ironfist a magic weapon

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

ironfist a magic weapon

Post autor: _reszka »

na forum ogrzym pojawiło się ciekawe pytanie, czy jeśli wezmę ironfist i deklaruję, że będę go używał wyłącznie jako tarczy (vide przypadek rinox ridera), czy mogę dobrać magic weapon?

Chodzi o to, że klasyczną tarczę można, ale to nie tarcza ale ....... ironfist. Tyle, że ogry klasycznej tarczy nie mają.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

dodajmy do tego że na BP jest uściślenie że ma zasady tarczy

cytując: "Ironfisty są traktowane jako tarcze we wszystkich aspektach (chronią przed magią, ostrzałem)."

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A dlaczego nie? Jeśli chodzi o zmartwienie, że może działać jako additional hand weapon, to nie ma problemu. Przecież każda postać ma broń (najczęściej hand weapon), jednak nie przeszkadza to w kupieniu broni magicznej. Powiem więcej, niektóre postacie mogą dokupić additional hand weapon i mimo to mieć broń magiczną (oczywiście nie używają wówczas 2x hand weapon).

Wiem, że prosiliście o kogoś z LS, ale nawet zdrowy rozsądek podpowiada, że można wziąć Ironfist i do tego używać magicznej broni (tyle tylko, że IF nigdy nie użyjesz jako additional hand weapon, no chyba, że jakiś czar/przedmiot zniszczy ci broń magiczną).
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

dzięki, też tak mniejwięcej myślałem ale wolałem się upewnić zeby potem nie było ze sobie wymyślam jakieś zasady;)
pozdro

ODPOWIEDZ