Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: Yudokuno »

Mam dość istotne myślę pytanie do LS. Otóż: wg balancing patcha Imperium może grać na 2 tankach i altarze; Lizaki mogą grać na dowolnej ilości stegadonów, w czym 2 ancient stegadony; wyszły nowe szczury i pewnie będą mogły mieć 2 abominacje. Proszę zatem o wyjaśnienie DLACZEGO Dark Elfy mogą mieć tylko 1 hydrę? Tylko błagam - nie rzucajcie "na odwal się" argumentami, że "DE i tak są mocne", bo to nie jest żadne uzasadnienie.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Bo stegadon (w porządnej wersji z enginem) kosztuje 550p, w wersji nieupgradeowanej 290p, a hydra 175p.
A ograniczenia w BP są właśnie dlatego, ze "DE i tak już za silne" ;)

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Yudokuno pisze:Mam dość istotne myślę pytanie do LS. Otóż: wg balancing patcha Imperium może grać na 2 tankach i altarze; Lizaki mogą grać na dowolnej ilości stegadonów, w czym 2 ancient stegadony; wyszły nowe szczury i pewnie będą mogły mieć 2 abominacje. Proszę zatem o wyjaśnienie DLACZEGO Dark Elfy mogą mieć tylko 1 hydrę? Tylko błagam - nie rzucajcie "na odwal się" argumentami, że "DE i tak są mocne", bo to nie jest żadne uzasadnienie.

Dominacje będą ścięte po tym co robiłem nimi w Białymstoku ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Alister pisze:Bo stegadon (w porządnej wersji z enginem) kosztuje 550p, w wersji nieupgradeowanej 290p, a hydra 175p.
A ograniczenia w BP są właśnie dlatego, ze "DE i tak już za silne" ;)
No i wlasnie dlatego stegadony zajely teraz miejsce 1 i 2 w bialymstoku, a hydry dopiero 4te.
Morrok pisze:Dominacje będą ścięte po tym co robiłem nimi w Białymstoku ;)
Moim zdaniem - bez przesady. Nalezy powoli wracac do limited, ludzie juz sie troche nauczyli grac z nowymi armiami + podciagnal sie poziom ogolny. Jak dla mnie, kolejny BP powinien pojsc wylacznie w ograniczenia magii (najlepiej takie jak teraz - sa swietne), przyciecie wrathow i flamerow do 0-1 i dalsze wzmacnianie armii uposledzonych. Reszta jak dla mnie jest zbalansowana.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

a hydry dopiero 4te
To były hydry, czy 4 RBT?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

hydra i 2 RBT

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

vsio ravno po mojemu, które były bolce czy hydry. Ja chcę usłyszeć konkretne, oficjalne stanowisko LS.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3357
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

A może LS powinien raczej przemyśleć sprawe VC, bo kastracja tej armii względem DL, DE i Lizz jest ogromna.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Napotykam pewien opór materii, ale powoli udaje mi się przekonać resztę, że VC są za słabe :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Mobi
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Warszawa Bastion

Post autor: Mobi »

taaak... a wiecie chetnie bym sobie zagral swoim imperium na czyms innym niz duzy mag, czy altar i bez 2ch czolgow i 4 dzial (starcza 2) i moze cos wygral... ale po co? oddajmy co wlasciwe wampirom i reszcie... nawet orkom dajmy dodatkowe sloty ...

pozdr
Czasami mysle ze Ewa w raju opieprzyla nie tylko jablko ale i weza.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

2) Czy doomwheel moze pivotowac w ruchu?

