Gdy nie miesci sie szarzujacy to...

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Gdy nie miesci sie szarzujacy to...

Post autor: Handełek »

Mam pytanko do LS'ów

Oto sytuacja:
Obrazek

Hydra jest w bocznej strefie Slana.
Hydra chce szarżować na Slana.

Jednak po prostej isc nie moze bo wystaja harpie i trzeba je troche ominac. (czerwona linia)

Jak juz wyznaczymy linie to gdy hydra zetknie sie rogiem to przy Align'nie zachaczy o domek i nie moze sie dostawic co teraz:

1. Szarża nie udana?
2. Dostawiamy tylko rogiem i "dokręcamy" cały combat do Hydry tak by sie zgadzało?
3. cos innego?

Jest to gdzies w rulebook'u opisane?


Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Z tego co ja wiem - mogę się mylić oczywiście - jedziesz hydrą do bazowego kontaktu ze slanem, a potem jeżeli nie ma innej możliwości slan dostawia się do Ciebie.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Mam pytanko do LS'ów
z LS'ów nie jestem ale moim zdaniem ta szarża jest niemożliwa. Na rysunku widać że hydra potrzebuje dwa wheel'e żeby się przytulić do slana a szarżując możesz wykonać jeden. Nie wiem ile jest modeli harpii w tym oddziale ale możliwe że przez ich ustawienie hydra nie zaszarżuje.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Arbaal pisze:z LS'ów nie jestem ale moim zdaniem ta szarża jest niemożliwa. Na rysunku widać że hydra potrzebuje dwa wheel'e żeby się przytulić do slana a szarżując możesz wykonać jeden. Nie wiem ile jest modeli harpii w tym oddziale ale możliwe że przez ich ustawienie hydra nie zaszarżuje.
Co za bzdura. Może przeczytaj jeszcze raz swój post? I przeczytaj dział o szarżach w RB...
4karabiny pisze:Z tego co ja wiem - mogę się mylić oczywiście - jedziesz hydrą do bazowego kontaktu ze slanem, a potem jeżeli nie ma innej możliwości slan dostawia się do Ciebie.
Karabinier jest znacznie bliżej prawdy.

Co do podanej przez Ciebie sytuacji - szarża jest legalna i wykonalna. Masz zasięg, możliwość i miejsce żeby dojść do odpowiedniej strefy - jeżeli spełniasz te warunki, to szarża jest ok.

W tej sytuacji są 2 rozwiązania:

a) Stykasz się rogiem,
b) Jeżeli obaj gracze się zgodzą i nie zmienia to sytuacji na polu bitwy, możecie dokręcić cały combat do linii hydry.

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Zgadzam sie z fuionem ale z małym wyjątkiem

a) szarża jest legalna i przesuwacie nie slana do hydry, tylko tak modele aby hydra zmieściła się przy domku a kont i ustawienie slana/harpi w minimalny sposób odbiegało od połozenia początkowego.
To już miedzy wami do umuwienia sie. Czu przestawiacie lekko harpie aby nie odkręcać slana, czy przesuwacie o kilka stopni cały kombat aby weszła na styk hydra.

Co innego jeśli szerokośc hydry jest większa niż odległość wystajacych harpi do domku. Wtenczas szarża jest niemożliwa z powodu braku miejsca.
Co sugerował by pokazany obrazek.
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jak zetkniesz się hydrą, to
a) odsuwacie domek
b) alignujecie slaana i harpie

Odpowiedź zależy od tego, co łatwiejsze
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

czyli jak zamiast domku ustawię swój własny oddzial (niech będą BG) to szarża też jest możliwa?

bzdury

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Morrok pisze:czyli jak zamiast domku ustawię swój własny oddzial (niech będą BG) to szarża też jest możliwa?

bzdury

Same ostre, zdecydowane słowa.
Im ostrzejsze, tym bardziej prawdziwe?

Odpowiadając w skrócie na Twoje pytanie - owszem, taka szarża również jest możliwa.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Może i bzdury, ale tak jest. Nie ma żadnego walczenia przez stykanie się kątami, ma być align ale już co do czego to różnie bywa.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

jesli minie linie harpii i zetknie sie ze slannem to rozwiazania Miszczu sa dobre.
oczywiscie ma tylko 1 pivota w szarzy i trzeba o tym pamietac.
jesli zamiast domku bylby inny oddzial to wg mnie multiple szarza...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

a) szarża jest legalna i przesuwacie nie slana do hydry, tylko tak modele aby hydra zmieściła się przy domku a kont i ustawienie slana/harpi w minimalny sposób odbiegało od połozenia początkowego.
To już miedzy wami do umuwienia sie. Czu przestawiacie lekko harpie aby nie odkręcać slana, czy przesuwacie o kilka stopni cały kombat aby weszła na styk hydra
Nie ma przymusu dostawienia się całą podstawką czy prostopadle. Jeżeli to można zrobić, to tak się powinno zrobić, o ile nie wypacza to sytuacji na polu bitwy

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Jedy Knight pisze:
Morrok pisze:czyli jak zamiast domku ustawię swój własny oddzial (niech będą BG) to szarża też jest możliwa?

bzdury

Same ostre, zdecydowane słowa.
Im ostrzejsze, tym bardziej prawdziwe?

