Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: Janus »

tak samo chyba ze zbroją glttering cuirs*costam co daje -1 to hit. wydaje mi się ze nie działa
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

skullhunter pisze:za flaila jest +1 wystarczy zerknąć w opis flaila w RB . Natomiast w opisie marka jest mowa o model parts
Wiem ze wystarczy ale czasami bad gateway przesladuje serwery 9th:)
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

Czy mogę dołączyć Treefather Ancienta do Treefathera i stworzyć sobie taki oddział z dwóch treemanów, tak jak bohaterem na rydwanie można włazić do oddziału kawalerii?

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

esgaroth pisze:Czy mogę dołączyć Treefather Ancienta do Treefathera i stworzyć sobie taki oddział z dwóch treemanów, tak jak bohaterem na rydwanie można włazić do oddziału kawalerii?
A model with Towering Presence is of Gigantic Height and can never be joined or join a unit (unless it is a War
Platform)
. A model with Towering Presence increases its Hold Your Ground or Inspiring Presence Range by 6".
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jak wygląda teraz miscast? Poprawcie mnie jeśli sie myle. Jeśli kulne dwie lub więcej 6 to dodatkowo dorzucam 1 kostke z puli i sumuje wynik . Jeśli wypadnie mi łączny wynik np.2o to rozpatruje w kolejności każdy efekt?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Kulasz czar, masz ifkę (2 lub więcej "6"), dorzucasz jedną dodatkową kostkę ze swojej puli power diceów, potem rzucasz d3 na miscast.

d3+1 * ilość kostek z jakiej rzuciłeś czar (bez tej dodatkowej) = wynik miscasta

sprawdzasz w tabelce wynik i lecisz po kolei wszystki efekty od pierwszego (always) aż do wyniku miscasta.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Czyli tak jak myślałem :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Czytanie tabelki so hard
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

taa, mogli już sobie darować "dorzuć kostkę z puli a potem i tak jej nie dodawaj do wyniku tabelki" a zamiast tego przesunąć wyniki tabeli o cztery w górę np. 10->14, 15->19, 20->24, było by prościej

@Slayer Zabójców: dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Popieram mogli to inaczej rozwiązać ( nawet sam zapis ) , lecz jeśli zdarzył się misscast gdy rzucamy z ostatnich kostek, nie dodajemy tej kostki, więc to by promowalo rzucanie ostatnich czarów z 5 kostek bo misscasta byłby potencjalnie słabszy
Obrazek

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Witam,
Pytanie z 8edycji:

Walka dwóch jednostek
Jednostka A w hordzie walczy z jednym potworem i przegrywa. Robi reform po przegranej walce. Czy może przesunąć się w bok tak , żeby np przesunąć się z jednego rogu podstawki (hordy ) do drugiego?


Pasywka z magii ogrów. Przy udanym rzuceniu czaru dostaję się +1 do rzutu czaru i dispela czy tylko do jednego? Mogę zdecydować się żeby to było skumulowane?

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

valve pisze:Witam,
Pytanie z 8edycji:

Walka dwóch jednostek
Jednostka A w hordzie walczy z jednym potworem i przegrywa. Robi reform po przegranej walce. Czy może przesunąć się w bok tak , żeby np przesunąć się z jednego rogu podstawki (hordy ) do drugiego?


Pasywka z magii ogrów. Przy udanym rzuceniu czaru dostaję się +1 do rzutu czaru i dispela czy tylko do jednego? Mogę zdecydować się żeby to było skumulowane?
Jeśli dobrze pamiętam to reform robisz jak chcesz, byle ilość modeli w styku przed i po się zgadzała i byle nie wyjąć żadnego bohatera z walki.

+1 z atrybutu ogrowego działa na pierwszy rzut na dispell LUB cast ale tylko na tym magu. Czyli dostajesz bonus w swojej fazie magii i albo użyjesz go na następny czar tym magiem albo na najbliższe zbijanie tym magiem, nie na oba. No i kumulować atrybutów fizycznie nie możesz, bo jak rzucisz następny czar to zużywasz pierwszy bonus czy chcesz czy nie.

Maciek

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Dzięki ! Pytanie z furiona . Jak hunter wykupu eteryczność stonehorn tez ja dostaje ?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie

Btw ktoś w to jeszcze gra?

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

My gramy:)

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Czy jak Postac Bretonska z iteme ktory daje blesing wejdzie do sprzymierzonej jednostki np krasnoludow badz imperium i uzyje tego itemu, to tez dostajes blesing?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Niby tak tylko zwykle jak się gra na sojusze to bohaterowie nie wchodzą do sojuszniczych oddziałów :)

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Czar 0 z shamanism, mała wersja +1S, a duża to +1S i +1T, czy tylko +1T ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tylko taffffff

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Dzięki za odpowiedź:)

ODPOWIEDZ