Barbarossa:
Jankiel:
Marek Golan:
Shino:
Xet:
Czy ja dobrze rozumiem? Bedzie mozna DW stac w miejscu?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Rusza się jak chariot. Tak tam napisali
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Chciałbym powiedzieć parę słów od siebie na temat dyskusji o wypadaniu szczurzego dzwona z oddziału. W poprzedniej edycji dzwon miał podobny zapis o tym, że ani jednostka, ani seer nie mogli go DOBROWOLNIE opuścić. Różnica był typ jednostki, ponieważ wtedy był rydwanem. Jakoś wtedy nie było wielkiej burzy czy dzwon wypada z oddziału po śmierci seera. Nagle gdy dzwon/furnace zaczęły dawać niebrejkowalnośc zrobił się problem? Coś mi tu śmierdzi, i to nie moja armia.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

jak chore są De pokazała ilość wygranych przez nie masterów :P
oraz fakt że Robson i Darek już nimi nie grają a Malal wybrał Lizzie i DOCH :lol2:

żółwik,
Ż.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Przepraszam, że zmieniam zdeczka temat, ale zainteresowała mnie dyskusja prowadzona przez LS na "Zlustrowanie Forum Listy Sędziowskiej" dotycząca dołączania bohaterów do oddziałów Unbreakable. Jak na razie dyskusja prowadzona jest oczywiście hipotetycznie, lecz widziałem już opinie (nie wyczuwałem w nich sarkazmu :P) sugerujące, iż powinno się taką zasadę wprowadzić, iż bohaterowie powinni mieć możliwość wchodzenia do oddziałów z zasadą Unbreakable. Mam nadzieje, że LS pamięta o zasadach z podręcznika i że kłóciłoby się to bezpośrednio z tym co jest w nim zapisane. No chyba, że są tu jakieś wielkie plany na zmiany zasad podręcznikowych...
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

@Żabciu możecie grać na 2 hydrach, ja nigdy nie byłem przeciw :D

Wolność dla Dominacji i Hydrantów!!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mam nadzieje, że LS pamięta o zasadach z podręcznika i że kłóciłoby się to bezpośrednio z tym co jest w nim zapisane.
Nie do końca - chodzi o oddziały stające się unbreakable dzięki jakiemuś przedmiotowi, a nie będące takimi z natury.
Inaczej naprawdę wychodzą bzdury - nie można dołączyć inżyniera do maszyny z runą unbreakable tudzież nie można wystawić w oddziale bsb DE ze sztandarem dającym unbrekable (mimo, że kosztuje 125 pts i daje unbreakable zarówno bsb jak i jego oddziałowi). Czy o to chodziło autorom podręcznika? Jakoś wątpię.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Małe pytanko, gdzie jest zapis, że w armii może być tylko jeden hydrant...?
PS: Już przegrzebuję AB... choć coś czuję, że to w FAQ(link?) dopiero znajdę :P

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Podwójny błąd. Szukaj w Balancing Patchu.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Yudokuno pisze:Mam dość istotne myślę pytanie do LS. Otóż: wg balancing patcha Imperium może grać na 2 tankach i altarze; Lizaki mogą grać na dowolnej ilości stegadonów, w czym 2 ancient stegadony; wyszły nowe szczury i pewnie będą mogły mieć 2 abominacje. Proszę zatem o wyjaśnienie DLACZEGO Dark Elfy mogą mieć tylko 1 hydrę? Tylko błagam - nie rzucajcie "na odwal się" argumentami, że "DE i tak są mocne", bo to nie jest żadne uzasadnienie.

Argument ze stegadonami co najmniej bezsensu. Najbardziej przegieta rozpa lizakow czyli ze slannem ma przecierz tylko 1 stegadona - engine'a (te armie ktore przytoczyl Kacper to wlasnie takie rozpy). Ponadto wiecej sie miesci przez limit magiczny. Stegadony ze specialow i rarow przyrownujesz do hydr? :shock: Czy moze chodzi o rozpiske na Oldbloodzie i 2x enginach? :shock: Probowalem tym grac i to na pewno przegiete nie jest...
Argument z tankami tez bez sensu, pograj imperium na 1 tanku, powodzenia.
Natomiast DE bez 2 hydr radza sobie co najmniej swietnie.
Wiem ze odpisuje na posta ktory nowy nie jest ale jak zobaczylem go to nie moglem sie powstrzymac.
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Zablokowany