9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
ajt
Kradziej
Posty: 970

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: ajt »

Szarżujący teraz wybiera, którego z uciekających szarżuje.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Ale poza tym normalnie? W sensie pomiędzy moim oddziałem, a oddziałem przeciwnika stawiam dwie odginaczki, tak że na mój oddział nie będzie mógł zaszarżować bez przegonienia obydwu odginaczek. Szarżuje, na jedną, flee, szarżuje na drugą, flee. Obydwie przeskakują za mój główny oddział, którąś tam goni, a mój oddział właściwy zostaje bezpieczny bez możliwości szarży na niego. Co się tylko stanie jeśli rzut pozwoli na złapanie jednej z nich. Może się tak stać że jakimś cudem goniąc odginaczkę przeskoczy razem z nią za mój oddział, czy zatrzyma się przed moim oddziałem?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@Hoax
Zatrzyma się cal przed Twoim oddziałem, na który nie szarżował. No chyba że umie latać, to wtedy sobie nad nim przeleci. :)

Ja mam pytanie co do secondary objective capture the flags:
Capture the Flags
Valuable targets must be annihilated. After moving Vanguards, before determining who has the first Player Turn, both
players take turns in openly choosing three enemy Standard Bearers (excluding the Battle Standard Bearer), or will
choose all Standard Bearers if there are fewer than three in the army. Standard Bearers with Light Troops cannot be
chosen. The player that finished deploying first chooses the first Standard Bearer. Standard Bearers not currently on the
table (such as Ambushing units) may still be chosen.
Scoring Secondary Objectives
Capture the Flags: The player that has the the highest number of its chosen Standard Bearers still alive at
the end of the game wins this Secondary Objective.
W przypadku 3 lub więcej zwykłych sztandarów sprawa jest prosta - wybiera się 3 do zniszczenia. Natomiast jeżeli przeciwnik ma mniej niż 3 zwykłe sztandary, to czy BSB będzie się liczył jako sztandar na potrzeby tego objective'a? Fragment "excluding the battle standard bearer" o ile dobrze rozumiem dotyczy tylko pierwszej części zdania gdzie jest mowa o 3 zwykłych sztandarach.
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Nie będzie się liczył. Jak masz mniej niż 3 spełniające wymogi sztandary, to wyznaczasz ich mniej.

Kto na koniec bitwy ma więcej zachowanych wyznaczonych sztandarów, ten wygrywa obdżektif.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Spoko, zdążyłem już dopytać i uzyskać odpowiedź na forum 9th age. :P
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Siema, czy jeśli chcę dodać sobie bonus za ranki, to czy wszystkie ranki muszą mieć tyle modeli, co pierwsza ranka?
Np mam 7modeli w rance pierwszej.
A co jeśli mam hordę albo monstruś hordę, wtedy przy 6 trolach w pierwszej rance muszę mieć 6 troli w drugiej, żeby dostać bonus i mieć 2 full ranki?

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Bonus za ranki liczony jest za każdy dodatkowy szereg który posiada przynajmniej ( 5 modeli piechoty, 3 modele piechoty potworów )

To, że jesteś w formacji hordy ( 10 modeli piechoty, 6 modeli piechoty potworów ) upoważnia Cię do wykonywania suportów z dodatkowego szeregu. Nie wpływa na ilość modeli potrzebnej do uzyskania bonusu za ranki.

Dla przykładu masz 26 modeli piechoty - 10,10,6 - czyli Twój bonus za ranki to +2.
Obrazek

Awatar użytkownika
gajowy21
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gajowy21 »

Szybkie pytanie, bo jestem w trakcie modelowania - czy bohatera w oddziale ustawia się obok command grupy czy dowolnie ?
Przykładowo [C][C][C][Z] (gdzie B to bohater, Z - zwyklak).
Obrazek

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

Gdzie chcesz, byle w pierwszym szeregu, chyba że pierwszy szereg zajmują bohaterowie i/lub CMD to już twój wybór czy dajesz go w dowolnym miejscu pierwszego szeregu czy w dowolnym miejscu drugiego szeregu itd..

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Czy jeśli szarżowałem dwoma oddziałami w przód, ustawiłem je tak, że się stykają i zabiłem cały oddział przeciwnika, to jak teraz mogę się zreformować?
Najpierw odsuwam od siebie oddziały, tak żeby stały cal od siebie, a potem reformuję? Rozumiem, że mogę ich wtedy zreformować tylko w 4 kierunkach, bo inaczej ustawiłyby się bliżej niż cal od siebie?

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Dlaczego niby miałbyś odsuwać od siebie oddziały przed reformem? Nic takiego się nie dzieje - przeczytaj Unit Spacing (strona 12 rulebooka). Jak kończy się walka to nie rozsuwasz oddziałów - zasada "1" apart" nie obowiązuje dopóki nie oddalą się od siebie na więcej niż cal. Wykonujesz normalnie reform ignorując tę zasadę.
Obrazek

konan
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Jaworzyn

Post autor: konan »

Czy bohater moze rzucać challange jeśli jest zaszarżowany w tył jednostki?

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Pytanie gdyż nie mam dostępu do podręcznika (ogromnie słaba prędkość neta dla pobierania) Jakiego losa używa bohater który robi sarże z oddziału?
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Postać zawsze może rzucać challenge. Są za to ograniczenia co do tego kto może przyjąć wyzwanie.
Jeśli challenge nie zostanie przyjęty to negatywne efekty odrzucenia go mogą zostać nałożone tylko na postać która mogła je przyjąć. To znaczy, że jeśli np. postać która wyzywa nie styka się z żadnym oddziałem to nic się nie dzieje - nikt nie może przyjąć tego wyzwania więc nikt nie ponosi konsekwencji.
Wszystko na stronie 81 podręcznika.

Jeśli postać szarżuje z oddziału to wszystkie trafienia z reakcji stand and shoot trafiają w niego.
Wszystko na stronie 77 podręcznika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Ale chodziło mi czyjego pola widzenia używa swojego czy oddziału na potrzeby sarży
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Myślałem, że Look out Sir ;)
Musi widzieć szarżujący czyli postać. (do 77 strony dorzuć 24)
Obrazek

Awatar użytkownika
cieniu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdańsk - Morena

Post autor: cieniu »

podczas ostatniej gry przeciwnik wygrał combat, złamał mnie, dogonił i po złapaniu się zreformował. z jakiej zasady (proszę o wskazanie jak to możliwe lub nazwę) wynika możliwość reformu po zgonieniu przeciwnika?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Nie ma takiej możliwości, więc trudno będzie to wskazać :)

Po złamaniu przeciwnika albo robisz pościg, albo robisz pivot, albo reform.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Niby jest taka możliwość "reformy" po dogonieniu przeciwnika ale w zupełnie innych okolicznościach.
Charge Fleeing Unit
When charging a fleeing unit, follow the same rules as for a normal Charge Move, except that the charging unit can move into contact with any Facing of its target, no aligning is made and no maximizing of base to base contact is take into consideration. Once the charger reaches base contact with the fleeing targegt, the fleeing unit is removed as a casualty. The charging unit can take a Leadership Test. If the test is passed, the unit may perform a Post-Combat Pivot manoeuvre.
26 strona
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

To zupełnie inna sprawa, pytanie było o reform po złamaniu w walce i gonieniu.

Zablokowany