samodzielną może to robć tylko jeśli szarża deklarowana jest na nią samą?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Może robić tylko jeśli szarża deklarowana jest na nią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

Kurcze co chwilę rodzą się jakieś wątpliwości w głowie świerzaka:-)
Planuje rozpiskę na poganiaczach i ratograch z giga szczurami.
Pytanie dotyczy rozstawienia poganiaczy. Jedne opinie są takie że poganiacz stoi z tyłu, inne że musi stać z przodu, jak to w końcu jest?
I co znaczy że jednostki nie zaliczają się do limitu jednostek? Mogę ich pakować w nieskończoność? Czy też nie liczą się do limitu jednostki ale wliczają się do ogólnej liczby punktów armii?

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Mam pytanko jeżeli w armii znajduje się charakter dajmy na to BSB z OTS to w walce przerzuty warda robią wszyscy jego przeciwnicy, gdyż zgodnie z jakimiś tam uściśleniem model w walce znajduje się w kontakcie z całą jednostką, czy się mylę w tym względzie?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

medzik pisze:Mam pytanko jeżeli w armii znajduje się charakter dajmy na to BSB z OTS to w walce przerzuty warda robią wszyscy jego przeciwnicy, gdyż zgodnie z jakimiś tam uściśleniem model w walce znajduje się w kontakcie z całą jednostką, czy się mylę w tym względzie?
Nie mam pojęcia skąd to wziąłeś. Przerzuty z OTSa mają modele które są w base to base z jego posiadaczem.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

uściślenia:
Czym dokładnie jest "model w styku" na potrzeby Trickster’s shard itp. przedmiotów lub zdolności?
Model w styku to taki model, który fizycznie dotyka podstawki posiadacza The Other Trickster’s Shard. Dotyczy to także trafiń typu impact, stomp, breath. Inne trafienia, o ile nie zostały zadeklarowane specyficznie w konkretny model przez atakującego: właściciel modeli decyduje, w które modele „wchodzą” trafienia – tak jak w wypadku strzelania, musi je jedynie rozdzielać proporcjonalnie.

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Wszystko jasne, bo spotkałem się z twierdzeniem, że OTS zmusza do przerzutów wszystkie modele jeśli walczą, z tego powodu, że walczący model jest w styku ze wszystkimi wrogami, ale rozumiem, że to błędne twierdzenie i tyle.
Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Shino pisze:
Furion pisze:
Pinka pisze:Thx:) To jeszcze 3 pytania:
1. Czy atakując lorda na smoku na chłopka działa killing blow?
2. Zerówka z deatha rzucana na lorda na smoku - wybieram czy testuje smok, czy gościu, randomizuję, czy jak?...
3. Szarżuję jednostkę A, zabijam, najeżdżam na B. Po zabiciu B mogę znów najeżdżać, jeżeli wytłukłam je w pierwszej turze kombatu?
1. działa
2. randomizujesz
3. oraz jeżeli jest to kolejna tura gracza, to wtedy tak. jest jeden overrun na jedna jednostke na jedna ture gracza.
1) nie dziala
2) wybierasz
trzecie sie zgadza.
Mój błąd - przepraszam za wprowadzenie zamieszania!

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

A ja dziękuję za wyjaśnienia:)

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Kurcze co chwilę rodzą się jakieś wątpliwości w głowie świerzaka:-)
Planuje rozpiskę na poganiaczach i ratograch z giga szczurami.
Pytanie dotyczy rozstawienia poganiaczy. Jedne opinie są takie że poganiacz stoi z tyłu, inne że musi stać z przodu, jak to w końcu jest?
I co znaczy że jednostki nie zaliczają się do limitu jednostek? Mogę ich pakować w nieskończoność? Czy też nie liczą się do limitu jednostki ale wliczają się do ogólnej liczby punktów armii?

Co do poganiaczy to sam się podłączę do pytania, a z tym że nie liczą się do limitu jednostek to ja to rozumiałem tak, że punkty zużyte na tę jednostkę nie wliczają się do żadnej kategorii, rare, spec czy core, ale ciągle wiczają się do ilości punktów w rozpie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Czy Fear wynikający z płonących ataków ze strzelania zdaję po trafieniu czy zranieniu?
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Co ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

na poczatku walki przed atakami.

ODPOWIEDZ