Odpowiadając w skrócie na Twoje pytanie - owszem, taka szarża również jest możliwa.
Wiemy jakie są zasady do WFB... dziurawe. Dla mnie sytuacja jest naciągana. Ale tak jak Furion napisał- nie ma przymusu stykania się całą powierzchnią podstawek do celu... Gdyby Slann stał trochę dalej, to Hydra już nie przecisnęłaby się między domkiem a harpiami...

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Nie rozumiem Twojego oburzenia Morroku... w rozważanej wyżej sytuacji masz: realną szarżę, zasięg oraz możliwość dojścia do odpowiedniej strefy. Wszystkie warunki spełnione, czego chcieć więcej? 8)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Hmmm.. W takim razie mnie zastanawia co innego i na tej podstawie stwierdzam że szarżowanie rogami a nie powierzchnią podstawki śmierdzi.

Co w wypadku kiedy zamiast slana byłby odział rankowy. Wpada hydra i styka się tylko z jednym modele (tym rózkiem)?
Sama wypłaca komplet ataków, a przeciwnik musi się pogodzić z nie możliwością oddawania?? - to jest bzdura!

Może warto zacząć to wykorzystywać. Nie chce dochodzić do kombatu z wrogim bohaterem to wpuszczam carriony i szarżuję różkiem Kinga na wózku??
Po coś jest front line.. Choćby do wyróżniania szerokości możliwej szarzy klocka w ustawieniu 5na4 a 20na1.
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Może warto zacząć to wykorzystywać. Nie chce dochodzić do kombatu z wrogim bohaterem to wpuszczam carriony i szarżuję różkiem Kinga na wózku??
oprocz carrionow mozesz do tego wykorzystac np. scorpa ;) lub najpierw zaszarzowac krolem na piechote a pozniej czyms innym (z popychaczek) ograniczajac maksynalizacje ;)

co do samej sytuacji to jak mowilem wam wczoraj :) z ta roznica, ze domek tez mozna przesunac (charged unit or interposing terrain) w zaleznosci od tego , ktore przesunelibyscie mniej ;]

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Maksymalizowanie przecież nie może uczynić szarży nieudaną lub niemożliwą (RB). Nic tutaj nie śmierdzi, co więcej, podejrzewam Kamilu, że dobry sędzia (czyli niekoniecznie ja ;-)) uznałby, że może oddać więcej modeli niż jeden, ale mogę się mylić.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

to ja z innej beczki, a co jeśli ustawie się specjalnie tak aby stykało sie ze mna mniej modeli przeciwnika zastawie jeden klocek 2 to czy też trzeba przesuwać wszystkie moje odziały by doszło przeciwnika jak najwięcej? albo zasłonie się obeliskiem tak, żeby wystawał jeden hipo specjalnie, odwrócę się do krawędzi by mieścił się jeden koleś w walce itd.... co wtedy?

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Nie przesuwasz domków/oddziałów by przeciwnika doszło jak najwięcej, tylko przesuwasz, żeby mógł zrobić align. On dochodzi styka się różkiem robi aligna tyle ile da radę, a resztę się przesuwa/dosuwa.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Jedna rzecz na obrazku nie jest super dokładna, Hydra mieści się na szerokość między harpiami a domkiem.

Właściwe pytanie to, chodzi o to czy jeżeli pierwszy minimalny pkt zetknięcia się jest tak jak na rysuknu i "dodatkowy" wheel podczas align'na zachacza o domek to co wtedy?
Czyli co siędzieję jak nie mam możliwości się align'ować?

Jak dla mnie interpretacja o stykaniu sie rogiem pod kątem troche naciagana jest.

Jeżeli ma być sytuacja, że w takim wypadku mamy dokręcić combat do szarżującego to gdzie to znajdę opisane?

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Jeżeli akcja stykania się rogami miałaby być legalna to taka szarża też. załóżmy że szarżujący to rydwan a jakiś skirmish i obeliski blokuja miejsce.

Wybaczcie niedokładność...
Na rysunku widziecie, że jest jak dostawic sie rogiem.

Obrazek

ODPOWIEDZ