O sypaniu się maszynek

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Mort
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Mort »

Według mnie( już pomijajać tą biedną kreseczke:p) maszyna nie powinna sie sypac, bo tak właściwie to jest coś zbudowanego, a nie ożywionego...Sypią sie tylko ci których hierophanta ożywił czyli obsługa i na tym koniec.

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

no ale jak maszyna może się sypać skoro ma w RB zapis że może być obsadzana innymi załogantami ostatnio nawet miałem taką sytuację i do klopy której obsługa padła weszli krasie z organek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Skoro rany z CR moga iść w klopę, tzn że jest ożywiona, więc się sypie po stracie hierophanta.
Owszem, można zabić np całą załogę, zostawić klopę, do której potem wskrzesza się załogę, przechodzi od innej klopy.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A czy sama klopa ma ceche undead? Czy te rany nie są włąściwością undead właśnie?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jeżeli nie ma, to nie można ran z CR na nią przekładać, a można bo mi już przekładali.
Po za tym gdyby nie miała, to by chyba inkantacja strzału nie działała...
I licze dołączać by nie mogły...
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Aha. No to zdaje się, że powinny woundy wchodzić i tyle, a jako, że cechy Ld nie ma to wchodziłoby tyle co rzut na liderkę. To wydaje się dość oczywiste.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Katapulta Khemri jest undead, bo wsztsko co jest na armyliście TK jest undead. A woundy na pustą katapultę to imo jak napisał Byro.
Uerph.

Awatar użytkownika
Neferkamin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Telford
Kontakt:

Post autor: Neferkamin »

Ok wychodzi na to, że testować trzeba jakby miała Ld0, tylko czy standardowo dwie 1 chronią przed sypaniem? Według mnie powinny, ale jest to już o 2 za dużo i niby otrzymała by 2 rany, to wszystko kupy sie nie trzyma.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

dwie jedynki dzialaja tylko przy breaku niestety demony z niestabilnosci tez ot tego cierpia :(

Awatar użytkownika
Neferkamin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Telford
Kontakt:

Post autor: Neferkamin »

W Rb p.5 Przy testach współczynników jest napisane, że jeżeli ktoś ma charakterystykę 0 to automatycznie jej nie zdaje, to oznacza, że w ogóle mam nie rzucać na katapultę i ją od razu zdjąć? Bo po co testować jak mi nie wychodzi, tylko nie jest napisane, o ile nie wychodzi, dalej, przy testach na Ld jest napisane , że musimy uzyskać wynik mniejszy bądź równy LD, więc teraz która zasada jest ważniejsza? Chyba ta przy Ld (bo testujemy Ld). W sumie na to patrząc to i tak tylko gdybanie, ba sama katapulta nie przetrwa więcej niż turę. Z czego wynika, że można ją od razu zdjąć bo już po jabłkach.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

rzucac powinienes no chyba ze masz na niej juz tylko 1-2 rany. A to nie jest zwykly test Ld ale okreslenie ilosci ran jakie dostajesz i generalnie nie ma dla samej mechaniki gry rownicy czy masz ld 0 czy 10

Awatar użytkownika
Neferkamin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Telford
Kontakt:

Post autor: Neferkamin »

O a widzisz, mylisz się, według polskich sędziów i ludzi z forum trzeba testować.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

skoro jest undead to czemu miała by się nie sypać :?:

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Neferkamin pisze:O a widzisz, mylisz się, według polskich sędziów i ludzi z forum trzeba testować.
To nie traktuj tego jako test Ld ale jako określenie ilości ran jakie wejdą i tyle.
Jeśli zaś chodzi o przenoszenie tych ran na machinę zamiast załogi to czy przypadkiem nie powinno to byc dystrybuowane jak strzelanie?

Awatar użytkownika
Neferkamin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Telford
Kontakt:

Post autor: Neferkamin »

Byro pisze:Jeśli zaś chodzi o przenoszenie tych ran na machinę zamiast załogi to czy przypadkiem nie powinno to byc dystrybuowane jak strzelanie?
Nie, TK może sobie wybrać jak rozlokować rany z sypania.

Co do klopy, OK, niech się sypie. I tak zagrałem tak, jak Shino mówił, a żeby nie robić zbędnego zamieszania po prostu ją zdjąłem ze stołu nie zagłębiając się w temat, który tutaj poruszyłem.
Kołek pisze:skoro jest undead to czemu miała by się nie sypać Question

A i owszem jest undead, ale nie ma Ld, co nie przeszkadza jej w sypaniu :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Neferkamin pisze:Ok wychodzi na to, że testować trzeba jakby miała Ld0, tylko czy standardowo dwie 1 chronią przed sypaniem? Według mnie powinny, ale jest to już o 2 za dużo i niby otrzymała by 2 rany, to wszystko kupy sie nie trzyma.
dlaczego powinny? czy jak nie masz warda to mimo to rzut na 6 zwasze sprawia, ze ci ward wyszedl?

2 jedynki na ld jesli chodzi o ic sprawiaja, ze nie uciekasz i dzialaja tylko w przy breakach.
.5 Przy testach współczynników jest napisane, że jeżeli ktoś ma charakterystykę 0 to automatycznie jej nie zdaje, to oznacza, że w ogóle mam nie rzucać na katapultę i ją od razu zdjąć?
tru wiec test ld oblewasz o tyle ile rzucisz na 2 kosciach :) zdrowa katapka zyje wiec z sypania na 2x1. ergo jest sens rzucac...
Jeżeli obsługa zginie, i nie ma kto dawać LD machinie, nie testuje ona LD. Jeżeli obsługa zostanie wskrzeszona, w następnej rundzie należy ponownie zrobić test sypania.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=7774
O a widzisz, mylisz się, według polskich sędziów i ludzi z forum trzeba testować.
nadal czekam na to czemu nie musi testowac sypania... nie podales mi agrumentu. moim jest every unit exept characters...

Awatar użytkownika
Neferkamin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Telford
Kontakt:

Post autor: Neferkamin »

Nie wiem czemu, ale albo ktoś usunął mego posta, albo się nie pojawił. Nieważne, jeszcze raz. SHINO masz rację, czytaj uważnie co piszę, a nie patrz na 5 postów wstecz. Poza tym twój 3 cytat nie jest nawet mój, więc proszę nie przypisuj go do mnie.

Podsumowanie tematu: Katapulta TK bez obsługi sypię się na Ld = 0, czyli wynik oznacza ilość ran otrzymanych.

Czy ktoś byłby tak miły i zakończył już tą dyskusję nie prowadzącą do żadnego sensownego punktu??

Zablokowany